Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól tudják a...

Hány éves kortól tudják a gyerekek az ok-okozati összefüggéseket hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Tehát hogy este azért nincs mese, mert hazafelé rosszul viselkedtél a trolin.


Családi vita miatt kérdezem. A lányunk 2,5 éves.


2014. jún. 2. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ok okozati osszefuggese es gyermeke valogatja. Mi ilyen buntit nem hasznalunk a ket evesnel, de azt pl. Tudja, ha hiszti van, menni kell a gondolkodo sarokba, es csak akkor johet ki, ha bocsantot ker. Most 2 eves, 1 honapja, ha hisztizik, es szolok neki, hogy ajjaj, a hosztit nem ertem, magatol megy a gondolkozo sarokba, es ha vegzett szol, hogy kesz a gondolkozas, kijon, mondja, hogy bocsi, es puszit ad. Miota ez van, nagyon nagyon ritka a hiszti. Ennyire tavolra nem tennem a buntit 2,5 evesnek.
2014. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk bünti-szék van, az működik - otthon. De mindenhová nem vihetem magammal, így ha nem otthon vagyunk, nehéz megoldani.
2014. jún. 2. 11:13
 3/8 anonim ***** válasza:

2,5 évesen még biztos nem tudja.

Talán 4 éves kortól, nem vagyok benne biztos, de egy 2,5 éves még biztos nem.

2014. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom jellemzően máshol nem szokott hisztizni, ezért erre egyelőre nincs tippem. :/
2014. jún. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel így nem fogsz cél érni, hiába is magyarázod neki:(. Szerintem 2,5 évesen nem fog előre gondolkozni, hogy na most én nem hisztizek, mert akkor este nem lesz mese. Nálunk 6 éves lesz a lány, nála már meg lehet ezt magyarázni, de 2,5 évesnél még szerintem nem. Azt ott helyben, jelen esetben a trolin kell azt a hisztit jól lekezelni. Például ha nem viselkedik rendesen akkor elküldeném a troli hátuljába és egyedül kellene ott üldögélnie míg nem szállunk le. Legközelebb még mielőtt nagyon belekezdene a hisztibe mondanám, hogy lehet megint hátra menni ha nem fejezi be. Nem tudom ez csak egy példa, de az hogy órákkal utána büntetni amire már ő már lehet nem is emlékszik szerintem nem olyan hatásos.
2014. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ebben a példával nem az ok-okozati összefüggés hanem az idő.

már már megérti, hogy rosszat tett, ezért le kell ülnie a székre. de az, hogy este 5kor rosszalkodik, ezért este 8kor nem kap valamit, azt nem érti.

szerintem ez a távolság olyan 4 éves kor körül lesz felfogható számára.


és egy gondolatot engedj meg. az esti mese, nem jutalom, hanem a napirend része, a nap lezárása, ahogy az esti fürdés, fogmosás is. gondolom ha este ugrál a kanapén, akkor nem mondod neki, hogy akkor ma nincs fogmosás, ugyanúgy a mesét se szabadna büntetés-jutalom kategóriába tenni

2014. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiam értette már 2,5 évesen,persze nem a nagyon bonyolultakat,de ilyen büntetést nem használtam,ez túl hosszú időtartam még neki.
2014. jún. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a legrosszabb (sajnos én is büntettem 1x ilyen megvonással, de nem célszerű), soha ne büntess úgy, hogy a gyerek haraggal, vagy bűntudattal feküdjön le. Én ha visszaemlékszek gyerekkoromra ha volt is vita, veszekedés napközben este csak békességben fekhettünk le. Tudtuk, hogy anya, vagy apa haragszik de például puszi nélkül nem fekhettünk le. Ezt én is bevezettem itthon, hogy este "elköszönünk" egymástól, a lány is jön a pusziért, az apjával is puszival fekszenek le, ha az apja itthon van ő mesél neki este. Reggel ugyanúgy köszönünk egymásnak, "jóreggelt puszi" stb...Ha rossz volt akkor is van mese, más büntetést találunk ki neki.
2014. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!