Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt gyermeketeknek már 40...

Volt gyermeketeknek már 40 fokos láza? Kislányomnak tegnap este ennyit mutatott a hőmérő, azt hittem ott leszek rosszul!

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 07:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Volt, mind a két rotavírus oltás beadása után.

Először hűtőfürdő volt, majd kúp.

A kúp percek alatt levitte neki. Közben pedig jó sok folyadék.

A legelső ilyen lázánál együtt ültem be vele a kádba, a közben szoptattam és felváltva adtam neki cumisüvegből a vizet, hogy ne száradjon ki.

Szerencsére 1× sem tartott sokáig az állapota, de én vele sírtam és üvöltöttem.

2012. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Igen, nem is olyan ritkán előfordul. Ilyenkor azonnal valami lázcsillapítót bele nyomni, hőtőfürdő és közben apa hívja az ügyeletet vagy mentőt. (inkább mentőt--> bár azok úgy is az ügyeletnek fognak szólni.

Hűtőfürdő: olyan hőfokú vízbe kell kell tani a gyermeket ahány fokos a láza (nem szükséges fokra pontosan, de azért kb.) majd szépen lassan hideg vizet engedni bele. Nem baj, hogy gyerek vacok , lázas gyermek nem tud megfázni. (amúgy is van egy új tanulmány, hogy a hidegtől nem lehet megbetegedni)

2012. márc. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt még elmondanám, hogy nekünk a jó öreg higanyos lázmérőnk van, mert a digitálisból hiába vettünk több ezer forintos változatokat egyik sem működik túl jól. Ha digitális írja ki azt a 40C fokot akkor az azért fel felé mért.

El felejtettem, de igen itatni, itatni ,itatni!!!!

Csak egy javaslat én előbb adom a kúpot aztán fürdés, mert míg a kúp belülről a víz kívülről viszi le a lázat így dupla a lázcsillapítás.

2012. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is egyből elkezdtem itatni, lázcsillapítózni, vizes ruhával borogatni. Kisebb koráról maradt még nekünk Germicid kúp, szerintetek egy 3 éves gyereknél még hat? A szav. idő még nem járt le!
2012. márc. 13. 08:14
 5/18 A kérdező kommentje:
Fülhőmérő mutatta a 40 fokot, gondolod, hogy akkor az felfelé mért és nem volt neki annyi? De jó is lenne!!!
2012. márc. 13. 08:15
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos többször, a legdurvább másfél évesen 40,8. Ő ilyen kezdetektől fogva. egy kis nátha és 37-ről fél óra alatt 40 fölé ugrik. És elég sokszor. De minden alkalommal megrémülök, pedig már nem új számomra. Éjszaka szokott ez lenni, 2 óránként hűtőfürdőzöm és kúpozom. Mindig lemegy.

Egyszer rohantam vele kórházba akkor is 40 fölött volt. Épp felébresztettük az ügyeletes dokit és még le is cseszett, hogy az én dolgom lázat csillapítani...

2012. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, egy ismerősöm mesélte, hogy mikor az ő gyermeke volt nagyon lázas és rohant vele az ügyeletre, akkor őt is lecseszték, hogy miért jött, miért nem otthon csillapítja a lázát! Ezért most hirtelen nem is tudtam mit csinálja, hívjam-e az orvost, vagy rohanjunk-e? Tegnap voltunk a gyerekdokinál, de ő sem mondott rá semmit, csak hogy felváltva Panadol és Nurofen mehet 4 óránként! :(
2012. márc. 13. 08:39
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Hűtőfürdővel vidd a testhőt 37 fok körülire, csak utána adjál lázcsillapítót, mert önmagában nem ér semmit, nem viszi le a lázat! Germicid szerintem már kevés! Van még valami tünete a lányodnak? Nem a 3 napos lázat kaptátok el?
2012. márc. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
39.9 és lázcsillapítás után volt. Mentünk ügyeletre, kapott szurit, fél óra alatt lement. Én is nagyon rosszul voltam, főleg, hogy lázcsillapítás után fél órával ment még feljebb.
2012. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enkisfiamnak rengetegszer volt. Eddig a legmagasabb 40,6C volt. Sima nurofen levitte. Reggel es este kapott nurofent napkozben panadol keszitmenyt. Kisfimanak ha valami gyuladas van a szervezetebe egekig szokik a laza. Nalla a 39 fok meg sem kottyan. Ugyan ugy jatszik, szaladgal tovabb. Mikro eleri a 40-et akkor kezdi kiutni a laz. eddig minden esetben gyuladasnal volt ilyen magas laza: fulgyuladas 2-szer, mandula gyuladas 1-szer es melhartya gyuladas 1-szer. Ugyhogy en mar tudom, hogy ha 39 korul van a laza egy sima kis virust kapott el a bolcsibol ha meg eleri a 40-et megyunk masnap antibiotikumert a dokihoz mert gyuladas gond van. Ez mindig be is igazolodik. Sajnos 1 eve bolcsis es van tapasztalat. :( Surgossegire meg nem kellett mennunk. Baratnom kisfia aki szinten 2 eves ha a laza eleri a 40+ fokot elajul. Ilyenkor bent is szoktak tartani 12 orat a korhazba es csak utanna engedik haza. Kulfoldon elunk.
2012. márc. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!