Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves babáitok, gyereketek...

2 éves babáitok, gyereketek milyen magas, hány kg, miket tud már, mennyire beszél, milyen jó ill. rossz tulajdonságaik vannak stb?

Figyelt kérdés

Írjatok róluk milyenek :)

Az én kislányom 4200grammal született 54cm-el most 14,2kg 89cm. A beszéd még akadozik,igazából minden elutánoz ha olyan kedve van,2-3 szavas mondatokat mond,DE még tolja a babanyelvet is és be nem áll a szája. Sokat énekel,persze azt is felét rendesen másik felét a dalnak ő nyelvén. :D 9 hónap körül indult el azóta le sem lehet lőni,kicsit furán fut van neki egy érdekes stílusa,de persze cukin. :) Minden érdekli nagyon barátságos,közlékeny,szereti az állatokat és minden bogár pók! :D Az étvágya mostanában kicsit lecsökkent,pedig 1 hónapja még jó evő volt,remélem majd visszajön neki. Majd még közbe közbe írok ha hozzá tudok szólni. :)



2014. jún. 13. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiam már 3. De 2 évesen 96cm és 13,25kg volt. Beszél abszolult nem beszélt, csak idén januárban kezdett (most májusban lett 3). 11 hónaposan indult el. Természetesen már szaladt ezerrel 2 évesen. Neki is kis fura futása van, de cuki még most is. Nagyon jó alvó, kedve barátkozós, nem hisztis. De eleven nagyon. Pont amilyen gyerekre vágytam.
2014. jún. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3450g 54cm vel született.Most 13 kg 96cm.Kezdem a jó dolgokkal mert arról szìvesebben ír az ember :).Nagyon kedve jó természetű.Szereti a gyerekeket szívesen megosztja velük a játékait.10 hónaposan indult el és 1 évesen már szépen szólított hogy apa anya, baba stb.Most 27 hónapos választékosan hosszú mondatokban beszél.A játszótéren ezért inkább 3 évesnek nézik.Szeret szerepjátékokat játszani, gyurmázni,legózni de főként mozogni.Egész nap mozgásban van.Imádja a verseket énekeket és a meseolvasást.Sokmondókát kívülről tud.Mondjuk születése óta minden nap énekelek, mondókázok neki mert azzal mindig letudtam kötni a figyelmét.Az állatokat ő is nagyon szereti.

Most a rossz dolgok jönnek:Sajnos nem akar rendes ételt enni.Volt probléma a mandulájával akkorra volt hogy nyelési nehézségeket okozott nála.Azóta ezt kivették, de csak pépes ételt eszik jóformán.Abból is a legrosszabbat az üveges bébiételt.Imádok főzni és egyszerűen nem eszi meg a főztöm.A nagyszülőkét sem.Öklendezik rajta és kihányja.Pl pirítóst megeszi, kolbászos kenyeret is.De a kb 10.falatnál visszahányja mert a rossz nyelési reflex beidegződött nála.Reméljük megoldódik.Még szopik, de már csak nappal 2-3 alkalommal.Hisztizni is tud.Képes hányni hisztiből.Amúgy nagyon okos értelmes.Ennyi jutott most eszembe.Gratulálok a kislányodhoz!

2014. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kislány, 3180-nal született két éve márciusban, 10,2 kg volt a 2 éves státuszon. Nagyon jól beszél, mondókázik, énekel. Neki is nagyon cuki a mozgása. :) És szerintem elég ügyes is, egyedül csúszdázik, mászókára felmászik, hogy lejönne-e egyedül, még nem mertem megpróbálni. :) Most érzett rá a kismotorozás ízére, futóbiciklizni még nem tud.

A szobatisztasággal még sehogy sem állunk, próbálkozom, de nem igazán jön be neki, erőltetni pedig semmiképp nem szeretném.

Van egy két évvel idősebb bátyja, és nagyon érdekes, mennyivel másabb, mint a tesója ennyi idősen. A fiam ilyenkor még alig-alig beszélt, keményen benne volt a dackorszakban (a lányom, bár behisztizik olykor, nagyon könnyen megnyugtatható), viszont érdekes, hogy míg a fiam ennyi idősen már nagyon szerette a gyerekeket, sok kis barátja volt a játszótérről, a kislányomat nem igazán érdekli a többi gyerek. A tesójával szeret játszani, de másokkal nem igazán.

