Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és 4 éves gyerekeimnek sok...

2 és 4 éves gyerekeimnek sok szabadságot adok?

Figyelt kérdés

Sokszor megszólnak, hogy túl lazán fogom őket. Pl a 4 évest el szoktam engedni egyedül oda-vissza biciklizni egy úton, ami 200 m-es, egyenes, látom végig-én az utcán állok. Járnak rajta autók, ritkán, de azok is lassan, mert az óvoda a közelben van. (faluról beszélek) Hisz nem buta a gyerek, hallja, mikor jön jármű és félreáll. Mindkettőt kiengedem úgy az udvarra, hogy én bent vagyok. (néha rájuk nézek az ablakból, de nem ellenőrízgetem őket folyton) Ha valaki jön hozzánk, el van képedve, hogy merem a kicsit egyedül ki??? (de hát nem egyedül van) A nagyobbat simán elengedem a játszótérre a 9 éves unokatestvérével kettesben. A kicsi le-fel jár a lépcsőn a házban már fél éve. De ha vendég jön hozzánk, már ugrik a gyerekhez, amikor az a lépcső felé megy. És látom a kicsi szemében a rémületet, amit a felnőttek okoznak azzal, hogy nem bíznak abban, hogy ő egyedül is képes felmenni az emeletre. A gyerekeim érettebbek a koruknál, szerintem ennek a fene nagy "lazaságnak" is szerepe van benne. Nem ülnek a szoknyámon, nem rémülnek meg az idegen helyzettől, én ennek nagyon örülök. De mostanában annyian piszkálnak emiatt, hogy belém ültetik az ideget, hogy valami bajuk lesz a gyerekeknek. (eddig soha nem történt komolyabb baleset, egy-egy karcolás max)

Ti mennyi szabadságot adtok a gyerekeiteknek? (horrorsztorikra nem vagyok kíváncsi, kérlek kíméljetek meg tőle)


2014. júl. 29. 19:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Nekem is van három gyermekem. 7-5-2 évesek. De én még így hármasban sem hagyom őket az udvaron felügyeletem nélkül,a nagyobbakat sem korábban míg nem volt a kicsi.. max ha vízért megyek be a konyhába, vagy vécére,vagy csak beugrok valamiért. Két évesemet meg pláne nem. Biciklizni szoktam engedni,mert kis utcában lakunk, néha jön autó,de akkor meg félre állnak az út szélére,inkább a fűbe az árok partjára.Viszont játszótérre nem mehetnek felnőtt nélkül!!!
2014. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Igen,tényleg szerettem volna megerősítést, akár vállveregetést-ahogy valamelyikőtök írta, hogy jól csinálom. De úgy látom, nem sokan lehetünk, akik ilyen "felelőtlenül nevelünk."


Nyilván Pesten nem így állnék a dolgokhoz, vagyis inkább soha nem költöznék Pestre. Egy nagyvárosból jöttünk, ott óvatosabb voltam. De csak azért, mert nem bennük nem bíztam, hogy semmi rosszat nem csinálnak, hanem az emberekben, hogy nem vezetnek gyorsan, figyelnek a kutyájukra, nem gondolnak "úgy" kislányokra. Amióta falun élünk, fellélegeztem. Remélem tanulnak annyi önállóságot, hogy később mostohább körülmények között is megállják a helyüket. (pl a közeli Waldorf oviban mászhatnak a gyereke k fára, az asztalról is leugorhatnak a földre, sőt, tüzet ugranak! És egyszer sem hallottam még a híradóban, hogy egy felelőtlen Waldorf intézményben baleset volt)


Egyébként gyerekként én reggel elmentem otthonról, sötétedéskor hazamentem. Nem volt mobil, nekünk vonalas telefon sem. És voltak pedofilok, de fel voltam rá készülve, nem neveltek burokban, vigyáztam magamra, nem kerültem olyan helyzetbe, hogy azt egy ilyen ki tudta volna használni.


Na, nem akarom itt magam tökéletes szülőnek beállítani. Ha nem ebben, másban én is tuti hibázni fogok.

2014. júl. 29. 21:34
 13/32 anonim ***** válasza:
Akkor had kérdezzem meg,hogyha a gyerek sétál este,akár nem is későn egy csöndes utcában faluban,akkor mi a garancia,hogy valami pedofil nem figyeli ki,és nem rántja be a bokorba,vagy az autóba. Te ekkor mit csináltál volna? Hogy tudtad volna ezt kikerülni? Csak érdekel.
2014. júl. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy hányszor volt baleset, vagy majdnem baleset azoknál, akik annyira figyelik a gyerekük minden lépését. Hogy egy 7 évest ne engednék ki egyedül az udvarra... Az már szerintem túlzás. A lányom óvodástársa egyedül bringázik a faluban-5 éves, talpraesett, karakán kiskölyök.
2014. júl. 29. 21:40
 15/32 A kérdező kommentje:
Nem mászkáltam egyedül soha, mi "bandában" jártunk. De tényleg sötétedéskor jártam haza, csak voltak még velem vagy öten. Egyébként kétszer volt cinkes helyzet, akkor alkalmaztam a szégyen a futás, de hasznos-okosságot. Nem tudom, ha anyámék mindig óvtak volna, lettem-e volna olyan szemfüles, hogy észreveszem a rossz szándékot akkor.
2014. júl. 29. 21:44
 16/32 A kérdező kommentje:
De arra sincs semmi garancia, hogy én kilépek a kapun és egy részeg állat nem gázol halálra az utcán. Nyilván még a gyerekeket nem engedem egyedül az utcára egy ideig, azért én sem vagyok annyira laza. Anyám az volt, négyévesen simán kószáltam egyedül nappal a környékünkön.
2014. júl. 29. 21:48
 17/32 anonim ***** válasza:

Fiam 4 és fél éves lesz, lányom májusban volt 3 éves. Megyeszékhely kertvárosi részén lakunk, de nem engedem az utcában sem egyiket sem 200 m-re biciklizni tőlem, sajnos elég sok autó jár, elég gyorsan, pedig nem főút.

