Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányomnak betegség miatt...

Kislányomnak betegség miatt nem eszik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

3,5 éves, szombat óta lázas, vasárnap már enni sem akart..tegnap az orvos mondta hogy nem is csodálja hogy nem eszik, mert tele van hólyagokkal a szája és a nyelőcsöve.

Oké..írt fel antibiotikumot, lázra nurofent kap és C vitamint is adok neki.

DE!!

Tényleg szinte semmit nem eszik..még csokit se!!!Már azt is próbáltam neki adni, azzal a jelmondattal hogy legalább akkor is enne valamit..de nem! :( Egész nap sír hogy fáj..meddig lehet ezt csinálni?Mit adjak neki?Inni is csak nagyon nehezen tud.. :(

Egyrészt nagyon sajnálom hogy így szenved, másrészt már a világból kiszaladnák az egész napos ordítástól..most is nyomja! :S Félek kicsit hogy kórházban fogunk kikötni! :(

Ez állítólag tipikus ovis betegség.

Volt valakinek ugyan ilyen?Meddig tart..orvos a páromnak semmit nem mondott, azon kívül hogy szedje a gyógyszert.



2014. jún. 3. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Inni iszik? Az még fontosabb szerintem,mint az evés...Próbálj valamilyen folyós kaját,ami gyorsan lecsúszik. pl. tejbegríz vagy hasonló. Megpróbálhatod még befújni a száját Tantum verde spray-vel,akkor talán elöbb gyógyul.
2014. jún. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

hagyd békén, nem nyaggasd az evéssel. te se ennél...

inni viszont kell, kulacsból, cumisüvegből, szívószállal, bármi csak igyon.

attól, hogy nem eszik, nem fog kórházba kerülni, akár 1 hétig is kibírja, de 1-2 nap még és jobban lesz!

enyémnek 5 napig voltak hólyagok a szájában, ő kisebb korában kapta el, 8 foga kibújt a betegség közben, annyira fellazult az ínye, egy falatot nem evett, még tejbegrízt se bírt. túlélte ;)

2014. jún. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 2 éves, amikor a bölcsit kezdte 2 hónapja, akkor volt egy ilyen betegségünk (mindenkin végigment). P 5 napig gyakorlatilag semmit nem evett, ill. gyakran mondta, hogy levest enne, szóval krémleveseket készítettem neki, és pürésítettem, szívószállal itta, gondolom úgy nagyobb buli. 5 nap után visszajött az étvágya, én is aggódtam, de a férjem orvos, azt mondta, semmi aggasztó nincs abban, ha totál hólyagos torokkal nem eszik, majd eszik, ha meggyógyul.
2014. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne attól féjl, hogy kórházba kerültök, hanem attól, hogy valami baja lesz a gyereknek. A kórházban segítenek. Jó, hogy olyan országban élünk, ahol vannak gyeremekkórházak. Monom így a 7. kórházi tartózkodás után.


Ha nem iszik eleget, az baj. Ha nem eszik, az nem. De ha nem eszik, akkor cokros italt kell fogyasztania, mert elektrolitokra szüksége van. Olvass utána a kiszáradás jeleinek és figyelj oda nagyon.

2014. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki sodiorat port valamibe feloldva valami gyümilébe, ez a kiszáradás ellen jó. Így ha véletlenül iszik is pár kortyot akkor már duplán tettetek a kiszáradás ellen.

Mi is most nagyon benyeltünk valamit, mindketten...... a fiam sem nagyon akar, enni inni, ezt adom neki. Meg már örülök ha bármi pár falat lecsúszik akár egy csokiscsigából. Ez van túl leszünk rajta remélem mindannyian minél előbb.

Tantum verde spary nagyon jó!!!!!! Fúj be neki azzal a torkára.

2014. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Tantum verdét? Kisgyereknek? Én használtam, és olyan mentolos, hogy a gyerek nemcsak sírni, de visítani is fog tőle. Nekem konkrétan elzsibbadt a nyelvem tőle. Szóval hacsak nincs gyereknek való verzió, nem ajánlom.


Kérdező, itass rostos gyümölcslevet a kislányoddal, pl. őszibarackot. Ha az almát szereti, akkor almát.

Enni nem fog, de attól nem lesz semmi baja, ha iszik eleget. Esetleg próbálj neki valami pépeset adni, pl. összetört banánt, híg tejbegrízt. Esetleg ha szereti, langyos kakaó is segíthet. De az ivás nagyon fontos.

Étvágya az antibiotikum miatt se nagyon lehet, és sírhat az éhség miatti rossz közérzet miatt is.

Az antibiotikumnak mára már hatnia kellene, ha reggelig nem javul, vigyétek vissza a dokihoz.


C vitamint ne adj neki, ha nem eszik. Segíteni nem segít, eső után köpönyeg, de a gyomrának nem tesz jót éhgyomorra.

Mondjuk az antibiotikum se...

2014. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az mondjuk antibiotikum függő, hogy hogyan kell bevenni, sokat éppen éhgyomorra. A C vitamint is érdemes éhgyomorra szedni (nincs köze a gyomorsavhoz ilyen formátumban, pl. citromot nyilván nem a legjobb üres hassal fogyasztani, de cseppeknél tök mindegy).
2014. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok-sok segítséget!!!!

Kedvesek vagytok. :)

Tantum verde...hát igen..tegnap befújtam..azt hiszem soha többet!!!Nagyon csípte..rosszul is éreztem magam utána.. :( na mindegy.

Levesnek húslevest főztem, a zöldséget mindent szétnyomtam, de az se kell neki.

Teát kap, én pici sót is teszek bele ilyenkor..de hát alig issza! :(

Mindegy..ezért a valamiért kiszáradás ellen utána nézek itt a patikában!!!

Még egyszer nagyon szépen köszönöm.Megnyugtattatok egy kicsit! :)

2014. jún. 3. 15:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Igyon az a lényeg, az orvosok javasolni is szokták,hogy betegségnél ne egyen sokat a gyerek .
2014. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én magamnak is fújom a tantum verdét és imádom mikor iszonyatosan fáj a torkom, nekem nem csípi, éppen az a jó hogy jól esik, a fiamnak aki 2 éves a doktornő ajánlotta!!!! nem magam találtam ki, így lehet kicsiknek is napi 2*2 fújást, nekünk így mondta. Semmi gondja nincs vele, sőt imádja, teszi saját maga a szájához, nem hinném, hogy csípi neki. De lehet nálatok nagyobb a gond.
2014. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!