Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írnátok nekem egyszerű ételeke...

Írnátok nekem egyszerű ételeket, amiket szeretnek a gyermekeitek? Lehetőleg húsmentest.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem spórolni szeretnék, csak arról van szó, hogy a gyerekek megunták a húst. Nem eszik meg se főzve, se pörköltnek, se sütve. Így valami olyasmit szeretnék, ami zöldséggel készül, de nem igazán jut eszembe semmi. Amik meg a neten vannak, azok meg kicsit elrugaszkodottak, mint pl a tökös felfújt...


2014. júl. 26. 12:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Palacsinta
2014. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
sárgarépa főzelék
2014. júl. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezek jók! :-)
2014. júl. 26. 12:21
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Mostanában az én lányom sem rajong a húsért. Imádja a meggyszószt pl :)
2014. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Nincsenek gyerekeim, így azt írom le, amiket mi a tesómmal szerettünk gyerekként (a rántott/sült/grillezett húsos ételeket direkt kihagyom)


- palacsinta (kakaós, nutellás, lekváros, diós, túrós...)

- mákos/grízes/diós tészta

- tejbegríz

- pizza (lehet hús nélkül is, bár szerintem ez azért másfajta hús, mint amit a tieid unnak)

- bolognai/milánói makaróni (itt is a hús szerintem azért nem ugyanaz a kategória)

- paradicsomos húsgombóc (megint csak máshogy "hús" ez a hús, ha érted, mire gondolok. :))

- piskóta csokiöntettel

- paradicsomleves betűtésztával

- csontleves cérnametélttel

- tojásleves

- házi hamburger (teljes másfajta hús ez is)

- melegszendvicsek, és különféle hideg szendvicsek is

- bundás kenyér, tojásrántotta

- mi szerettük a főzelékeket is: paradicsom, bab, borsó... (de tudom, hogy sok gyerek ezekre rá sem bír nézni)

- rántott gomba

- túrógombóc, szilvás gombóc, lekváros gombóc

- resztelt máj főtt krumplival

- paradicsomos káposzta

- lekváros/nutellás bukta

2014. júl. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Káposztás tészta nálunk nagy kedvenc. Meg a feltét főzelékek (krumpli, bab, zöldbab, tök).
2014. júl. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
70%
zöldségfasírt, nálunk a tökfőzelék és a spenót is megy, saláták, lángos, cukkinis tészta most ezek jutottak eszembe.
2014. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Szia.

Gyerekeim nagyon szeretik a tarhonyas krumplit(virslivel vagy anelkül), a répafasirtot vagy zöldseges fasirtot főzelèkkel, vagy almafasirt. Gyumolcsleves, grizes teszta, zoldseges teszta. Tojas, borso, karfiol pörkölt. Ennyi jutott most eszembe ami húsmentes es szeretik is a gyerekeim.:)

2014. júl. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

-tojásos nokedli

-kemény tarhonya virslikarikával

-hamis túrógombóc

-rizses lecsó

-tojásfasírt(a héten csináltam elsőnek isteni finom volt a gyerekek csak úgy puszilták befelé)

2014. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagy kedvenc a dödölle. Mi felnőttek is imádjuk pirítva, tejföllel.

A gyerekek szeretik még a sóskát, diós tésztát, krumpliprószát, és a már megemlegetett palacsintát.

2014. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!