Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom gyűlöli a...

3 éves kislányom gyűlöli a hajmosást! Milyen praktikákat vethetek be?

Figyelt kérdés
Nem volt eddig semmi gondja a hajmosással, mindig gyereksamponnal mostam, soha nem folyt a szemébe, mindig odatette a szeme elé a törölközőt és leöblítettem neki, viszont az utolsó pár alkalommal meg úgy ordí, hogy már lilul a feje, fulladozik, rendesen be van pánikolva. Amint végzünk, mintha elvágták volna , még böszke is magára, hogy megengedte. Én 28 hetes kismama vagyok, a nagy pocakommal meg majd megszakadok, mire végzek vele. Van egy 5 éves nagylányom is, ő imád hajat mosni , tehát rossz példát nem lát a picur se. Mit tehetek? Van valami jó ötlet?
2010. jan. 2. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Megmondja hogy mi a baja? Egyedül nem akarja kipróbálni? Esetleg csak egy nedves szivaccsal törölgetni mint a "cica-mosdás". Nekem fiam van, és a férjem fürdeti, úgyhogy ők kicsit drasztikusabbak: ha úgy is ordít, leönti vízzel,és már túl is vannak rajta(utána a fiam is vigyorog-ki érti ezt???)
2010. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is küzdök a fiammal.Mi már a búvárszemüveget is bevetettük.Nagyon nehéz tanácsot adni a problémádra :(
2010. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is gond volt. Picinek észre sem vette a hajmosást, aztán kb. 20 hósan elkezdett örjöngeni. Mi is mindent kipróbáltunk aztán egyszer a fiam mutatta neki, hogy "nézd hugi nem fáj nekem sem". Azóta a fiam vizezi először a haját aztán a lányom, majd meg mossa mindenki magának. Nekem a fiam négy, a lányom két éves.

2010. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!