Játszótérre tuti nem engedném el a fiamat a 10 éves unokatesójával, pedig az utca elején van egy játszótér. Kicsire picit bízni, én nem lennék nyugodt.

Udvaron vannak kint egyedül, de mindig rájuk nézek és nem nagy az udvarunk, általában ugrálnak a trambulinban.

Lépcsővel nincs gond, az én gyerekeim is lépcsőztek 2 évesen, nekünk is van tetőtér és panelban is laktunk, ott is ügyesen ment a fiam, mikor 2 éves volt. Viszont a családi házban érte baleset, mikor a tetőtérről jött le, most 4 évesen, traumatológia lett a vége és sebragasztás:(

De, persze közlekedik a lépcsőn egyedül most is:) Már el is felejtette, néha kajlálkodik. A gyerekek képesek nagyon belemerülni 1-2 játékba és ha nincs gyors segítség, akkor nagy baj lehet, 9 éves nem tudja mit csináljon hirtelen, ha pl. elüti egy autó a 4 évest!

2014. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

"azt akarom, hogy érezzék, bízok abban, hogy tudnak magukra vigyázni és így tényleg nem tesznek semmi veszélyeset."


ez tök jó és működhet is majd iskolás korban.

de egy 2 évesnek nem erre van szüksége, még egy 4 évesnek sem. ők nem akkor érzik jó esetben a bizalmat ha hátat fordítasz nekik, hanem ha mosolyogva figyeled a próbálkozásaikat.


minden szavaddal egyetértenék ha nem ilyen picikről írnál. 6-7 éves kortól tényleg kell a lazaság és a bizalom, ettől lesz önbizalmuk, de 2 évesen inkább ettől veszti el, hisz az akiben bízna, akire számíthatna, az nincs ott vele.


mondjuk én tanultam pszichológiát, sok tanulmányt olvastam, így talán kicsit másképp is látom ezeket.

2014. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Mint írtam, én is rájuk nézek, nekünk is van ablak az udvar felé. A játszóteres dolog sem mindennapos, de annyira nem aggódtam, hisz a játszótérrel szemben van a rendőrség.


Rokonnál esett már le lépcsőről a kicsi, még vérzett is az orra, de nem sírt. Pedig fájhatott. Attól még nem leszek mostantól a nyomában, ha lécsőhöz megy.

2014. júl. 29. 21:58
 20/32 anonim ***** válasza:

Nézd Kérdező, nem tudom miért vagy ilyen erőszakos. Mint írtam a 4 éves fiam nem féltettem a lépcsőn, a panelban is sokszor megengedtem neki, hogy előre menjen a lépcsőn, míg én a tesót cipeltem babakocsiban, nem történ semmi baj. DE, egyszer megtörtén idén májusban, és nem volt kellemes élmény. Az akkor 3 hónapos kistesót tettem be az Adamo hintájába, 4 éves fiam úgy döntött lemegy, mikor a picit beraktam épp, hirtelen nagy, keserves sírás hallatszott a fiamtól, lerohantam, láttam, hogy a lépcső alján vércseppek voltak, a fiam a szobában ül, sír, fogja a fejét, tiszta vér az egész gyerek háta. Még én is nagyon megijedtem, rögtön tudtam, hogy mentő kell, be kell vinni, de ott volt a 3 éves lányom és a 3 hónapos fiam. Még meg kellett várjam, hogy anyukám hozzámérjen, szerencsére a fiam eszméleténél volt, kicsit szédült és csökkent a vérzés. Persze, ha eszméletét veszti, akkor azonnal mentő. Na, erre egy 9 éves nem tudom mit reagálna, mikor még én is megijedtem, mert sosem történt vele semmi, tényleg ügyesen lépcsőzik egész kicsi kora óta, de 4 évesen megtörtén vele ez és rosszabbul is végződhetett volna, mint 1 napos megfigyelés a gyermek ambulancián.

Tudom nem akartál rémtörténeteket, de annyira tökéletesnek hiszed magad, hogy bizony ez veled is megtörténhet, a te gyerekeddel. Azért nem akarsz ilyen sztorikat, mert tudod, hogy a te gyerekedet is érheti valami és nem akarsz vele szembesülni.

A másik, én a 80-as években voltam kisgyerek, hát, az akkori gyér autóforgalmat és nyugodt életet, nem akarom összehasonlítani a maival, mikor már a 10 éves gyerek is cigizik, meg drogozik, mert anyu úgy is megengedi, meg kit érdekel mit mond anyu, azt csinálok, amit akarok.

Nekünk sokkal nehezebb a helyzetünk, mint a szüleinknek volt a gyerekneveléssel kapcsolatban, nekünk már sokkal több mindenre kell őket megtanítani!

Én is örülnék, ha olyan laza lehetnék, mint az én szüleim voltak velem a 80-as, 90-es években, bár a 90-es évek vége felé már ők is aggódtak, már változott a világ, egyre több rossz jött be Nyugatról!

Tehát, 2014-et ne hasonlítsuk 1984-hez!

2014. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!