Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és 4 éves gyerekeimnek sok...

2 és 4 éves gyerekeimnek sok szabadságot adok?

Figyelt kérdés

Sokszor megszólnak, hogy túl lazán fogom őket. Pl a 4 évest el szoktam engedni egyedül oda-vissza biciklizni egy úton, ami 200 m-es, egyenes, látom végig-én az utcán állok. Járnak rajta autók, ritkán, de azok is lassan, mert az óvoda a közelben van. (faluról beszélek) Hisz nem buta a gyerek, hallja, mikor jön jármű és félreáll. Mindkettőt kiengedem úgy az udvarra, hogy én bent vagyok. (néha rájuk nézek az ablakból, de nem ellenőrízgetem őket folyton) Ha valaki jön hozzánk, el van képedve, hogy merem a kicsit egyedül ki??? (de hát nem egyedül van) A nagyobbat simán elengedem a játszótérre a 9 éves unokatestvérével kettesben. A kicsi le-fel jár a lépcsőn a házban már fél éve. De ha vendég jön hozzánk, már ugrik a gyerekhez, amikor az a lépcső felé megy. És látom a kicsi szemében a rémületet, amit a felnőttek okoznak azzal, hogy nem bíznak abban, hogy ő egyedül is képes felmenni az emeletre. A gyerekeim érettebbek a koruknál, szerintem ennek a fene nagy "lazaságnak" is szerepe van benne. Nem ülnek a szoknyámon, nem rémülnek meg az idegen helyzettől, én ennek nagyon örülök. De mostanában annyian piszkálnak emiatt, hogy belém ültetik az ideget, hogy valami bajuk lesz a gyerekeknek. (eddig soha nem történt komolyabb baleset, egy-egy karcolás max)

Ti mennyi szabadságot adtok a gyerekeiteknek? (horrorsztorikra nem vagyok kíváncsi, kérlek kíméljetek meg tőle)


2014. júl. 29. 19:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
81%
Udvaron felnőtt nélkül nem hagynám a 2 évest,játszótérre sem engedném el egy 9 évessel a 4 évest.Ha tényleg nem forgalmas az út akkor biciklizés oké ha szem előtt van.A lépcsőzés is oké
2014. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván falun más a helyzet sok esetben. Pl. lehet, hogy nálatok el lehet engedni a játszóra egy nagyobb gyerekkel. Nálunk sokszor még egy felnőttnek sem biztonságos a játszó :) (mert az alkoholisták szeretnek ott iszogatni, aztán balhézni)

Lépcsőzéssel szerintem semmi gond.

2 évest nem hagynék úgy az udvaron, hogy csak időnként kinézek az ablakon. 4 évest sem engednék el a játszóra 9 évessel (még a 9 éves is gyerek, nincs olyan felelősség érzete) Az oké, hogy a 4 éves egy nagyobbal egyedül van az udvaron.

Ilyen kis korban egy-egy pillanat alatt bármilyen baleset bekövetkezhet, amit egy felnőtt előre lát általában és segít elkerülni. De egy 9 éves nem biztos. Pl. ne mássz oda fel, mert leesel és összetöröd magad. Gyere segítek, fogom közben a kezed.

2014. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Én speciel nagyon féltem a kisfiam minden lépését figyelem! Viszont anyukám!!?? :D hatalmas az udvaruk! Hétvégén náluk van a kisfiam és a nővérem két fia is! Hát ők hárman mint a kis vademberek úgy uralják azt a nagy udvart! 8és három évesek a nővérem fiai az enyém 2 éves!


Mikor megyünk érte rá se hederít játszik tovább én meg futok utána ha kicsit távolabb megy mint 15 méter! Anyum meg csak hajtogatja hogy miért ne mehetne?? Semmi baja nem lesz elesik? Bumm feláll megy tovább!! Míg ha előttem esik el megrettenek és ő ettől kezd el sírni!!

Az én fiam is egyedül megy fel a lépcsőn az emeletre

2014. júl. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ugyanennyi idősek a gyerekeim. Ennyire azért nem vagyok laza. :) A nagyobbikat én is engedem már előre bicajozni, de 200 m-t azért még nem. Kertünk nincs, nem tudom, ha lenne, kiengedném-e őket egyedül, nem hiszem. A lépcsőzést azt hagyom a kicsinek. 9 éves rokonunk nincs, nem tudom, leengedném-e vele a nagyot játszani, ez nagyon a két gyerek érettségétől függ.

