Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz kategóriába írtam egy...

Rossz kategóriába írtam egy kérdést. Kismamák van köztetek olyan akinek NST magas szívhangot mért mikor a baba nagyon aktív volt? Mennyi volt a magas? Orvos mit mondott?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba mozog, akkor természetes, hogy magasabb a szívhangja, az lenne a baj, ha mozgáskor nem megy feljebb az érték a normálisnál. Ha mozog a baba és nem megy fel a szívhang, tehát mondjuk mozgáskor is 140, akkor van baj a baba oxigénellátásakor. Alapesetben, ha nem mozog, akkor 140-150 a szívhang frekvenciája. Illetve akkor lehet még baj, ha a szívhang folyamatosan 130 alatt van.

A magzat szívlüktetése nem olyan egyenletes, mint a felnőtteké, hanem pillanatról-pillanatra változik.

Normális terhesség során a magzat pulzusszáma nyugalmi állapotban 120-160/perc között van. Ha tartósan 120 alatti a frekvencia, akkor az bajt jelent.

Fél, egy percre megemelkedhet a pulzusszám, ez a magzatmozgás miatt alakul ki. Ez 180-200/perc is lehet, de rövid ideig kell tartson. Az NST-n 2-5 ilyen görbének kell lennie, akkor az eredmény reaktív, vagyis jó.

Ha az alapfrekvencia több mint 10 percig emelkedik meg, annak több oka is lehet: az anya lázas, magas a vérnyomása, pajzsmirigy túlműködés, méhen belüli fertőzés, a baba vérszegénysége, egyéb gyógyszereke hatása.

De ha 1 percig tart a megemelkedés, az teljesen normális. Mozgásnál akár 200 is lehet a frekvencia.


Háromféle eredmény lehet: reaktív, suspect, nem reaktív.


Egy tanács, éhgyomorra soha ne menj NST-re. Ha az NST előtt eszel csokit, iszol bőségesen folyadékot, akkor nem alszik el a babád, lényeg, hogy legalább 2-5, fél, egy percen át tartó mozgást is produkáljon a bébi.

2013. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem elég sokáig 180-200 közt volt, de iszonyatos sokat mozgott ám. Mikor ismételték akkor 150-160 volt akkor nagyon keveset mozgott már, lehet elfáradt.
2013. ápr. 8. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Szia.

Én pont ma voltam NST-n,sajnos ismételni kellett mert a reggeli nem volt jó,aludt.Az ismételt NST-n már mozgott rendesen,viszont elég nagy kilengések voltak a görbén,volt hogy fel ment 200-ra is a szívverése amikor mozgott,és nekem erre a doki azt mondta,hogy ki van száradva a babám,ezért szerdán amikor megyek a 36 hetes Uh-ra,akkor flowmetriát is nézni fog.Hát eléggé meg vagyok ijedve!!


35+6 hkm

2013. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na akkor már ketten vagyunk megijedve, nekem csütörtökön lesz ultrahang. Neked a magas értékre mondta a kiszáradást? És akkor az alacsony?
2013. ápr. 8. 12:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a fiamnál kétszer be is akarták indítani a szülést, az elsőnél nagyon alacsony volt a szívhang,kiderült, hogy ráfeküdt a köldök zsinórra (a szülésznő a hátamra fektetett)

Utána túl magas volt 15 percen keresztül, 180-200-t mért a gép. Akkor Uh-ra küldtek, flowmetriát csináltak, de minden rendben volt, akkor azt mondta a doki, hogy valószínű azért volt, mert felébresztették, nem magától ébredt.

Remélem nálatok is minden OK lesz az UH-n!

2013. ápr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs miért aggódnod! Az első nagyon jól leírt mindent. Az, hogy mozgás közben magas volt és sokáig, nem gond. Hiszen ha te is elkezdessz mondjuk futni, akkor mindaddig magas a pulzusod, amíg meg nem állsz. És akkor sem egyből megy le, hanem fokozatosan. Csak nyugi!
2013. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Csajok :) Mennek a zöld ujjacskák :)
2013. ápr. 8. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!