Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mikor kezditek el az...

Anyukák, mikor kezditek el az állatokkal való normális viselkedésre oktatni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam a kutyámmal, pórázon volt természetesen, a szájában hozta a játékát, egy műanyagból készült "faágat". Cuki kutya, egy 8 kilós, pöttyös terrier. Azt már megszoktam, meg ő is, hogy minden előzmény, kérdés, kèrés nélkül odaugranak hozzá és simogatni kezdik, szerencsére jól nevelt, béketűrő kutya, sosem kapna oda, de ami ma történt, azért nem vállaltam volna felelősséget: odajön egy 6-8 éves forma kis gyerek és kikapja a szájából a botot... mellette az anyja és nem szólt rá. Mindegy, nem ezen akarok háborogni, rászóltam én és tovább nem akarok az ügyön dühöngeni, csak elgondolkodtam: úgy mégis mikor kell elkezdeni elmagyarázni nekik, hogy hogyan viselkedjenek az idegen állatokkal, hogy ne kapkodjanak felé, ne nyúljanak a szájába, hogy kérdezés nélkül nem illik és nem is szabad megsimogatni... az átlag anyukának van erre terve, vagy eszetekbe sem jut az ilyesmi?
2014. júl. 14. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekemnek 9hós korától kezdtem, mivel nekünk is volt/van kisállatunk. Pici koruk óta a helyes bánásmódra neveltük/neveljük őket.
2014. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az enyém már totyogóként tudta, hogy nem szabad odamenni idegen kutyákhoz, mert a kutya megijedhet. Ha a gazdi mégis felhatalmazott (vagy legtöbbször rábeszélte) a simogatásra, akkor is mindig résen voltam, magyaráztam, hogy a szemébe, szájához, orrához nem nyúlunk, farkát nem húzgáljuk.

(Ebben az általánosító formában elég bántó a kérdésed.)

