Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hároméves gyereketeknek mi a...

Djudit kérdése:

Hároméves gyereketeknek mi a napirendje?

Figyelt kérdés

Olyasmi érdekelne, hogy alszik-e még napközben? Mennyit? Mikor alszik el este, kel reggel? Illetve mennyi idő, és hogyan alszik el?

Mennyit van kint friss levegőn, mennyit és hogyan mozog?

:)



2014. jún. 23. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ovis. Nem alszik délután. Nincs szigorú napirendje.este 7-fél 8 között fekszik 6-fél 7 fele már fent van,sajna hiába feküdne később ugyanúgy korán kel.Sokat megyünk játszótérre,vagy csak az udvarra homokozik,hintázik,mászókázik,motorozik tanul biciklizni,járunk strandra,imád kint lenni. Nagyon aktív minimális alvás elég neki és pörög egésznap.
2014. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebéd után alszik 1.5-2.5 órát mindig egyedül és magától. Reggel általában 8 körül kel, este fél9 fürdik, de sokszor még 10kor nem alszik. Egész nap kint van mindegy milyen évszak, nehéz bent tartani. Focizik biciklizik traktorozik homokozik locsol és a többi :D
2014. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem oviban van, akkor is alszik délután kb. 2 órát, este 8 körül fürdünk, de 9-10 fele van csak alvás. Általában ilyenkor a tableten néz valami mesét, közben hamar elalszik. Reggel 8 körül kel, van hogy később. Egyébként sokat járunk mi is játszótérre, kirándulni vagy a barátihoz, hogy együtt játsszanak. Kint futkároznak, homokoznak, motoroznak stb. Ritka, ha egyedül velünk van, olyankor többnyire bent vagyunk, mesét néz, játszik a tabon, kinecten.. (egy táncolós játék a kedvence, legalább jól lefárasztja vele magát)
2014. jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bár már 4 éves de simán emlékszem a 3 éves kori napirendjére!

7 fél8 fele kel délben ebéd után fél1 fele alszik el kb 2 órát!Este 7 kor fürdés kb fél9-re alszik el!

Időjárástól függetlenül imád kint lenni:eső után pocsolyázik motorral vagy quaddal,télen szánkózunk,hóembert építünk,nyáron homokozik,medencézik,hintázik,locsol stb!Ezeken kívül rengeteget biciklizünk(2 éves kora óta futóbringa,3,5 éves kora óta sima bicajjal)és persze ilyenkor nyáron rengeteget strandolunk(Tisza mellett lakunk)

Lételeme a mozgás!

Mint írtam már 4 éves de hasonló a napirendje annyiban változik hogy este nem fél9-kor hanem 9 fél10-kor alszik el de még délben mindíg 2 órát alszik!

2014. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

7 körül ébred, ebéd után 1 órát alszik magától. Rengeteget van kint, ahogy előttem is írták, ő is nagyon aktív. Játszótér, udvar, séta, motor - a bicajtól fél, meglátja és bömböl, fogalmam sincs, miért :D

Este 8-fél 9körül fektetjük/fektetnénk. Általában egy 3/4órás procedúra ilyenkor elaltatni :)

2014. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is már mindjárt 4 éves, de nagyon nem változott a napirendje 3 éves korához képest.

3 évesen már ovis volt (nyári), reggel emiatt hétköznap 3/4 7kor kel, oviba beérünk 8 előtt, kb. 1/2 17-kor megyek érte munka után.

Nap közben alszik ott is, néha van, hogy valamiért nem, akkor azért bizony elég morcos, durcás kis pukkancs tud lenni már estefelé a fáradtságtól- tehát neki még szüksége van rá.


Ilyen jó időben hétköznap is mindig megyünk még valahová_ vagy az ovis barátokkal még egy órára a közeli játszótérre, vagy az otthoni barátokkal a házunk közelében lévő másikra, mindig adódik posta, kisebb bevásárlás, zöldséges bácsi :), havonta 1-2szer könyvtár, játékbolt, könyvesbolt.


Nyáron 1/2 8 körül érünk haza max. Fürdés (általában előbb, mint a vacsora, mert csupa sár, homok:), aztán vacsora, esti meseolvasás-szeretgetés és megyünk aludni.

Nálunk nem macerás az alvás, lefeketem, odahordjuk az alvós állatokat (naponta kell hátizsákban szállítani az oviba is őket a délutáni alváshoz is: 2 db kicsike krokodil és egy medvés alvókendőszerűség), megölelgetem, megszeretegetem és lefekszik. Van egy éjszakai nyugatatós-altatós zenét játszó békája és egy nevét mondó, klasszikus zenét játszó kutyája- mindig kiválasztja, hogy melyiket kapcsoljuk be- 5 percig megy a zene, azalatt elalszik.

Általában 1/2 9-max. 9-től reggel 3/4 7-ig alszik, nap közben az oviban gondolom olyan 1,5-2 órát.


Hétvégén is naponta legalább 2-3 órát vagyunk levegőn- ha jó idő van, akkor biciklizés, játszóterezés, sétálás, ha napok óta esős iőd van, akkor otthon ugrálólabda, mászóka, kis felállítható sátro a szobában stb.- aztán pár nap múlva úgyis felhívnak a barátok anyukái, hogy nem mennénk-e el együtt a gyerekekkel egyikl délután egy játszóházba :)


Normál laphintán egyedül hintázik, 3 éves kora előtt kicsivel tanulta meg teljesen (akár térdelve, állva, lógva is), futóbiciklivel megy, de 3 kerekűt is tud hajtani (neki nincs ilyenje), kétkerekű kis rollerel is szeret menni.


Szeret mászókázni is, a csúszdázás már nem olyan nagy kedvenc, mint kb. 2 éves korában volt és visszatért a homokozáshoz, pedig azt hittem, hogy egyáltalán nem fogja már érdekelni.


Időnként 1-2 havonta elmegyünk nagy játszóházakba is (pl. elevenpark, tarzanpark)- mert ott másféle játékok vannak, sokféle ügyességi, óriás trambulin stb.- nagyon szeret mászni, ugrálni.

2014. jún. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Reggel 7 körül ébred, 8-kor reggelizik, Heti pár délelőttöt csanában tölt, egyéb napokon itthon délelőtt együtt pakolunk-takarítunk és 9.30 - 11.30-ig vagyunk kint a levegőn, séta, vásárlás, játszó. 12.30-kor ebéd és kb. 13.30-kor fekszik le aludni. Egyedül alszik el, de ebéd után mellé szoktam feküdni, a ficergésével, dumálásával esetleg fel ne ébressze az 1 éves kistesóját.

13.30-16-ig alszik, de van amikor csak 15/ 15.30-ig. Délután uzsi és megint megyünk a játszóra 2 órára.

19-kor vacsi, 19.30 fürdés, és amíg a kicsit fektetem, addig ő mesét nézhet a szám.gépen, majd együtt mesekönyvezünk, társasozunk. 21.15-kor fekszik le, iszik egy kakaót, megpuszilgatom és kijövök (ilyenkor nem fekszem mellé, mert a pici is már nagyon mélyen alszik, és a nagy is kellően fáradt ahhoz, hogy ne dumálgasson:).

Ja, és hogyan és mennyit mozog: kb. egész nap meg sem áll.:) Itthon ha épp nem takarítunk, akkor keveset ül egy helyben, aztán már futkározna mindenfelé. Kint bicajjal szokott jönni mellettem, a játszón pedig mászókázik, hintázik, labdázunk, csúszdázik, meg van ez a pörgettyűje ami után futkoshat.

2014. jún. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!