Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy néz kis egy napotok 1...

Hogy néz kis egy napotok 1 gyerekkel? (az ékezetek hianya miat elore is elnézést kérek, amim van, azt hasznaltam)

Figyelt kérdés

Elsosorban olyan anyukak, apukak valasziara lennék kivancsi, akiknek csak egy gyermekük van, otthon! Tehat aki nem jar bölcsibe vagy oviba, az egesz napot együtt töltik szinte. Sok ilyen jellegu kérdés van mar fent, tudom, de szinte mindenhol vagy bölcsibe van a gyerek, vagy lefoglalja a teso amig a szülonek dolga van, eljatszanak együtt, vagy a masik szülo hamar hazaér és atveszi a teendoket, stb. Kivancsi lennék, milyen egy napotok mindezek nélkül, valamit arra is, hogy akkor milyen, ha mindkét szülo otthon van (pl.: szabadnapos, hétvége)

Egyedulallo szulok valaszait is varom, tovabba azokét, akiknek szinte semmi segitsege nincs a gyerek mellett (pl.: nagyszulok)


2014. jún. 23. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Baromi monoton és unalmas, ha nincs extra program (pl. megyünk nagyiékhoz, vagy jön valaki).

Minden egyes nap ugyanaz.

Másfél éves a lányom, felébred, kicsit játszik, míg én is magamhoz térek, majd lemegyünk a kutyával. Lent vagyunk 1-2 órát, feljövünk, eszik, kicsit játszik, majd alszik.

Felébred, megint eszik, majd késő délután ismét lemegyünk 1-2 órára a kutya miatt.

Feljövünk, vacsorázik, játszik, majd este fél 9 körül fürdik és utána alvás.

2014. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Egyedül nevelem, ezért ilyen őrjítően monoton, unalmas és fárasztó az egész.

2014. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es, koszonom a valaszod. Magadra mennyi idod jut a lanyod mellett? Te mikor es hogyan pihensz, netezel, vezeted a haztartast, fozol, apolod a barati, csaladi kapcsolatokat, randizol esetleg?
2014. jún. 23. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:

13 hós a lányom. Apa reggel 7kor megy és este fél6kor ér haza. A gyerek fél7kor kel és este fél8kor alszik, szóval a nap nagy részében rám hárul, az időpontok csak kb. jellegűek, inkább arra irányul h kb. mennyi időt töltünk 1-1 dologgal. Meg természetesen ez egy idillikus nap leírása, amikor nincs intéznivaló.

6.30-7.00 Reggeli (elkészítést az etetőszékben várja)

7.00-7.30 járókában játszik (addig én felöltözök, fogat mosok, beágyazok, kicsit pakolok)

7.30-8.00 játszunk a hálóban(nálunk minden szobában van egy kosár játék, hogy ne egy halomban legyenek és nem is unja meg olyan hamar ha csak napi fél-1 órát van kéznél)

8.00-8.30 babaszobában vagyunk, én általában takarítok(portörés, ruhahajtogatás meg minden amit baba mellett lehet) pakolok, ő meg játszik a földön

8.30-9.00 mesét olvasok, leülök vele játszani

9.00-11.00 alszik (addig én reggelizek, vasalok, pihenek)

11.00-11.30: ebéd

11.30-13.00: séta (nekünk is van kutyánk, reggel a férjem viszi le)

13.00-13.30: itthon a szobájában játszok vele, mesét olvasunk

13.30-15.30:alvás (ilyenkor én is alszok, tanulok)

15.30-16.00:uzsi

16.00-17.30:nappaliban játszunk, ha kell én közben takarítok, pakolok, esetleg mesét nézünk, zenét hallgatunk, kimegyünk a teraszra kicsit

17.30- 18.30:apa hazaér, egyből mennek játszóra, én meg elviszem a kutyát futtatni

18.30-19.00:vacsi és meseolvasás

19.30: alvás

2014. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt elég bonyolult lenne leírni, de megpróbálom.

Eleve azzal kezdeném, hogy mellettünk lakik a nagymamám és ő 80%-ban ágyban fekvő, ez alatt azt értem, hogy felülni tud, szoba wc-t tudja használni illetve telefonálni és tévézni tud mert parkinsonos, ergo kézimunka olvasás kiesik mert remeg a keze.

Szóval az ő gondozása is az én feladatom.

Ezen kívül dolgozok is, igaz itthonról, mert fordító vagyok, azt este csinálom vagy ha a gyerek apja itthon van nap közben és leviszi sétálni.

2 éves a gyerek.