Ettől függetlenül úgy érzem, a környezetemhez képest én is eléggé szabadjára engedem a gyerekeimet. Nem mászom a játszón a fenekükbe, nem mondom el percenként, hogy "úgyis leesel", nem szólok rájuk, ha szaladgálnak vagy túrják a homokot (ilyenek is vannak), nyugodtan vizezhetnek, sarazhatnak. És igen, ők is stramm kisgyerekek, a kicsi sem sír, ha elesik, elég önállóak is, legalábbis játszás terén.

2014. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

A környék tele van kisgyerekkel, a szomszédoknál is mind minimum 2 gyerek van. De látom, hogy a szülők mit gondolnak rólam...

De mégis náluk ordít a gyerek, nem nálam. Vagy az enyéim nem veszik fel annyira, hogy elesnek, mert soha nem rohantam oda, hogy jaj, aranyom, elestél, megpuszilgassam? Valahol mindig sír egy kisgyerek, hallom.

Most is látom a szomszédot, hogy kísérgeti a kislányát az udvaron, mint az árnyék. Full fehérben... Az enyémek most jöttek be az udvarról nyakig szutykosan, boldogan. Láttam anno, mikor még nem voltam terhes egy dokumentumfilmet, Babies a címe. 4 kisgyereket kísértek végig egyéves korukig. (azt hiszem) A mongol kisfiú a tehenek között kúszott, az afrikai kislány a pocsolyából ivott, mégsem lett semmi bajuk, ellenben az óvott-védett japán kislány folyton bőgött, esett-kelt. Akkor határoztam el, hogy legalább annyi szabadságot adok a gyerekeimnek, amennyit én kaptam gyerekkoromban. Mert engem is szabadon hagytak azt csinálni, amit akartam.

Falun lakunk, úgyhogy akárki haza tudná kísérni a gyereket, ha ne adj' isten, valahogy elkószálna, bár nagyon kicsi az esélye, soha nem csinált egyik sem ilyet. A boltba rendszeresen találkozom bandázó gyerekekkel szülő nélkül. Rajtuk a görkorcsolya, veszik a fagyit és már suhannak is... Van közöttük kicsi-nagy.

Szeretnék nem figyelni a gonoszkodókra, akik mindig a falra festik az ördögöt, pedig nincs okuk rá. De annyi szurkálódást kapok, rosszul esik. Talán pár év múlva békén hagynak.

2014. júl. 29. 19:58
 6/32 anonim ***** válasza:
76%

én ezt már nem lazaságnak hanem felelőtlenségnek hívom :)


enyém 4,5 éves, nincs túlféltve, de csak zsákutcában biciklizhet egyedül úgy, hogy az utca végén állok. lépcsőn ő is fel-le járkált 2 évesen, de mindig odaálltam mögé, mert komolyan megsérülhet ha megbillen.

kertben nem lehet kint egyedül, mert van medence. ha nem lenne, szerintem már kint hagynám 5-10 percre, de 2 évest biztos nem. és az, hogy nem egyedül van, az vicces, azért egy 4 évesre ne bízzunk már egy picit :)

játszótérre se engedném a nagyot, hisz még nem nagy, és főleg nem tennék egy 9 évesre ekkora felelősséget.

egyébként pont ez a kor, a 4-5 éves kor amikor nagyon kell a szülő a gyerek mellé, mert borzasztó bátrak, ebből adódóan nem figyelnek úgy a kicsikre, simán fellökik, nekimennek, stb., szóval már a többi gyerek biztonságáért kell.


ettől függetlenül úgy érzem, sok szabadságot kap, nem sipákolok, nem jajongok, ha veszélyes dolgot tesz, de ott vagyok mögötte, ha bajba kerülne, ugranék.

2014. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem, hogy hasonló válaszokat kapok...

Köszi azért, hogy legalább normális hangnemet használtatok.

Remélem engem igazol majd az idő, ha a lányok nagyok lesznek. Magamból indulok ki, hogy engem miként neveltek.


