Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kinek mennyi idő alatt van...

Kinek mennyi idő alatt van kész a házimunka, ha CSAK a párotokkal laktok? Naponta és hetente hány órát fordítotok rá?

Figyelt kérdés

Kérlek csak akkor írjatok, ha CSAK a párotokkal laktok, hogy legyen viszonyítási alapom, hogy két felnőtt személyre mennyi ideig kéne tartania a házimunkának.


Ha ketten csináljátok, akkor összeadva mennyi időt vesz igénybe?


2010. szept. 22. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy takarítást csak hétvégéken szoktam csinálni. Hétköznap mosogatok, rendet rakok, beágyazok ez kb. 10 perc. Szombaton jön a portörlés, porszívózás, wc-, mosdó-,káp pucolás, fertőtlenítés, mosás (hála isten ezt a mosogép csinálja),felseprés, felmosás stb. ez kb 1,5-2 óra alatt megvan. A neheze vasárnap jön a főzéssel, mert egész hétre főzök akkor van úgy hogy délelőtt 10től akkor este 9ig is a konyhában raboskodom. Ja és egyedül csinálok mindent, úgyhogy nem tudom, megmondani hogy közös erőfeszítéssel valyon mennyi ideig tart, de az biztos, hogy jóval gyorsabb úgy.
2010. szept. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia!

A párommal lakok csak ketten most épitkeztünk!Nem rég költöztünk be a kész házba!

Pl én ma csináltam nagy takaritást amit havonta szoktam hogy függünyt kimostam meg ablakot mostam egyedül csináltam délelőtt 11től este 5kor végeztem ilyenkor minden lemosok meg ilyesmik pince garázs autó.

Hetente szoktam kisebb takaritást végezzni mikor ágyruhákat mosok meg ilyenek meg letörölgetek mindenhol az meg van 4 óra alatt. Én mindent egyedül csinálok nem szeretem ha a párom segít peddig szívesen segit mert, ha én csinálom tudom minden rendben lesz nem marad ki semmi. Ő rá bizom néha a porszivozást meg kiüritse a kukákat ilyen apro dolgok. Én Ugy szoktam takaritani mivel boltban melozok és ugye 2 szabadnap jár amit ugy kapok egyik hétvgén másik hétközbe hogy hétközbe csinálom a nagytakaritást hétvégén meg csak felmosok meg kiporszivozok meg mosok. Általában mosni ez a két nap szoktam vagy ahogy kijön. DE, mindent hetente takaritok fürdöt , wct , spjájzat ...stb. A párom avval szokott piszkálni, hogy rendmániás vagyok. Amugy a napi takaritás mosogatás felmosás néha porszivozás maximum 1 óra.

Te neked mennyi idő?Hogy szoktad csinálni?

2010. szept. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Naponta nem takarítok, mivel sokszor nem érek rá, mire hazaérek, késő van és csak bezuhanok az ágyba. Párom dettó.

De ha valamelyik nap akad szabadidőm, akkor kisöprök, elmosogatok.

Hétvégén van a "nagytakarítás", ez portörlést, felsöprést, felmosást, fürdő- és konyhatakarítást jelent. Nagyon maximum két óra alatt megvagyok vele, de inkább egy-másfél. Valamint a mosás - akkor mosunk, ha összejön egy gépnyi, általában hetente egy fehér és egy színes megy le. Teregetni a párom szokott, mert magasan van és én nagyon nehezen tudok felpakolni rá, de a többi munkát én csinálom.


Viszont mint kiderült, mi sokat vagyunk távol otthonról (ő tizenkétórázik, én változó, de sulizom is nappali tagozaton és dolgozom is mellette), így nem igazán lesz koszos a lakás, ha egy héten kimarad valami miatt a takarítás, meg se látszik a lakáson :)

2010. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én minden nap takarítok 1-2 órát!Mindig mást!
2010. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

napi átlag fél óra.

porszi majdnem minden nap, arra háklis vagyok, és sajnos olyan helyen lakom, ahol sok por bejön az ablakon.

mosogatás ízlés szerint, többnyire a minél később, annál jobb elve alapján.

felmosás inkább csak hétvégén. fürdő, konyha komolyabb takarítása szintén.

portörlésre, más apró, bosszantó kis hüleségre nem pazarlom az időmet.

nekem a lényeg, hogy az összkép jó benyomást keltsen, nem hinném hogy a vendégeim majd végighúzzák az ujjukat minden bútordarabon :D

2010. szept. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi átlag egy óra. Ez általában mosogatás, mosás, terigetés, pakolgatás, ágyazás stb. Hétvégén tudom csak csinálni a nagy takarítást. Akkor kb. 3 óra. Vízkőtelenítés, portalanítás, konyha kipucolása, terasz söprögetés. Heti 2x legalább porszívózok, és felmosok. Bár mivel nincs szőnyeg a padlófűtés miatt, ez gyorsan megy. Ha igazán nagy takarítást csinálok, mint pl. most, hogy szétszedtem a speizemet, függönyöket leszedtem, ablakot pucoltam az kb 6-7 óra! De ezt kb. 3-4 havonta csinálom.
2010. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Napi mosogatást tudom csak leírni. Egyébként mindent akkor szoktam csinálni mikor kell. Vagy van rá időm.

