Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5év körüli kisgyereknek...

2,5év körüli kisgyereknek lehet fogát tömni? Hogyan?

Figyelt kérdés

2,5éves kicsimnek kb 3hete letört sajnos egy darab a fogából, az bal felső elsőből. A zománc is berepedt végig, és a foga alján már látom hogy el van színeződve. Nem akarom, hogy rossz legyen a foga, vagy elkezdjen romlani- esetleg fájni neki. A fogorovos azt mondta, hogy amig nem fáj, ne foglalkozzak vele, ha meg fáj, akkor altaltában lehet ekkora gyereknek fogat tömni...

Ez komoly? Nem lehet semmivel leecsetelni, vagy nem tudom, valamit csinálni vele, hogy normálisan nézzen ki a foga? Volt valaki hasonló helyzetben?


2014. júl. 2. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Tejfogat ritkan szoktak tomni, mivel hamarosan kiesik es felesleges fajdalommal nem akarjak terhelni a gyereket. Alapos fogmosast javasolnak, fajdalom eseten a fogorvos tisztitja ki. Tomni akkor tomik, ha tenyleg nagyon rossz a helyzet.
2014. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislányának igen is tömték a tejfogát. Már nem húzzák ki feleslegesen ami persze menthető csak azt tömik be...
2014. júl. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hol irtam, hogy nem tomik es kihuzzak????
2014. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja nem neked írtam csak úgy a kérdésre. :) Szóval itt nem várják meg amíg fáj a gyerek foga a lényeg pont kimaradt. bocsi. front van :)
2014. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én inkább csak az "esztétika" maitt szeretném betömetni most a fogát. Még nem rossz neki, de szerintem romlani fog később. Sokan úgy vannak vele, hogy majd kiesik,- de hát még kb 4évig csak ott lesz neki az a foga. Én tényleg reggel este alaposan átsurolom neki- de szerintem kevés lesz...

Köszönöm a válaszokat.

2014. júl. 3. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!