Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandulaműtét és grommet...

Orrmandulaműtét és grommet tubus behelyezés után meddig nem ment közösségbe ovis gyermeketek? Ha valaki volt ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
És meddig nem lehet nekik ugrálni, szaladgálni, meddig kell fokozottan ügyelni erre??
2014. jún. 18. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
bátyám fiának volt, ő műtét után 2 hétig volt még otthon... hát őt nem lehetett leültetni a fenekére, úgyhogy ahogy kijött a kórházból már rohangált :) szerintem igazából az orrmandula miatt kell azért pár napot vigyázni nehogy bevérezzen... a tubus miatt nem hiszem... ott csak a vízre kell fokozottan vigyázni amíg ki nem dobja a szervezete, addig ne menjen víz a fülébe...
2014. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam már másnap rohangál, ugrált. Ő nem az a fajta, akit le lehet kötni, minél jobban akartuk, annál jobban pörgött. 1 hétig kellett itthon maradnia.De azért én biztosamibiztos alapon még 1 hetet nem vittem.
2014. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én is úgy tudom, két hét. Megkérdezhetem, miért kell a műtét és hány éves a gyerek? Mi is ilyen műtét előtt állunk, nyár végén szeretném megcsináltatni vagy szeptember elején, mert utána nem érheti víz a fület.
2014. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
első voltam bátyámnak 5 gyereke van ebből 4-nek már meg kellett csinálni a műtétet, állandóan begyulladt a fülük emiatt tanácsolták a tubust... azóta egyiknek sincs fülproblémája... orrmandula nem tudom, hogy összefügg-e a tubussal.. a nagyoknál már nem emlékszem hogy azt is kivették-e nekik vagy csak tubust kaptak-e (ők már 22 - 16 évesek) a kicsi most 5, a nagyoknál hamarabb volt.. 3-4 éves korukba műtötték őket
2014. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A megnagyobbodott orrmandula állandó középfülgyulladást okoz, az antibiotikumkúrákból már a sokadik után vagyunk eredménytelenül!

És még egy kérdésem lenne, meddig nem lehet majd orrot fújni???

2014. jún. 19. 09:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Másnap már fújhatta óvatosan.
2014. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Már másnap fújhatja?? Nem szakad fel a seb belül, nem vérzik be?

A 3. válaszolónak: 5 éves az ovisom!

2014. jún. 19. 13:17
 8/10 anonim ***** válasza:

A fiamat kedden mütötték.Orrmandulát és polipot távolítottak el.Szegény nincs a legjobban.A mütét után 23 órával itthon voltunk.Másnap kontroll.Nem vérzett be de höemelkedése van.Sokat ivott és evett.Viszont mától antibiotikumot kell neki adni.Nem mülik a höemelkedése ma még alig evett.


Nekünk azt mondták 3.nap már mehet oviba.2 napig nem a napra engedni és ugrálni.

Az orra folyamatosan váladékozik.Be van neki dugulva.Látok is benne valamit de nem tudom kivenni és nem is akarom nagyon piszkálni neki.

Remélem nem lesz vele gond.Azt mondta tegnap kontrollon a doki a seb szép minden rendben.2 hét múlva kell vissza menjünk.

Ha valami fertözés lépne fel és az antibiotikum nem segít kórház... :( Remélem oda nm jutunk el.

A fiam 4 éves.

2014. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem..nem szakad fel semmi:) Óvatosan fújja csak.De egyébként el fogják mondnai mind. Nálunk 3 éves volt, másnap a pelenkázószekrényről ugrott le, amíg a picit betettem az ágyba. Engem a frász kerülgetett, ő meg pörgött:) Nyui, nem lesz semmi gond!! Nálunk is tubust akartak berakni, aztán csak meggondolta magát, műtét közben megszúrta a dobhártyáját és ez elég is volt. Többet nem volt gondunk a fülével.
2014. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hátha esetleg még olvassa valaki... Mi is orrmandula műtét és tubus-behelyezés előtt állunk, szeretném kérdezni,akik átestek rajta, hogy segített-e kevesebbet betegeskednek a gyerekek? Illetve a tubus mennyi idő után lökődik ki a szervezetből? Füldugót kell használni utána? Köszi, ha válaszoltok.
2014. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!