Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesem állandóan...

Másfél évesem állandóan rugdos pelenkázás közben. Valakinek lenne tanácsa?

Figyelt kérdés
Nagyon erősen rugdos gyomron, mellen vagy amit éppen eltalál. Próbáltam már mondókázni, énekelni, játékosra venni, adni valami érdekeset a kezébe. Aztán jött , hogy határozottan megfogtam a lábát és mondtam, hogy nem szabad mert fáj anyának de csak kinevetett. Volt, hogy rákiabáltam de azzal is csak szórakoztattam.Ma egy akkorát rúgott a mellembe, hogy mérgemben rácsaptam a fenekére. Persze azonnal megbántam mert fájt is neki és nem is értem el vele semmit mert ugyanúgy csinálta tovább. Már teljesen egyben van a gyomrom ha pelenkacsere jön és mindig tiszta ideg vagyok mire végzünk. Mit próbálhatnék még meg ami segíthet?
2014. júl. 18. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem ezt minden baba csinálja...


felejtsd el a pelenkázót, nagy már hozzá és túl sok a támadási felület azon :D

ülj le vele a földre vagy az ágyra, ülj törökülésbe és a lábait tedd a combod mellé, így nagy terpeszben gyorsan át tudod pelusozni anélkül, hogy rugdosni tudjon. a könyököddel vissza tudod tartani a lábait ;)

vagy használj bugyipelust, állva át tudod cserélni, így aztán végképp nem tud rugdosni. kakinál meg állítsd be a kádba és mosdasd le :)

2014. júl. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ismerős a téma sajnos. Vmelyik nap volt egy kérdés itt, h meddig csinálják ezt. Azt írták , h amíg szobatiszták nem lesznek. Éljen!

Enyém is másfél éves és ezt csinálja, hónapok óta.

1. Bugyipelenka

2. Adsz a kezébe vmit ami újdonság és azt nézegeti addig.

Sajnos én sem olvastam más megoldást. :/

2014. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Minden gyerek azért nem csinálja. Az én fiam nagyon ritkán rugdos, de akkor sem engedem neki.

Én lefektetem a kanapéra, mellé ülök, és úgy pelenkázom, tehét még esélye sem lenne rugdosni.

A bugyipelenka még megoldás lehet.

2014. júl. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem is rugdosott ennyi idosen, most ket eves, es mar nem csinalja, forgolodik helyette, ugyanolyan nehez tisztaba tenni, csak legalabb nem faj. :) En agyon is, foldon is cserelek, mikor hol, de mindig forgolodik. Ujabban mesenezes kozben csinalom, igy az lekoti, es neha eszre sem veszi a pelenkacseret, ugy belemerul a mesebe.:)
2014. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bugyipelenka és állva pelenkázni.
2014. júl. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hónapos és szintén ezt csinálja,már kb 2 hónapja :-( És az sem jön be,hogy a kanapéra teszem és mellé ülök,mert akkor meg úgy fordul hogy oldalra tudjon rúgni. Nemrég állt fel csak,szóval még nem tudom állva pelenkázni,úgyhogy mindig résen vagyok.
2014. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Állva pelenkázd. Ilyen egyszerű.
2014. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A pelenkázót már azóta nem használjuk, hogy megtanult mászni :-) Amikor csak pisi van akkor állva pelenkázom és bugyipelust használunk de a nagy dolgokat én valahogy nem tudom megcsinálni állva. Állandóan el akar menekülni és nem tudok törölni és figyelni is arra, hogy nehogy meglógjon. Biztos én vagyok a béna ha másnak megy de ez van. Még a kádban lemosás nem jutott eszembe de ki fogjuk próbálni. Zöld kéz ment mindenkinek. :-)
2014. júl. 18. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Nem szoktam foglalkozni a pontozással, de most mégis az én válaszom miben bántott bárkit is? Mert az én fiam nem rugdos? Bocs.

Én is a kérdésre válaszoltam, ugyanazt, mint mások, de azért kösz érte.

2014. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
3-mas ne foglalkozz vele! Egy ideig az én szememet is szúrta ha lehúzták a válaszom de most már nem érdekel. Az olyan meg pláne nem aki csak rányomja a piros pacsit de hozzá nem szól a dologhoz csak a másikét bírálja ( volt, hogy egyedül én válaszoltam egy kérdésre és le lett pontozva de okoskodást nem láttam , hogy miért is ). Ne hergeld magad ilyenek mindig lesznek.
2014. júl. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!