Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek káros a mesenézés?

Szerintetek káros a mesenézés?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok :

Vuk,Micimackó,Vili a veréb,Mekk elek,Szaffi stb


Régebbi rajzfilmek,anno én is minden nap megnéztem legalább egyet . Szeretném az én gyerekemnek is megmutatni őket,hátha tetszik valamelyik .Én nem érzem,hogy ezek károsan hatottak volna a fejlődésemre,sőt,olyan jó kis mesék voltak ezek,még 30 évesen is van amelyiket szivesen megnézném.


Viszont mindenhol azt olvasom,hogy milyen káros a rajzfilm,árt a szemnek,nem használja a képzelőerejét közben stb


Természetesen sokat foglalkozok vele egyébként is,sétálunk,játszóterezünk,gyurmázunk stb

Bogyó és babóca ,dóra ,ezek számomra annyira ostobák,hogy sajnos képtelen vagyok hallgatni is ,így a gyerekem sem nézheti,tudom gonosz vagyok :D


2014. júl. 7. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ugyan már. Kisfiam is sok mesét néz. Egész nap megy a TV születése óta. Amióta meg érdekli a Minimax megy egész nap.Vagy DVD. Ma pl. egész nap Micimackók mennek folyamatosan DVD.-én. Közben játszunk is.
2014. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Vekerdy álláspontja szimpatikus nekem. A tv manapság elektromos bébiszitter, sajnos. Több minőségi idő a gyerekkel, meseolvasás, beszélgetés, és kevesebb tv! Kicsiben nem árt, de egy órás mesét felesleges nézetni, max. néhány perc.
2014. júl. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én ezért szeretem az M2-t. Nincsenek hosszú mesék. De még ezeket sem mind szereti a 14 hós fiam. Bár nálunk nem megy mindig.


Szerintem egy gyerek máshogy nézi, mint mi felnőttek.

Tehát a Bogyó és Babóca szerintem nagyon jó nekik, mert az ő szintjükön van.

De hát vannak ilyen mesék. (Nálunk a Dip és Dap ilyen, hogy nem bírom, így a fiamnak az esélyét sem adom meg, hogy megkedvelje...)

2014. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám károsnak, egy neki való mese nem káros.

De az a baj, a tv-vel, hogy közben nem használja a kezét, amivel ügyesedne a finom motorikája, nem mozog, képzeletet sem kell használni mint a meseolvasásnál. Gyakorlatilag elé van rakva minden és gondolkodás nélkül csak nyitva kell tartani a szemet.

Ha nem egész nap nézi akkor szerintem semmi gond nincs. Én is néha bekapcsolok neki való mesét és szereti, de nem megy egész nap.

2014. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a "ne nézzen mesét, mert nem fejlődik" dolgot kicsit túlspilázottnak érzem. Persze, nem kell letenni a TV elé, de az, hogy 2-3 naponta megnéz 1-1 ilyen mesét, mint amit írtál, semmi baj nincsen. Sőt még abban se lenne, ha naponta nézne egyet. Ha otthon vagy, akkor az max 40-60 percet vesz el a napból, és a többi időben veled van, játszó, stb., az teljesen megfelelő.

Ha meg böcsis/ovis, a délelőttjét is ezzel tölti, te is játszol vele, bőven belefér a mese is.

2014. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok

még annyit hogy néha hasznos is lehet. Pl Elmo dobd el a pelust! Lehet segít a szobatisztaság elérésében. Tehát továbbra is azt mondom, hogy ne egész nap üljön ott, de néha azért napi 1-2 neki való mesét nyugodtan megnézhet. Előtte meg utána úgyis gyúrmáztok, rajzoltok, szerepjátékos játékot játszotok, este meseolvasás. szóval azért van lehetőség fejlődni.

2014. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az amit az első ír hihetetlnül káros:egész nap megy a tv gyakorlatilag háttérzajnak!

Pszihológusok megmondják ez a legrosszabb még ha játszik és nem nézi effektíve akkor is mert lehet nem nézi de HALLJA és eltereli a figyelmét a játékról,nemtud belemélyedni az adott játékba!

Az én 4 éves fiam napi 1-2 mesét néz meg,most éppen Lolka és Bolka a menő nálla de mihelyst vége már kapcsolom ki(nem mellesleg szinte egész nap kint vagyunk ilyen jó időbe)

2014. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt, ha egész nap megy a tv, nagyon rossznak tartom. Engem mondjuk amúgy is idegesít a háttérzaj, főleg ha ilyen "értelmetlen". Meg az is rossz szerintem, ha ellenőrzés, felügyelet nélkül néz a gyerek tv-t. (pl a reklámok miatt sem engedném)


Nálunk 2 és 4 évesek a gyerekek. A kicsi gyakorlatilag nem néz mesét, csak tényleg nagy ritkán, ha az apja este bekapcsol nekik valamit, de szerencsére nem is érdekli különösebben, egy-egy kisvakondot megnéz, aztán kész. A nagyobbik jobban mesés, ő szívesen végignéz egy Dzsungel Könyvét, vagy hasonló hosszabb meséket is, főleg olyankor, ha délután a kicsi alszik, én meg leülök egyet szusszanni, netezni, vagy mosogatok, stb.

De ezen kívül nálunk nincs bambulás, azaz, pl kaja közben, vagy ha beszélgetünk, játszunk, akkor véletlenül sem kapcsoljuk be. TV-t meg egyáltalán nem nézünk, nem is értem, minek van, általában heteken keresztül be sem kapcsoljuk. :) A régi rajzfilmek szerintem amúgy sokkal nézhetőbbek, mint ezek a maiak: ezek csúnyák, kiabálnak, agresszívak, bugyuták, nem is értem, miért ilyeneket csinálnak. Szóval mi maradunk a Kiavsakond/Lolek-Bolek/Vízipók/Magyar Népmesék rövid meséknél, és a Vuk/Szaffi/Dzsungel könyve/Aranyhaj/Hamupipőke/101 kiskutya hosszúaknál.

2014. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!