Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól javasoltok mesenézést?

Mikortól javasoltok mesenézést?

Figyelt kérdés

Napi 10-20 percre gondolok, Bogyó és Babóca vagy m2 mesecsatornán valami kicsiknek valóra. Nem tv-n nevelném a gyerekem természetesen :)

(Most 16 hós és eddig nem volt mesenézés.)



2013. okt. 14. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kettő évesen leghamarabb.
2013. okt. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Én is 2 év körülre gondolnék, de ne bugyutaságokat nézess vele, hanem olyat, amiben tanulság is van, pl. régi Disney meséket.
2013. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy 1,5 éves korától néz. Bogyó és Babócát nagyon szereti, az az egyetlen mese amit meghallgat olvasva is. A többit mindig átlapozza most is (2 éves múlt).


A Youtubon vannak gyerekdalok és mondókák, azt szoktuk még nézni-hallgatni, nagyon szereti. Meg őszintén szólva én is élvezem, amikor próbálja mondani a maga nyelvén :-)

2013. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kb 2,5 éves volt mikor kezdtük,irányítottan én szabtam meg mit mennyit mikor,és ez azóta is így van.Disney Micimackójával kezdtük,nagy kedvencek voltak: Oroszlánkirály,A dzsungel könyve,101 kiskutya,A róka és a kutya,Macskaarisztokraták,Dumbó. Magyar mesék közül Vuk. Kisvakondot szerette még.Mostanában Nils Horgelsson teljes mese,Hupikék törpikék,Gumimacik sorozat.Persze mindegyikben van kevés gonoszság is,de ettől nem lehet megóvni,pedig azt hittem.4,5 éves most,kislány,amúgy 2,5 évesig inkább gyerekzenéket,100folk Celsiust,Halász Juditot hallgattunk és népdalokat,népzenét
2013. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Minél később, ráér háromévesen is akár.
2013. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen már néz Bogyó Babócát,aminek 1 része 5 perc!! Simán nézhet belőle 1 részt,ráadásul tanító mese. Ja és imádja,már este mondja,hogy bobó és mutat a tvre. :)
2013. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Közben találtam egy érdekes cikket az interneten, ami eldöntötte a kérdést nálunk.

Hátha másnak is érdekes/hasznos:

[link]


No, mi megyünk fára mászni :)

2013. okt. 14. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nemrég a tv-ben nyilatkozott erről egy pszichológus és mondta,hogy nem az a lényeg,hogy néz-e a gyerek tv-t vagy nem, hanem,hogy mit néz!

Szerintem a mai gyerekeket nem lehet eltiltani teljesen az elektronikától! Egy ideig-óráig lehet,de ha be kerül közösségbe, akkor már nem!"


"Nálunk apuka magyar, anyuka magyar, a 2,5 éves kislányunk pedig magyarul beszél, de saját magától megtanult jó sok szót angolul. Felváltva számol angolul, magyarul, 3 angol gyerekdalt elénekel a magyar dalocskákon kívül. Ezekre én sosem tanítottam. Megragadta, és megtanulta a Baby TV-ből. Nálunk természetes a Baby TV csatorna és a youtube-ról a Chuggington, Mickey egér játszótere, Noddy, Pimpa, gyerekdalok, mondókák. Szórakoztatja, sokat tanul belőle. Szerintem ezek tök jó dolgok, mi nem kerüljük őket."


Ezt 2 különböző személy írta,itt a neten.Kb 2 perc alatt találtam. Nem gondolnám azt,hogy ha a gyerek pár percet nézi a tevét,akkor az akkora probléma lenne,csak azt kell megválogatni,hogy mit. Biztos vagyok benne,hogy Te is sok mesét néztél kicsinek(Én is).Igaz akkor még normális mesék mentek.Egyébként úgy,hogy mesecsatornára kapcsolok és nézzed,úgy én sem engedem. DVD-ről nézhet 1 Bogyó és Babócát és ennyi...

2013. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Kitartás!:) 4 éves a kisfiam és nem nézünk mesét se tv-n, se dvd-n. Csak pozitív hatását látom a virtuális mese nélkülözésének. Egyébként nagyon jó a cikk és Vekerdynél is azt olvastam 6 éves kor előtt ha megtehetjük, ne tévézzen a gyerek.
2013. okt. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!