Pl nincs meg,hogy hétvégén mosás. Akkor mosok, mikor megtelik a szennyestartó. Akkor söprök fel, mosok fel, mikor kezdem úgy látni, hogy itt az ideje. Portörlés szintén. Ha valahol észreveszem hogy por van, és épp ráérek, letörtlöm.

Tehát nem tudok érdemben válaszolni a kérdésedre.

Viszont aki azt írta, hogy 1.5óra alatt felsöpör, felmos, és port is töröl, azt szeretném megkérni, hogy tanítson már meg a technikára, hogy hogyan lehet mindezt ennyi idő alatt megcsinálni. Ugyanis mikor az egész lakást egyszerre portalanítom, és söprök fel, és mosok fel, az tuti hogy sokkal több időt vesz igénybe nálam.Min. 3-3.5óra.És ez csak a portörlés. Pedig igen kicsi lakásunk van.

Vagy kinél mit jelent a portörlés? Én ezalatt azt értem, hogy a polcokat, polcokon levő dolgokat, tv-állványban minden. (lemezek, dvd lejátszó...),csillárok...tehát mindenhol ahol por fordulhat elő.

2010. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a másfél óra alatt portörlős :)

A trükk: úgy rendeztük be a lakást, hogy ez is szempont volt. 38 nm, másfél szoba. Az egyik szobában van egy nagy ágy, ezt nem törölgetem, két éjjeliszekrény, rajta általában csak pár könyv. A szekrény magasan az ágy fölött van és a plafonig ér, beépített, ezt nem kell törölgetni. A nagyszobában nagy asztal van, ezt sem kell külön törölgetni, hiszen ha eszünk, utána letörlöm. A székeket nem szoktam gyakran törölgetni, amúgy is összecsukhatók és ha nem használjuk, be vannak rakva az asztal alá. Van két íróasztal számítógépekkel, ezek hamar megvannak :), a hangszereim, amik szintén hamar megvannak, egy plafonig érő beépített szekrény, valamint egy kisebb szekrény, aminek a tetejét kell csak letörölni. Ez néha húzós, mert rajta vannak az ékszereim, hajbavalóim, szóval néha elég kupis :). Az előszobában nincs semmi, csak egy sámli, illetve egy szintén plafonig érő cipős- és mindenes szekrény. A konyhában nincs por, ott is minden zárt szekrényekben van, a pultot meg mindig letörlöm, ha mosogatok. A fürdőben szintén zárt szekrényben vannak a dolgok, plusz a tükör alatti polc. és körbe is értünk. Utálom a kis nippeket, dekorációnak csak virágok vannak. Valamint most még nincsenek képek feltéve, ha az meglesz, akkor azoknak a keretét is le kell majd. Meg még könyvespolc kell, de inkább később vesszük meg, de azt is zárt szekrénybe szeretném rakni, max. üvegesbe. TV, hifi nincs, ha nézünk valamit, akkor gépről, ha az ágyban akarunk, akkor laptopról.

Mindenhol linóleum van, ezt pillanatok alatt felsöpröm, már csak azért is, mert mint láthatod, nincsenek igazán útban lévő tárgyak. Rongyszőnyegeink vannak, ezeket egyszerűen kirázom, ha már nagyon koszosak, akkor a mosógépben kimosom. A felmosás szintén azért nagyon gyors, mert ha nem kell semmit kerülgetni, akkor tempósan lehet haladni. A konyhatakarítás minimális, mivel minden mosogatás után valamit még letörlök, hűtő, csempe, ilyesmi, ha maradt még egy kis mosogatószer a szivacsban, ezen kívül nem is nagyon főzök, nem nagyon tud koszolódni. A fürdő az, ami kicsit tovább tart, eleinte csak azzal elszórakoztam egy órát, de most már sokkal gyorsabb vagyok, megtaláltam, hogy optimális.


Lehet, hogy majd egyszer lesz arra igényem, hogy inkább szép legyen a lakásom, mint praktikus (bár szerintem most is szép, harmonizáló színeket és anyagokat választottunk, inkább csak puritán), most még fiatal vagyok, sokkal fontosabbnak érzem, hogy minden más egyébbel foglalkozzak. A lakás feladata szerintem az, hogy kiszolgálja az igényeim, aminek az is része, hogy könnyen és gyorsan takarítható legyen. Elvégre a lakásom van értem és nem én a lakásomért :)

2010. szept. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

1.5órás, te csalsz:D! Így könnyű, így már értem:)

Valójában a polcon gyűjthető sok kütyüt én sem szeretem, meg is fogadtam, hogy itt,nem lesznek. Nem fogom órákig azokat törölgetni mindig a portól. Én tartottam is magam ehhez, szuper volt, egy polcon egy nagyobb valami ami mutat. Viszont a barátok, család nem foglalkozik azzal, hogy én mit terveztem, folyamatosan kapjuk a kütyüket.:(:)

A plafonig érő beépített szekrényen már én is gondolkoztam. Szeretem ha minél kevesebb bútor van a szobában.

2010. szept. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1,5-2óra alatt úgy tudok végezni, hogy egy 43m2-es kis lakásban lakunk, nincsen valami sok csetreszünk és szekrényünk. Ciki lenne, ha egy ilyen kicsi 1 szobás lakásban ne tudnék végezni a takarítással (vagy inkább lusta disznó?)
2010. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!