Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő ha nem 100%...

Mi a teendő ha nem 100% működik együtt a két elvált szülő a gyermek kérdésben?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg annyi hogy a távolság és a pénz miatt csak nyaranta tudom elhozni a gyermekemet.

Az ország másik felében lakom és nevelek egy második kisgyermeket.

Interneten keresztül szoktam érdeklődni a gyermekem felől, de sajnos nagyon hamar le vagyok tudva , csak röviden tömören annyit szoktak írni hogy jól van.

Semmi részleteset!

Hiába kérdezem őket csak megnézik álltalában és nem írnak vissza.

Akkor írnak mikor úgy van hogy viszem a gyermeket de az előtt alig.

Most csúszott egy hónapot az hogy elhozzam a gyermeket pénz okok miatt.

És csak a nyár második felében tudom elhozni , gondolom ők nem erre számítottak.

Valahol érzem az írások alapján hogy minél hamarabb és szívesen megszabadulnának tőle egy időre de nem sokra nehogy nekem jó legyen.

Mert amikor a dátumot egyeztettük is akkor is minél hamarabb akarták.

Gondolom így hogy már nem akkor hozom amikor ők megszabták így már konkrétan le vagyok ejtve.

Egyszerűen nem árulják el hogy mire van szüksége a gyereknek.

Nem akarok sok felesleges lomot adni amit úgysem használnak.

Láttam pár fotót róluk, eddig 3 szor költözködtek 1 éven belül.

Elég tanyasi a ház nem épp a leg jobb körülmény, benn sose voltam mert csak a kapuban találkoztunk hoztam vittem a gyermeket, de amit feltettek a közösségi oldalra az nem semmi.

Mit tehetek én ha egyszerűen nem is ismerem a gyerekemet, nem tudok róla semmit, mert nem tudom kifaggatni a szüleit?



2014. jún. 27. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek? Miért nem kérdezed őt magát? Tud már beszélni?
2014. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
persze tud már beszélni, de nincs telefonom, az internetet ő érte kötettem be.
2014. jún. 27. 09:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Veszel neki egy egyszeru mobilt, webkamera, skype es mar meg is van oldva, lehet vele beszélgetni.

Mellesleg nem a masik szulo a hibás azert, ha te nem látogatod a gyereket, csak évente egyszer.....

2014. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De azért is én vagyok a hibás ha a másik szülő nem ad választ hiába kérdezgetem?

Egyébként nem a gyerek használná a webkamerás mobilt hanem a szülei aztán rá fognák hogy elromlott hogy ne kelljen skypelni velem.

2014. jún. 27. 10:06
 5/12 A kérdező kommentje:

Én már valahol beláttam hogy csak akkor vagyok jó ha csomagot küldök és elhozom magamhoz a gyereket fél nyárra.

A többi meg legyen meglepetés hogy hogyan viselkedik velem a gyerek.

De ha nem tudom gyakrabban elhozni,hirtelen sok pénz, többe kerül mintha velem élne.

2014. jún. 27. 10:08
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem we kamerás mobil, hanem vagy egy egyszeru mobile amin beszélni tudsz vele, vagy egy webkamera, akkor Skypeon tudsz vele beszélni mindennap es láthatod is.
2014. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jahh! skipjuk az nincs nekem van a számítógépen!

Telefont azért nem veszek mert itt a számítógép és ez sincs ingyen nem akarom még jobban költségekbe verni magam.

Azt amit eltelefonálnék inkább ruhát veszek neki.

2014. jún. 27. 10:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mi a teendő, de ahogy írsz, szerintem nincs is ezzel így gond.

tudod azért ennek két oldala van. nyilván van egy nyári szünet a gyereknek is, amit anyukának meg kell oldania. tegyük fel 6 hét. ebből 3 hetet tud megoldani, mert annyi szabadsága van. megbeszéltétek, hogy veled lesz a másik 3 hétben, aztán lemondod, mert most épp neked nem jó. ő meg oldja meg, ahogy akarja.

a gyerekedet fel sem hívod, elvárod, hogy anya hetente 2x üljön le és regényt írjon.


persze nem látok bele az életetekbe és nem is sokat írtál, de abból a kevésből és erre következtetek.

talán egy picit jobban meg kéne erőltetned magadat. nem olyan hatalmas ez az ország, el se tudom képzelni, hogy ne lehetne 2-3 havonta átszelni ezt a pici országot a gyerekedért.

2014. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A skype letöltése kb 5 perc.....
2014. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem van skipem4 Nekik nincs mert telefonos az internetük!
2014. jún. 27. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!