Amikor a férjem dolgozik (12 órás műszak, reggel héttől este hétig vagy este héttől reggel hétig)

akkor reggel felkel a gyerek nyolc órakor (általában) felöltöztetem, reggelizik, öltöztetés előtt megissza a tápszert, reggeli után megyünk a mamihoz, kiszedjük az ágyból (amíg kisebb volt akkor babakocsiban toltam át, aztán olyankor vagy ébren volt vagy aludt) adok neki reggelit, megmosdik, megfésülöm, kitakarítom a szoba wc-t. Ez laza egy óra kb. Aztán jövünk haza főzni, ez változó idő, van amikor fél óra van amikor kettő, attól függ mit főzök. A gyerek közben velem főz, meg eszegeti a nyers zöldségeket, pakol a konyhaszekrényben stb. szóval a konyhában ügyködik. Dél körül ebédelünk, ami azt jelenti, hogy ha a férjem dolgozik akkor a mamihoz átviszem a kaját és ott közösen eszünk, ha itthon van akkor mi nem megyünk át csak a maminak viszek ebédet. A mami már nem tud kijönni az ebédlőjébe ezért nála a szobában eszünk, de ott meg nem férnénk el négyen, ezért van az hogy ha a férjem itthon van akkor itthon eszünk.

Ebéd után a mami lepihen a gyerek is, habár ő már nem alszik, hanem csak az ágyban fetreng.

Kettő körül visszamegyünk a mamihoz (ha itthon van a férjem akkor is) felkeltem a mamit, készítek neki uzsonnát, gyerekkel együtt megeszik, majd az időjárástól függően vagy lemegyünk a játszótérre, vagy valamerre sétálni, kirándulunk, ha itthon a férjem akkor elmegyünk vásárolni, vagy csak kirándulni, állatkert stb. Ez általában 2-3 órás program (ez is változó). Ha hazaérünk a gyerek legózik, pakol vagy amit akar. Hét és fél nyolc között megyünk megint a mamihoz, adunk neki enni, a gyerekkel együtt szokott vacsorázni, maminak beadom a gyógyszert, lefektetem, bekészítem neki az éjszakai rágcsát, vizet meg amit kér. hazajövünk, gyerek megy fürdeni, megissza a tápszert elalszik. általában este nyolctól, fél kilenctől alszik másnap reggel fél nyolcig. Ha itthon a férjem akkor délelőtt leviszi sétálni, egyedül délelőtt nem tudom levinni mert nincs rá időm. Most épp várom őket, hogy hazaérjenek és megyünk a mamihoz visszük neki a kaját aztán ebédelünk.

este ha elaludt a gyerek tudok dolgozni vagy fürödni stb. Ilyenkor általában filmezni szoktam a számítógépen, nekem most kiesik az, hogy dadust hívom és elmegyek a férjemmel valamerre, mert akkor a maminak is kell szereznem egy dadát, aki átmegy ha baj van.

2014. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy takarítani, mosni stb. délelőtt szoktam főzés közben, vagy ha itthon a férjem akkor együtt csináljuk.
2014. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én ikrekkel vagyok egyedül egész nap reggeltől estig a hét minden napján, ha érdekel leirom a napunkat
2014. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszonom 4-es valaszolo, ment a zold kez, es mindenkinek aki irt.

Kedves 7-es valaszolo, persze hogy erdekel, nagyon koszonom, ha leirod egy napotokat!:)

2014. jún. 23. 13:39
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 5-os valaszolo!

Nem semmi, amit megteszel a mamaert, nagyon tiszteletre melto es peldaerteku! Biztos nem konnyu a helyzeted, de ugy latom, nagyon ugyesen osztod be az idodet. Kitartast kivanok Nektek!

2014. jún. 23. 13:45
 10/11 anonim ***** válasza:
14 hósak az ikrek fiúk, reggel fél7 körül kelünk 7kor megisszák a kakaójukat, átöltözés...utána a kiságyban játszanak amig felmosok, porszivozok elinditom a mosást, aztán játszunk, 9 körül eszünk utána felrakom az ebédet, közben figyelem őket mert mindenre felmászós időszakuk van, délben ebéd, utána alvás kb 3-fel4ig, ha felkelnek kapnak egy kis nasit,4 körül eszünk pogi,kifli,joghurt és utána megyünk sétálni,játszótérre boltba, mindig délután megyünk a boltba h másnap délelőtt meg tudjak főzni, amikor haza értünk motrozunk szaladgálunk még az udvaron, majd 7kor vacsi még egy kis játék, 8kor fürdés 9re már alszanak, aztán én még ősszepakolok,mosogatok kaját melegitek apának aki akkor tájt ér haza...ha apa itthon van annyival jobb h amig csinálom a dolgom ő lefoglalja őket és nem egyedül kell mindent de amúgy ugyanaz...elmaszkalni nem nagyon szoktunk 2 14 hóssalnem egyszerű,rokonokhoz szoktunk esetleg ha apa itthon van, egy kolléganőm van ő minden héten benéz egyszerkétszer, ha kell vmi segit,de rajta kivül nincs senki, anyós mellettünk lakik, de 78 éves rá nem lehet számitani idős nagyon, de nem is biznám rá őket, szüleim vidéken laknak,mi pesten
2014. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!