Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, mikor kezditek el az...

Anyukák, mikor kezditek el az állatokkal való normális viselkedésre oktatni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Ma sétáltam a kutyámmal, pórázon volt természetesen, a szájában hozta a játékát, egy műanyagból készült "faágat". Cuki kutya, egy 8 kilós, pöttyös terrier. Azt már megszoktam, meg ő is, hogy minden előzmény, kérdés, kèrés nélkül odaugranak hozzá és simogatni kezdik, szerencsére jól nevelt, béketűrő kutya, sosem kapna oda, de ami ma történt, azért nem vállaltam volna felelősséget: odajön egy 6-8 éves forma kis gyerek és kikapja a szájából a botot... mellette az anyja és nem szólt rá. Mindegy, nem ezen akarok háborogni, rászóltam én és tovább nem akarok az ügyön dühöngeni, csak elgondolkodtam: úgy mégis mikor kell elkezdeni elmagyarázni nekik, hogy hogyan viselkedjenek az idegen állatokkal, hogy ne kapkodjanak felé, ne nyúljanak a szájába, hogy kérdezés nélkül nem illik és nem is szabad megsimogatni... az átlag anyukának van erre terve, vagy eszetekbe sem jut az ilyesmi?
2014. júl. 14. 12:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

17 hónapos a lányunk, 2 éves a mopszunk. Ők együtt nőttek, soha nem voltak tiltva. A lányommal azonnal barátkoztak, kezdetben voltak túl kapásai de mára már tudja hogyan lehet közeledni felé. Sajnos idegen kutyával még gondban vagyunk, mert minden kutyához úgy közelít mint, a miénkhez. Mindig elmondom neki, ott a kutyus előtt, hogy nem biztos hogy a kutyus is szereti a simogatást és mielőtt odamegyünk kérdezzük meg a gazdiját. Mostanában már kezdi ezt betartani, odamegy a gazdihoz és mutat a kutyára. :) Ez is valami. Mindig próbáltam arra tanítani, hogy a kutyussal finoman kell bánni.


Ha nem lenne kutyánk, valószínű iszonyat félteném, és sokkal kevésbé engedném idegen kutyushoz...


A sárga pórázt viszont maximálisan betartjuk és oda sem megyünk hozzá...

2014. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Vannak állataink és voltak a gyerekek születésekor is, szóval tág értelemben születésüktől fogva úgy szocializálódnak, hogy állatok vannak körülöttük. A kicsi fiam is tudja már, hogy mit szabad az idegen és saját állattal és mit nem. De szerintem ezt azok is megtanítják, akiknek nincs otthon állatuk. Hiszen ez a saját gyerek érdeke. Kifogtál egy kivételt, a legtöbb szülő sokkal normálisabb.:)
2014. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egyszer latnam meg hogy egy pulya bant egy allatot,szetvernem......
2014. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!