Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam (6 éves) hülye...

A kisfiam (6 éves) hülye sorozatokat néz a tv-ben és az interneten is. (Ben 10 Omniverse, Transformers stb. ) Mit csináljak? Mi lesz ha engedem hogy nézze?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt néz a hat éves a tv-ben, amit TE hagysz neki. Ennyire egyszerű. Ha szerinted hülye sorozat, fogod és kinyomod a tv-t, és mehettek ki focizni, labdázni, biciklizni, mert szép az idő!
2014. jún. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te döntésed, és te döntöd el mit néz és mit nem. Ez már nem sokáig lesz így de még pont így van. Ha most a sarkadra állsz és beszabályozod mit nézhet mit nem akkor még megtaníthatod az okos TV és internet használatra. A témában rengeteg cikk van olvass utána mennyire káros vagy nem káros az ilyen rajzfilm nézése.
2014. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mit csinálj? Kapcsold ki a tv-t! Gondolom nem a 6 éves diktál otthon. Te döntöd el, hogy milyen csatornát néz, mikor kapcsolja be a tv-t. Gondolom az internetet sem egyedül indítja el???

Nálunk csak M2 vagy Minimax megy, amikor mi engedjük. (5 éves) Számítógépet pedig csak este kapcsolunk be, amikor Ő már alszik. Néha előfordult, hogy youtube-on nézett mesét, mert éppen kitalálta, hogy Dórát nézne, de a tv-ben nem ment. Én indítottam és együtt megnéztük, utána kikapcs.

2014. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Enyém is szereti a Mentőbotokat meg az Állati Küldetést. Az 6 éves kortól nézhető, egy-egy belefér egy napba, a hangsúly a mennyiségen van. És persze nem a szülői mesemondás vagy kinti levegőzés helyett.
2014. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezek mióta hülye sorozatok? Ha élvezi, ugyan mi baja lehet abból, hogy nézi? Maximum annyi, hogy megkívánja a sorozatok által reklámozott, sokszor drága vagy beszerezhetetlen játékfigurákat.
2014. jún. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%
Mióta nézi? Nekem a lányom (5 éves) a múltkor véletlenül Boomerangot kezdett nézni, megnézett 2-3 mesét, elmondatam, hogy többet ezt a csatornát nem nézzük, mert butaságok vannak rajta. Legnagyobb megdöbbenésemre szó nélkül el is fogadta (nem az a szófogadó mintagyerek, ami azt illeti). Főleg dvd-t szokott nézni, max a magyar kettest, ami jó, mert nem kell aggódnom amiatt, hogy szorongani fog vagy agresszív lesz vagy mittudomén a tévé miatt. Nem is beszélve az idióta játékok idióta reklámjairól....
2014. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Olyan 1-2 hete
2014. jún. 2. 16:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor még nem késő változtatni a rendszeren. Ha játszóra mentek helyette, biztos nem is fog tiltakozni ellene!!
2014. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kivenném a csatornák közül azokat, amin ilyen bugyuta mesék vannak. Az a legjobb, ha nincs is ott. Nem kell feltétlenül az összes mese adót beállítani.

Mi is felnőttünk úgy, hogy nem volt egyetlen mese csatorna sem, sőt, hétfőn adás szünet volt. Szerintem jobb is volt a gyermekkorunk, hiszen egész nap a levegőn bújócskáztunk, bunkiztunk, fára másztunk...

Kis odafigyeléssel elkerülheted, hogy ezek a hülye mesék beszippantsák a gyerekedet.

Nézzen M2-t, ott vannak a legjobb mesék és persze agressziótól mentes mindegyik!

2014. jún. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

a ben és az Omniverse nem jó 10/-10

a Trans. naon jó!, hagyjad békén.

2014. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!