Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik visszamentetek...

Anyukák, akik visszamentetek dolgozni, hogy oldjátok meg, hogy a házimunka is kész legyen, a gyerekkel is foglalkozzatok és pihenjetek is?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Fel kell osztani mindent feladatot 15 perces szakaszokra. Ha minden nap 15 percig csinálsz egyféle házimunkát, akkor semmi nem lesz folyamatosan koszos, és vállalható lesz a lakás.

Olvasd el ezt: [link]

2014. júl. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő a helyzet: férjjel együtt visszük magunkkal dolgozni, a klinikánknak van egy bölcsije, oda jár. Amelyikünk hamarabb végez, felveszi a kisasszonyt, utána meg a másikat. Ezután közös program, bármi, ami éppen szóba jöhet: játszóház, nagymamák, állatkert, fagyizás, játszótér, barátnőkkel-barátokkal vacsizás, gyerekek összeengedése. Igyekszünk olyan programokat kitalálni, ami a kislányunknak is jó, és nekünk is ad lehetőséget beszélgetésre. Hétvégente fixen, mindig együtt vagyunk, plusz igyekszünk egy időben és nem hétvégén ügyelni a férjemmel (addig a kislányunk nagyinál alszik, onnan megy bölcsibe, ez kb. 3 alkalom havonta). Ügyelet után mindkettőnknek szabadnapja van, ez a kettőnk ideje, ilyenkor kicsit kikapcsolunk, egymással foglalkozunk. Esténként főzök másnapra, vagy ha nem volt nagy délutáni program, akkor még akkor. Hétvégente készítek valamilyen kekszet, cookiet, muffint, ami sokáig eláll, és uzsira jól jön, plusz mindig van otthon karalábé, répa, zeller, alma, akármi, ami egy kis joghurttal jól rágcsálható uzsi. Hétvégén mindig főzök, a kislányunk is szeret benne segíteni. Takarítani, vasalni esténként szoktam, havonta kb. 3-4 estén, amikor a lányunkat lefektetjük, elmegyünk kettesben valahová vacsorázni vagy borozni, addig a húgom és a párja ülnek a nappalinkban, filmeznek, míg hazaérünk. Uzsi, vacsora mindig közös, mindenki mesél, hétvégente pedig minden figyelmünk csak és kizárólag a kiscsajé és a családé.


Kb. egy körül fekszünk le éjjel, soha nem voltunk korán lefekvősek. 2 éves a lányunk.

2014. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mivel én is ugyanúgy dolgozok mint a férjem, ezért a háztartás se az én dolgom már. mi leültünk és megbeszéltük, ki mit csinál meg szívesebben, mit utál...

így felosztottuk, hogy reggel ő viszi a gyereket, én megyek érte, elmegyek vele játszótérre, vagy sétálni, bevásárolok és főzök. meg ha előbb érünk haza akkor én dobok rendet.

ő mosogat és takarít, ami hétköznap azért nem csak az ő feladata, de szombaton csak p takarít, helyre vágja az egész lakást, én addig megfőzök és a ruhák elpakolása is szombatra marad, mert nincs erőm hajtogatni, vasalni hétköznap, ő meg azt utálja :)

szóval így.

egyébként vannak napirendek amihez tartom magam.

ma pl. autóval mentem dolgozni, így hazajöttünk, én most kávézok, ő szörpizik a tv előtt. 10 perc múlva indulunk játszótérre, f6kor hazajövünk, bolognait csinálok, az gyorsan meglesz míg fürdünk, játszunk kicsit, aztán vacsi, játszunk 1 órát és meseolvasás, fekvés.

van a másik napirend amikor oviból megyünk csavarogni, akkor is f6-ra hazajövünk, vagy van a 3. amikor maradt vacsi előző napról, akkor meg csak 6után jövünk be :)

na meg a rossz idő, azt kihasználom, akkor szöszmötölök a kinőtt ruhákkal, szekrények rendbetételével... :)

az a jó, hogy mivel nem vagytok otthon egész nap, így kupi se lesz, tényleg minimális a tennivaló, ha meg hideget vacsiztok vagy rendeltek akkor tényleg hétvégén meg lehet mindent kényelmesen oldani :)

2014. júl. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy ne ússz el semmivel.

Ha mindig mindent EGYBŐL elraksz, akkor nem gyűlik össze.

Inkább mosogatni sokszor keveset, inkább egyből elrakni azt az egy darab pulcsit, amit leveszel....

Ezen kívül minden nap egy picike takarítás, soha nem egyben az egész.

Nálunk tök vállalható a lakás, akármikor jöhet bárki, 3 gyerek van, mind picike, én 8 órában dolgozom, apa is.

Régen hagytam elúszni a lakást, mióta 3 gyerek van, azóta nem.

2014. júl. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nálam sajnos a pihenés rovására ment :(
2014. júl. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

már kezdtem megilyedni,hogy itt szuperanyák vannak csak!

nekem is a pihenés rovására ment!Illetve olyan,hogy egy újságot elolvasni vagy egy jó műsort megnézni,vagy egy nagy kád fürdőt venni miközben egy pakolást felteszek...idejét nemtudom mikor tehettem meg ilyeneket!

Szóval magamra nulla idő,háztartsás,takarítás csak "tűzoltás történik"

A legtöbbet a gyerekekkel vagyok,egyszerűen nem bírom hallgatni,hogy:"Anya mikor játszasz velünk?"

2014. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is többnyire úgy csinálom, ahogy az első írta.

Nem csinálok több órás takarításokat, hanem mindig egy kicsit. Pl amikor elmegyek zuhanyozni, akkor gyorsan kitakarítom a kádat egyik nap. Máskor wc takarítás ugyanígy. Evés után a gyerekek mindig kicsitt elpillednek, olyankor nyugi van, a konyhát teszem rendbe, egyik nap csak a tűzhelyet, mosogatót, másik nap a mikrot stb.

Rendrakásnál fontos, hogy a gyerekek elrámoljanak maguk után, így szerencsére csak a ruháikkal kell foglalkoznom.


Nem tervezem meg előre a takarítást, amikor éppen látom, hogy jól elvannak, akkor hajtogatom össze a ruhákat, utána segítenek berakni a szekrénybe.

Porszívózást és a vasalást próbálom úgy időzíteni, hogy éppen amikor nincsenek itthon, pl apával elmennek este egyet fagyizni, addig kiporszívózok.


Nálunk ez jól működik, mire elalszanak már nincs tennivaló, a párommal egymással tudunk foglalkozni.


Nagyobb takarításnál, szekrényrámolásnál vagy ablakmosásnál persze ez borul, ezeket nem lehet lezavarni 20 perc alatt, de ez csak évente pár alkalom.

2014. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!