Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos gyereknek mivel jó...

14 hónapos gyereknek mivel jó a fogmosás? Esetleg, aki fogorvosnál is volt kisgyerekkel, mit javasoltak ilyen korai időszakban?

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 07:49
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Fogkefével és fogkrémmel.Van Nenedent és lehet kapni Nuby fogkrémet is.Jóval olcsóbb mint a Nenedent és ugyanazt "tudja".
2014. máj. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az ugye fluoridmentes? Most akkor csak menteset szabad még ilyenkor? Valahol meg pont azt írták, hogy szükség van rá. Csapvizet nem iszik, csak babavizet. Tanácstalan vagyok még mindig.
2014. máj. 15. 09:23
 3/8 anonim ***** válasza:

nem kell ezt túlkombinálni!


vegyél fluorid mentes fogkrémet- fluor jó a fogaknak, de az idegméreg, nem szabad lenyelni. persze kis mennyiségben nem okoz gondolt, meg valaki szerint még jó is, de ha napi 3x lenyel egy adagnyit a gyereked akkor beszürkülhet tőle a foga. (persze sok idő után, nyilván kicsi erre az esély.


majd 2 éves kora körül megtanul köpni, akkor már elég a gyerekfogrém. na meg fogkefe.


14 hónaposan meg már nem annyira korai időszak, hisz lassan egy éve mosod neki, szóval... :)

2014. máj. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Miért is jó a fogaknak a fluorid???

https://www.youtube.com/watch?v=HZKvpOq3R8s


Kedves Kérdező!

Én teljesen fluoridmentes,100% aloe vera fogrémmel mosom a gyerekeim és saját fogainkat(4 és 1,5 évesek)és a jövőben is ezt fogjuk használni tehát késsőbb sem kell a fogaknak a fluorid ez hatalmas tévhit!

2014. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves 4.!

Te ezt komolyan elhiszed??? Édes istenem. Végig se néztem, mert leakadtam ott, hogy a fluorid=fluorgáz.

Meg ugye senki nem ellenőrzi, hogy mi van a sóban...

Ez ugyanolyan, mint a : figyeld a fogkrémes tubus végét, annak a színe mutatja, hogy mennyire mérgező.

ON: a fogorvosom azt mondta, hogy a lényeg a kisfejű, puha sörtéjű kefe, 2 éves korig pont a lenyelés miatt semmilyen fogkrémet nem ajánlott.

2014. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és utána az Elmexet ajánlotta. Ha fluorid/aminfluorid mentes fogkrémet akarsz használni, akor xilit tartalmút vegyél.
2014. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igaz, hogy már régóta "mos" fogat, de csak tiszta vízzel mosom neki, olyan fogkefével, ami egész kicsiknek való, amit az ujjamra húzok. Azt imádja, már várja is mindig. Ha jön a foga, akkor is jó masszázsként. Szóval nekem még korai időszaknak számít. Azaz eddig nem mertem fogkrémet használni, de látom, hogy vannak olyan vélemények is, hogy ez nem nagy baj. Kipróbálok valamilyet, aztán kész. Remélem nem nyeli le, de szerintem de. A fogzásra kent krémet is megette.
2014. máj. 15. 14:34
 8/8 anonim ***** válasza:

akkor viszont szerintem hagyd a fogkrémet. eljön az az idő, nem is olyan soká, mikor dacos lesz és nem akar majd fogat mosni. akkor ha teszel rá fogkrémet, újra kedvet fog kapni.

nincs még jelentősége, nem muszáj rákenni semmit, egyik válaszoló írta is, hogy 2 éves korig felesleges, én is ezen az állásponton vagyok.

2014. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!