Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3év körüli kisgyereknek mit...

3év körüli kisgyereknek mit használtok lázcsillapításra? Nurofent és a Panadolt hogyan és mennyi időnként lehet felváltva használni?

Figyelt kérdés
Nurofent adtam neki olyan 11óra felé,de már megint megy fel a láza. Becsavartam vizes törölközőbe is.

2013. febr. 4. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A hatóanyaguk általában ugyan az. Olvasd el a használatiukat. ès nem szabad sürübben adni mint ahogy rajat van (általában 6 óra).


Mit jelent láz? 39 fokos most is? ha lányiamnak nincs rossz kedvük, elnézik a tv-t akkor 38,5 fok alatt nem is csillapítom, hagyom hogy a láz dolgozzon. 38,5 fok felett már adok valamit, vagy este lefekvéskor ha 38 feletti, vagy ha nagyon nyügös.

De a laz jó dolog, és természetes. 38,5 felett kezdödik a láz addig csak höemelkedés.

2013. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
38,8volt neki reggel.
2013. febr. 4. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk így mondta a doki, tavaly mikor a lányomnak 40 fokos láza volt.


Először Noraminophenazon kúp, aztán Nurofen szirup, aztán Panadol szirup, 2,5-3 óránként felváltva.


Arra mindenképp figyelj, hogy más hatóanyagút adj, és ha csak két féle van otthon, akkor 3-4 óránként szabad csak adni felváltva.


Én mindig úgy csinálom, hogy gyógyszer, fél óra ágyban, utána lázmérés, ha nem megy feljebb, akkor marad ágyban, ha elindult feljebb, akkor hűtőfürdő. Abban pancsolhat 30-40 percet is mire lehűtöm a vizet. Ez eddig mindig hatásos volt. Bár a hűtőfürdő végére mindig vacogott.


Mennyi a láza? Én is csak 38,5 fölött csillapítom a lázát, persze, ha nem nyűgös nagyon és nem fáj valamije. Ha csak láz és amúgy jókedvű, iszik is, akkor hagyom kicsit, had dolgozzon a szervezete. A láz ilyenkor jó, dolgozik az immunrendszere a vírus/bacilus ellen.

2013. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia,

még nem telt el 4 óra, ne adj még neki...ülőfürdőztesd, nem tudsz mit csinálni. (37fokról 32fokra fokozatosan, lassan, kb. 20-25 percig hűteni, hogy ne sírjon, és a mellkasáig érjen a víz)

4 óránként adhatod neki felváltva, nekem ezt a doki mondta. Ha nagyon magas a láza, akkor én éjjelre kúpot szoktam adni, mert abban van egy kis görcsoldó is, jobban alszik, és tovább hat.

Ha 38,5 fölé megy, akkor egyből ülőfürdőzünk, és közben beadok neki egy adag lázcsillapítót is.


jobbulást!

2013. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Panadolnak és a Nurofennek különböző a hatóanyaga, 3 óránként váltogatva adhatod a kicsinek.

Ha 11-kor kapott Nurofent, akkor 14 órakor kaphat Panadolt.

Fiam 17 kg, Nurofenből 5 ml-t, Panadolból 8 ml-t kap ilyenkor.

Nekünk a hűtőfürdővel kombinálva inkább a Nurofen jön be.

2013. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nurofent és Panadol babyt adok felváltva ha szükséges, 3 óránként. Ha csak az egyiket használod, 6 óránként adhatod csak. Kérj az orvosotoktól kúpot, nekünk Naturlandeset írt fel, az levitte a 39,4 fokos lázát, a szirupok nem:-(.

38 és 38,5 fok között azt mondta a doktornő, hogy ne adjak lázcsillapítót, hanem igyon sokat, az is hat, felette csillapítsam csak.

2013. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én panadol helyet a mexalen kúpot használom.

És szintén nuro-mexalen felváltva, beiktatva egy kis törcsi-fürdőzés.

Ha jókedvű, mint most, akkor hagyom a gyógyszert, és csak a törcsi(40,1volt a láza, és bágyadtan, de eldumcsizott velem), amikor pedig se inni, se létezni nem tud, azonnal gyógyi.

2013. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként róla van sz,ezt a kérdést én írtam ki. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..
2013. febr. 4. 13:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk az Algoflex Forte szirup vált be. Hamar és tartósan levitte a lázát + a doki javasolta, hogy ha lázas ne nagyon öltöztessük be, hogy le tudja adni a hőt.

Jobbulást!

2013. febr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!