Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők a Ti bölcsődés korú...

Szülők a Ti bölcsődés korú gyermekeitek sok rajzfilmet, mesét néznek? Ha igen ez mennyire van hatással rájuk?

Figyelt kérdés
Köszönöm! :)

2013. ápr. 6. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnál ez változó. Hétköznap, ha éppen nem beteg és jár bölcsibe, akkor vacsi után néz két mesét. Hétvégén, vagy ha beteg, és itthon van, akkor változó. Ha jó az idő, csavargunk, amikor lehet férjem és én is játszunk vele, olvasunk neki. Esős időben több mesét néz, arra figyelek, hogy egyhuzamban ne üljön sokáig a TV előtt. Próbálom játékra, vagy házimunkára csábítani, mert mosogatni, poszívózni és teregetni is szeret. Most megint Thomas mániája van, ez akkor is látszik, ha játszik, mert folyton vonatozni akar. Észrevettem, hogy egy-két kisebb momentumot, ami nagyon megragadta a fantáziáját, többször el is játszik a vonataival. Vagy ő maga lesz vonat pl: Toby, akinek tolatás közben megsérül az ütközője, és meg kell javítanom egy alapos csikizéssel. Nincs rá rossz hatással, sőt, sokat tanult belőlük, bővült a szókincse, de azért igyekszem kordában tartani, mert jóból is megárt a sok.
2013. ápr. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) És mit tapasztaltál a többi bölcsis gyermek is néz meséket és utánozza ezeket?
2013. ápr. 7. 00:27
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Én fiam kb még soha nem nézett mesét.
2013. ápr. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kb. össz napi fél óra mesét néz, több alkalomra (reggel és délután) elosztva. Elég nagy hatással van rá, néha elmeséli újra izgatottan, mit látott és most 2 és fél évesen már a szerepjátékaihoz, "rajzoláshoz" is vesz ötleteket mesékből (de mesekönyvekből vagy általam kreált esti mesékből dettó). Pl. múltkor sátrat "építettünk" takaróból és ő volt Lolka én meg Bolka :)
2013. ápr. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak 2 évesek a gyerekeim, de mindig is sok mesét néztek, hallgattak. Mert amíg kissebbek voltak pár percig nézték, aztán szaladtak tovább, de a háttérben ott szólt. DVD-t szoktam betenni nekik, de csakis szép, értelmes meséket, gyerekdalokat, mondókákat.

Nagyon jó hatással volt/van rájuk, ugyanis már 15 hónaposan beszéltek, változatos a szókincsük. Általában ami DVD-n megvan az megvan könyv formájában is, és szoktak "olvasni" Lapoznak és közben mondják a töténetet! Nagyon édesek. Emelett minden más játék is érdekli őket. Rajzolnak, főznek, takarítanak, babáznak,stb.

De,hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak: Jó hatással van rájuk a mese!

2013. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van,hogy 5-10 percet nézünk együtt főzőműsort,Frakkot,vagy Micimackót,Magyar népmesét,de nem erőltetem,általában háttérnek teszem be vagy ha már nagyon nyűgös akkor kicsit nézze,de 5-10 percnél nem néz többet és nem napi szinten nézi,mert szerintem felesleges oda ültetni rendzseresen.
2013. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hét közben nem néz mesét. Max a mondóka válogatást, ami 20 perc. De azt sem nagyon engedem. Hétvégén nézhet kicsit reggel, amíg én megiszok a kávét. És mivel nem alszik ebéd után, így csendespihenő címszó alatt lefekszik a nappaliban, és nézheti a mesét. Általában Bogyó és Babócát, vagy Mickey egér játszóterét szokott.

2 éves a lányom.

2013. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyerekek szeretik a meset...viszont egy ora napi szinten sok...max 20 perc fel ora... hetente ketsze haromszor..
2013. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én inkább kerültem vele ezeket a rajzfilmsorozatokat, úgy gondoltam minél kevesebb mesét néz annál jobb. Inkább olvastam neki, mesekönyveket nézegettünk, kivittem az udvarra játszani, foglalkoztam vele... Mind a három évet vele töltöttem. Néha néztünk meg egy-egy mesefilmet.

Most 15 éves és teljesen rendben van, az, hogy sokat olvastam neki szerintem nagyon segítette a szókincsében.


Néhány mostani szülő szerintem túl kevés időt tölt a gyerekével, inkább leülteti a tévé elé. Pont ez a baj...

2013. ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam két éves. Csak a zene érdekli. A meséket nem nézi, mert nem köti le még, de a főcímdalra mindig odaszalad:-). A Jim Jam-et néha bekapcsolom, mert azon sok a zene, és nagyon szereti ha énekelünk neki.
2013. ápr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!