2014. jún. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lassan 2,5 lesz a nagyobbikom, de 2 evesen 90 cm volt es kicsivel 12 kilo alatt. 2 evesen ezeket tudta: viszonylag koran kezdett beszelni, 19 honaposan mar hosszu osszetett mondatokban beszelt, be sem all a szaja azota sem, kvazi csak alvaskor csukja be :) nagyon tisztan is beszel, jol ragoz stb. Csuszdazni imad es maszokazni, hintara viszont fel nem ul. O is furan fut es szokott neha labujjhegyen jarni, amivel tokre beparaztat, hogy megis miert teszi? Amugy nagy autobolond, de persze minden jatek joht :)

Nem birja, ha elveszik a jatekat (leginkabb azt se ha raneznek a jatekaira, hiaba kuzdok ez ellen :) ), viszont nagyon erdekli mit csinalnak masok ("a kisfiu mit csinal? Miert csinalja? - non stop ez megy a jatszoteren). Pont 2 evesen szuletett a kisoccse, ettol elegge megzakkant, baratsagtalanabb lett es kedvetlenebb sajnos. Amugy 100 ember kene ra, annyi energiaja van es iszonyatosan lelemenyes, hogyan foglalja le az egesz csalad figyelmet, allando keszenletben kell lenni mellette.

Keveset alvo es keveset evo (de nem valogatos).

2014. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves:) 95 cm és 13,5 (most fogyott le bő 1 kg-t:().

Mostanában kiskakas, ha valami nem tetszik neki akkor dobál mindent, ami csak a keze közlébe kerül:(

Nem beszél, az össz szókincse talán 4-5 szó, de mindent megért, felismeri a formákat, színeket. Imád táncolni.

2014. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon aranyos gyerekeitek lehetnek nektek is! Olyan jó olvasni máshol mi a helyzet. :) Nem sok ismerősöm van akinek pont ekkora a gyereke és persze nekem első is ráadásul. :)Én is gratulálok nektek hozzájuk! ;) Második válaszolónak hát nem semmi amin akkor már átmentetek ilyen picinek..nagyon sajnálom,remélem rendbe jön teljesen az étkezése. :( Amúgy amiket főzöl azt nem tudod pépesíteni mint picinek? Vagy úgysem eszi meg? Érdekes hogy a pirítóst megeszi. :-) Tényleg és ti otthon maradtok/maradtatok velük 3.évben vagy bölcsi? Én nagyon sokat gondolkodtam rajta mi legyen,mert féltettem is,de tudom hogy szeret társaságban lenni és hát vissza is mennék dolgozni mert nekem is hiányzik kicsit. Remélem nem fogom megbánni.. Szeretnénk kis tesót,de sajna eddig nem jött össze. :(
2014. jún. 14. 21:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos próbálom pépesíteni, pl főzök rízst, de jó puhàra olyan gezemicésre és úgy teszem hozzá a cukkinit mert a bébiètelből a cukkini csirkehússal és rízzsel a kedvence.Szinte megszólalásig olyat sikerült ki találmányoznom bébiételes üvegbe is teszem, de így sem eszi meg.Ez elég nagy probléma.Ezért gondolkozom a bölcsin.Beírattam de mèg nincs visszajelzés.Imádja a gyerekeket és sírva könyörög hogy ő is szeretne játszani velük.Itt van a bölcsi a házunk sarkánál.Ott azt enné amit a többiek.Nincs öklendezés és válogatás.Látná hogy mindenki azt eszi.Esembe jutott még egy hiányosság.Sokszor hiába kérem hogy a járdán álljon meg, simán lelép az úttestre.Alig merem elengedni a jàrdán a kezèt mert játszàsdiból elkezd rohanni hogy kapjam el és mindig az úttest felé veszi az irányt.Van még két gyermekem, ők már nagyok és 1 db bébi ételt sem ettem csak a főztömet.Imádják nem válogatnak.Átkozom azt a napot amikor megkóstoltattam vele az üveges kaját.Hogy fogom leszoktatni? Sajnos rengeteget utazunk és így sokszor a kocsiban etettem meg.Korának megfelelően változatos kaják voltak.De most már azt kellene ennie mint nekünk.....
2014. jún. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Májusban volt 2 éves a kisfiam, az egyszerubb szavakat már szépen kimondja, de mondatokban még nem beszél, viszont nagyon ugyes mozgásu, másfél éves korátol szépen ugrál, motorkázik, mászokára felmászik. Nagyon barátságos, szereti a gyerekeket. Eddig jo evo volt, de mostanában kezd válogatni, kevesebbet eszik, kb. 12 kg. 3 éves koráig szeretnék vele itthon maradni. Sajnos a játékokkal nem nagyon játszik, ezért sokat vagyunk kint, sokat csavargunk.
2014. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!