2014. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mióta megszületett kutya mellett él a fiam. Most 25 hónapos, imádja az állatokat, pici kora óta tanítjuk hogyan kell velük viselkedni. nem mászkál oda idegen kutyákhoz, csak megnézi őket és mondja, hogy "vau-vau". Nyilván a sajátunk más, vele játszik, de idegen állatokat soha nem engedtem neki fogdosni és nem elsősorban miatta, hanem mert az a kutyáknak nem hiányzik szerintem. Sajnos sok szülő nem foglalkozik ezzel, pedig ennek alap dolognak kellene lennie.
2014. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik első dolog volt, amit megtanítottam nekik: idegen állathoz nem megyünk oda, nem állunk neki simogatni, nem fixírozzuk, nem nézünk mereven a szemébe, nem nyúlunk a szájába, nem vesszük el tőle az ételt, nem hajolunk közel a macskához, nem sikítozunk, ha egy kutya a közelünkbe jön, nem állunk a ló mögé, és ha valamelyik állat kikapja a kezünkből a zsíros kenyeret, nem próbáljuk visszaszerezni, stb. Sosem követtek el szarvashibákat, még nagy termetű állatokkal szemben sem. Mondjuk ők sokat voltak olyan helyen (egyik nagyszülőnek voltak lovai, kecskéi, disznói, tehenei, stb.) ahol volt alkalmuk gyakorolni, mi is kertes házban lakunk, kutya, macska (szigorúan kinti) van.
2014. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Születése óta tanítom. Szereti az állatokat, simizi a cicákat és a kutyákat (idegen kutyához nem engedem, macskákhoz még kevésbé), szereti a csigákat, bogarakat stb, de most 2 éves és az utóbbi időben belebújt a kisördög, kergeti a macskáinkat kismotorral és hangosan nevet közben. Nem tudom lebeszélni róla, a szüleim kutyáját is hajkurássza, nem akarja bántani, mégis annak tűnik ha valaki nem ismeri a gyereket mert odadugja hozzá a lábát. A kutya sem díjazza. Nem így neveltem, egy angyali jó gyerek, a madarakat, kisebb állatokat sem bántaná soha, de most van ez a motorral kergető mániája, majd elmúlik, addig anyukám szerint állatkínzó mert szerelmes a kutyájukba :) Mellesleg mindig rászólok a gyerekre hogy nem szabad, mert fél a kutya ha ilyet csinál. A 6-8 éves gyereknek már tudnia kellene hogy mit szabad és mit nem, a szülei valszeg nem mondták el neki.
2014. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Már egészen kis totyogós korukban érdemes szoktatni őket az állat jelenlétéhez, de kb. 2-3 éves korban, amikor már konkrétan értik a szavak jelentését, tehát nem csak érzik, értik is, érdemes megtanítani őket, hogy idegen kutyákhoz nem nyúlkálunk csak úgy. Ha ennyi idősen nem tudja szegény gyerek, hogy ez mennyire veszélyes, akkor az anyában van a hiba, mert ideje korán nem tanította meg a gyermekét, hogy nem nyúlkálhatunk csak úgy idegen kutyákhoz, fölöttébb nem a szájukba. Az én kis unokahúgom most 3,5 éves. Időnként elhozzák ide, van két 25 kg körüli kedves kutyánk. Szerencsére nincs probléma, az egész család ésszerűen szoktatja a gyereket a kutyához, a kutyát a gyerekhez. Nálunk pl. tilos a gyereknek bármi nemű ételt adni a kutyának és tilos a kutyának ételt adni amíg a gyermek itt van. Csak pár órára szokott itt lenni a gyerek, mielőtt valaki azt hinné ,hogy a kutyák éhen halnak. :-) Ezen kívül a kislányt megtanítjuk arra ,hogy amikor a kutya szájában van a labda, Ő nem nyúlhat bele, nem veheti el erőszakkal. Csak akkor foghatja meg a labdát, ha a kutya odaadta, letette, lemondott róla stb. De még ebben az esetben is csak akkor, ha én ott állok. Már most megtanítjuk rá, hogy nem nyúlkálhat be a kerítésen. Ismeri a kutyákat, a kutyák is Őt, de nem simogathatja kerítésen keresztül, nehogy megszokja, hogy idegen kutyákhoz is benyúl. Értem ez alatt ,hogy amikor jön, vagy megy, nem nyúlhat már át, nem köszönhet el tőlük kerítésen keresztül. Ezek amolyan megelőző stratégiák. Nem szabad a gyerekeket elidegeníteni az állatoktól, de nem is célszerű elrettenteni tőlük. Az ilyen szituk, amikről írsz, valószínűleg egy olyan anya miatt vannak, akik soha életükben nem találkoztak kutyákkal és soha nem gondolkodtak el azon, hogy ez is része a nevelésnek, hogy a gyereket idejekorán kutyához szoktassák. Csak magukra gondolnak, és nem jut eszükbe, hogy mire eljutnak oda, hogy a kicsi egyedül kezd iskolába menni stb. gyakran találkozhat idegen kutyákkal. Nálunk is van pl. az utcában olyan kerítés két méteres kutyával párosítva, hogy egyedül az eb jóindulatán múlik, hogy eddig még nem az utcán töltötte a szabadidejét. Ilyenkor mindig arra szoktam gondolni, hogy TE jó ég, mi van ha egy kisiskolásnak kedve támad megsimogatni? Összességében azt tudom mondani, hogy mindenkié a felelősség, igen is a szülőnek is kutya kötelessége a gyerekét ránevelni, hogy nem nyúlkálunk idegen kutya szájába, még akkor sem ha aranyos. Meg tanítja, hogy nem lépünk az úttestre, ha piros a lámpa, megtanítja, hogy nem tapogatjuk a forró platnit, akkor ez miért olyan nehéz?
2014. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kiskutyaim vannak.videken.mi pesten lakunk..de nem is ez a lenyeg.hanem 5hos a babam.multheten voltunk latogatoba a kutyaknal es persze mar erdekli ot nagyon h mik azok a mozgo vmik.:-)jo mondom akkor megsimogatjuk oket.nemreg kezdett ugy igazan fogni,hajathuzni stb.de tudtam h a kutyaim soha semmilyen korulmenyek kozott nem kapnak oda igy megsimogathatta.ez ment par percig aztan ugy belemarkolt a kutya szorebe h az visitott a gyerek ettol megijedt a sirastol meg a kutya...valoszinuleg nem erti meg a fiam h nem szabad de en azert elmagyaraztam neki.utana nem simogathatta meg oket.mondtam majd ha szepen csinalja.:-)szoval szerintem az elso perctol arra kell nevelni a gyereket h szeretjuk az allatokat,nem bantjuk oket.es persze idegen kutyat kerdezes nelkul n simogatunk meg.a szajaba meg plane nem turkalunk....de ha meg megkapta volna a kutyad biztos az anyukanak allt volna feljebb...
2014. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Van egy 17 honapos kislanyom es egy 3,5 eves westie kiskutyank. A lanyomat szuletese ota ismertetem a kutyaval es forditva. :-) nalunk ez alap. Folyamatosan tanitom mit lehet es mit nem. Soha nem engednem h idegen kutyahoz odamenjen. Esetleg megkerdezzuk h lehet-e simizni. Ezt magamrol tudom h en se szerettem ha lerohantak a kutyamat. Pedig iszonyu jambor joszag, de tart az idegenektol. En azert felelosseget nem vallalok ha kerdezes nelkul nyulnak hozza.
2014. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kutyám és gyerekem is van, aztán ha megyünk sétálni minden anyuka azt gondolja,h a gyereke kedvére kutyázhat kutyámmal,tépheti, mert ugye vszeg gyerekkompatibilis...

