Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3 és egy 5 éves gyerekkel...

Egy 3 és egy 5 éves gyerekkel mennétek egyedül strandra? Nem kéne egy plusz ember is, hogy mind a kettőre figyelni tudjunk?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a Balatonra mentem velük egyedül. Ha úgy nevelted, hogy szót fogadnak, nem mennek el mellőled, akkor nem lehet semmi bajuk.
2014. jún. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A koruk alapján óvodások, és már megtanultak alkalmazkodni a helyzetekhez.
2014. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, és nem..

Egy 5 éves már nagyonbszépen hallgat az emberre, egy 3 éves is, bár jóval kevésbé..

Az biztos, hogy mély vízbe, és karúszó nélkül nem mennénk, max a pancsolóba, kivéve ha a gyerek saját, és tudom, hogy jól úszik már.

( pesztráltamat nem merném, annak ellenere, hogy tudom, hogy hetente 2szerr jár úszásra, de én még nem láttam úszni...így hiába tudom, nem vinném mély vízbe úgy,hogy nekem még egy gyerekre figyelnem kel..)

2014. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A nagy okos, elég szófogadó.

A kicsi nehezebb eset. Még nincs túl a dackorszakon, vannak érdekes megmozdulásai. Ő egyébként októberben lesz 3.

2014. jún. 16. 16:07
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, de csak a pancsólóba részbe, vagy 2 m es körzetben.
2014. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk nem lehetett egyedül menni így a két gyerekkel.

A nagyobb imádott a vízben lenni, viszont még nem volt ahhoz elég nagy, hogy egyedül legyen bent, muszáj volt mellé felügyelet (4,5 évesen).

A kisebb viszont utálta (utálja most is) a vizet, nem megy be, vele meg kint kell ülni, mert ő meg kicsi volt ahhoz, hogy azt mondjam neki, itt maradsz, amíg én a naggyal a vízben vagyok (ekkor volt 2,5 éves).

Úgyhogy nálunk nem ment volna ez, amit írsz.

De ha mindkét gyerek szeret a vízbe menni, akkor simán mennék egyedül velük. Karúszó, úszógumi, ott állnék, vagy a medence szélén, ha kicsi a medence.

2014. jún. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Biztos, hogy nem, még egy gyerekkel sem mennék egyedül.
2014. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tavaly mentem úgy, hogy a kicsi 1 a nagy 3 volt. Egy barátnőm jött, a szintén ilyen korú gyerekeivel. Nyilván nem a mély vízbe, de a gyerekrészbe simán el lehet lenni.


A kicsinek még akkor vettünk olyan úszógumit, amibe a lábát kell bedugni, így a nagyot is tudtam pesztrálni szükség esetén. Neki karúszót és úszógumit is vettünk, de inkább ezek nélkül voltunk együtt a kismedencébe, ahol a bokáig érő víz a legsekélyebb rész, a legmélyebb pedig olyan 80-90 cm. Oda már csak úszógumival engedtem, és sosem volt 2 lépésre távolabb tőlem.

A pisilést nehéz megoldani, mert mindkét gyereket kell magaddal vinned, nyilván nem hagyhatod őket kint.


Szóval sztem megoldható, hajrá!

2014. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de kell még egy ember ,én strandra nem indulnék el egymagam 2 gyerekel .
2014. jún. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos, hogy nem, még egy gyerekkel sem mennék egyedül."


és akkor üljek otthon egész nyáron a gyerekkel 40 fokba mert apuka,mamák dolgoznak más meg nincs aki elkísérne!


Én a 2 évesemmel már mentem egyedül úgy hogy nagy pocakkal voltam,útban volt a kistesó!


most 4 és 1,5 évesek és igen neki indulok velük egyedül!


Tisza part,sekély víz csak térdig mehetnek be, a nagy ezt már megérti,a kicsi után meg megyek ha nekiindul és viszem vissza a nagytesóhoz!Ha nem fogad szót beültetem a babkocsiba!Ha lenyugodott visszajöhet pacsálni!majd csak megtanulja de amúgy a kiscivel sincsennek nagy bajok!korához képest szót fogad!Igazábólül a parton és saral,locsol a kislocsolójával vagy beleültetem az ülős úszógumijába és megyünk a nagytesóval együtt "úszni"

ja igen a nagy 1 éve jár úszásra,merülnek,úsznak tehát nem fél a víztől de azért őt is szemmel tartom!

Ha a nagynak kell pisilni addig a kicsit beteszem/csatolom a babakocsiba,ha a kicsinek kel pelust cserélni akkor megkérem a nagyot addig jöjjön ki velünk a pokrócra(kicsalom valamivel pl:gyere van fini üdítő a táskába stb)

Ha nekem egész nyáron bent kéne ülnöm a 4 fal között becsavarodnék meg a gyerekek is!

meg azért egész nyáron csak itthon a medencében az sem valami változatos!

2014. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!