Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet felkészíteni egy...

Hogyan lehet felkészíteni egy gyereket hogy kistestvére lesz?

Figyelt kérdés

Első gyermekem 2,5 éves és úgy tűnik jön a tesó.

Éppen elmúlik 3 éves a nagyom amikor előre láthatólag születik a kicsi.

Már el kell kezdeni felkészíteni?Vagy csak szülés előtt?


2014. jún. 28. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A 9 hó alatt folyamatosan fel kell készíteni, fel is készül téged látván. Elmondod neki, aztán ahogy nő a hasad őt is érdekelni fogja. Sokat beszélsz neki róla, elmondod milyen jó lesz, ő lesz az okos nagytesó stb. Ezzel tudod felkészíteni őt. Szülés előtt leginkább már csak arra kell, hogy nem leszel otthon egy pár napot.
2014. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éves volt a fiam, mikor jött a kistesó. Mi már előtte is beszéltünk róla, hogy szeretnénk, ő is várta, így mikor a teszt után az első vizsgálatról hazaérkeztem, már akkor csillogó szemekkel várt, hogy "Na, mit mondott a dokibácsi, ott van a pocidban a kistesóm?" :)
2014. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
APG könyvben van egy Kistesó érkezik című!Mi ezt nézegettük,olvasgattuk és ezzel meg is értette ,bár ő még csak 2 éves volt akkor!
2014. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem el mondani neki, amikor már látványosan nőtt a pocakom, a szülés előtt kb 3 hónappal. Szerencsére nem volt gond, most már ovisok mindketten, imádják egymást.
2014. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!