Néha még ok, de elég idegesítő hogy 5percenként megállítanak, kezd elegem lenni, főleg, ha sietünk. Akkor akadtam ki legjobban, amikor egy totyogós gyerek odarohant hátulról és szó szerint ráugrott a kutyámra, leterítette a földre. Hát megmondtam a szülőnek, hogy marha nagy szerencséje van, h a 25 kg-os kutyám többszörösen vizsgázott, gyerekekhez szokott eb, mert egy átlag kutya simán támadásnak vagy játéknak veszi és ő dönti le a 10 kilós gyereket a földre, ha vadabb esetleg oda is kap.

A férjemnek is elege van, ha rossz napja van, akkor már mikor látja,h kérdezés nélkül jönnének oda, akkor hívja a kutyát, h Gyilkos, gyere:D ( A kutya nem csak a nevére, hanem kézjelre is odajön, úgyhogy közben mutatja neki és így reagál, mintha a neve lenne). Úgy ugranak tőle vissza, mintha visszapattannának:D

2014. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed simán felvethetne egy másik kérdést, hogy "Vajon egy kutya ha megharap valakit, ki a hibás?"

Nálam rendszeresen nyúlkálnak be és simogatják őket. Írjam ki, hogy kutyát simogatni tilos? Nem magától értetődő, hogy nem nyúlkálunk be? Ha nincs kutya, akkor sem nyúlkálunk be. Akkor főleg nem. Miért olyan nehéz? Kérdésedre válaszolva: NEM NYÚLUNK KUTYA SZÁJÁBA, MÉG AKKOR SEM HA MAGA KÉRI! Tudom, hogy ha leharapta volna a gyerek fél csuklóját, Te lennél a hibás.

Legalább is egyesek szerint. Ugyanúgy ahogy nem tesszük a kezünket darálóba, fűrészgép alá, nem fekszünk mozgó autó alá, nem játszunk a síneken, nem megyünk át,ha piros a lámpa a zebrán, sőt a busz kerekei alá sem fekszünk, ha úgy ítéljük meg, hogy nem akar már felvenni, mert elindult. Ezért egy vadidegen kutya szájából sem rángatunk ki semmit, legyen az csont, vagy bot, vagy labda, vagy bármi,. mert az az övé, Ő meg valaki másé.

2014. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!