Mi is nagyvárosban laktunk, mielőtt a gyerekek megszülettek, azért költöztünk falura, hogy pl ne kelljen parázni, ha a gyerek kimegy az utcára, vagy a játszótérre. Persze azért nem azt csinálnak, amit akarnak, nem édességen élnek, nincs reggeltől estig mesenézés, sem későig fentmaradás. De nem látom értelmét, hogy mindentől féltsem őket, azt akarom, hogy érezzék, bízok abban, hogy tudnak magukra vigyázni és így tényleg nem tesznek semmi veszélyeset.

Egy cikk jut eszembe a medencéről. Egy család körbekerítette a medencéjét, nehogy a kisgyerekük beleessen. Mániákusan figyeltek a kapura, de egyszer mégis nyitva maradt. A gyerek pedig odament, beleesett a medencébe és belefulladt.... Mert azt sulykolták belé, hogy ő olyan hülye, hogy körbe kell keríteni a medencét, mert különben beleesik-és bele is esett. Na, ez elég morbid történet, nyilván én sem hagynám egyedül egy medencés udvaron. De egy enyhébb példa: ne mondjuk folyton neki, hogy vigyázz, nehogy leess! Mert ő azt hiszi, hogy annyira béna, hogy folyton szólítgatni kell, különben lepottyan.


Azért egy kicsit igazam van?

2014. júl. 29. 20:58
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha te így látod jónak, csináld így.

Kicsit az 5. sz. hozzászólásod alaján úgy hangzik, mintha a saját válladat veregetnéd, hogy te milyen jól csinálod, és a szomszédokhoz hasonlítgatod magatokat.

Attól, hogy sír ha elesik, se nem jobb, se nem rosszabb mint a másik gyerek, és nem valószínű, hogy ettől majd jobb vagy rosszabb felnőtt válik belőle.

Én spéci személy szerint nem örülnék neki, ha a gyerekem később az utcán bandázna kisbekkel-nagyobbakkal egész nap, és a kutya nem néz rájuk.

Persze falun biztos más a helyzet mint itt Pesten, de én sem engedném el a 4 évest a játszótérre.

Ráadásul kikötötted, hogy rémtörténetekre nem vagy kíváncsi.

Ha nem is akarsz tudni a gyerekekre leselkedő veszélyekről, és nem akarod tudomásul venni, hogy igenis léteznek pedofilok (több mint gondolnánk), sőt, ennél sokkal de sokkal durvább dolgok is, akkor csak nyugodtan engedd el egyedül, és gondold azt, hogy ez veletek nem történhet meg (reméljük, hogy soha nem fog!).

Sajna ma már az a világ van, amikor az ember még azt is meggondolja, hogy milyen képet tesz ki a Facebookra, és kivel osztja meg.

De szíved joga úgy nevelni őket ahogy szeretnéd, és ahogy te jónak látod, mindenki más beállítottságú, szerintem nincs két egyforma szülő, mint ahogy gyerek sincs.

2014. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Hát engem is ilyen lazán neveltek, a barátnőmmel néha röhögünk is, hogy csoda, hogy egyben maradtunk. Én nem nevelném ilyen "lazán". Nekem is 4 éves, még nagyon szeleburdi, elmélyed, nem hallja a kocsit vagy véletlenül nem lassan megy az autó, a kicsivel is történhet kint valami, amit egy 4 éves még nem tud lereagálni. Te így látod jónak, valószínűleg majd a gyerekeid is, mint mi röhögnek egyet remélhetőleg.
2014. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

Én ezt felelőtlenségnek tartom. Sose tudni,mikor jár arra egy épp száguldó őrült vagy egy részeg aki nem veszi észre a gyerekedet. Nem attól lesz,hű de boldog gyerekkora,hogy ennyire szabadon engeded.

Az udvaros dolog más,mi egy családi házban élünk a konyhaablak az első kis kertre néz,van ott egy kis csúszda pár játék,sima,szép füves terület,az égvilágon semmi bajuk nem eshet,oda kiengedem őket,amikor főzök,a hátsó kertbe már nem,oda csak a felügyeletemmel.

2014. júl. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!