Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ősszel lesz két éves a fiam,...

Ősszel lesz két éves a fiam, milyen játékot, egyéb dolgot ajánlanátok ajándéknak (főleg rokonoktól), amit hosszú távon tud használni?

Figyelt kérdés
Igazából olyanra gondoltam, ami nem csak egy-két hónapra köti le a figyelmét. Duploi, nagyobb autói, rengeteg plüss, formabedobók vannak. Tartalékolnék az ötletekből karácsonyra is... Köszönöm.

2014. aug. 4. 08:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Nálunk is nagy kín ez, mert lassan minden van. A Duplóból is kétféle létezik már csak, ami nincs meg, és mivel a lányunk imádja (de szó szerint rajong érte, ezt lestoppoltuk mi karácsonyra). :D:D


Ami nálunk bejön:

-foglalkoztatók: pl. ilyen 1000 matricás, szeret szépen végigmenni rajta, és megoldogatni a feladatokat, nyilván nagyon nagy segítséggel, de ő egy olyan 4-5 hónapja (27 hónapos most) imád leülni ezek mellé, sztorikat talál ki róla, stb. Nagyon szereti. Ezer féle van ezekből, mi mindig a Libriből szerezzük.

- könyv: nálunk ez is nagy sláger, minden Bartos Erika hónapok óta terítéken van, kb. 17 hónapos kora óta kéri ezeket esti meseként, vagy csak úgy melléülni, hallgatni.

- szerepjátékok: a provida ebben nagy mester, nekünk innen van játékkonyhánk (csajosnak hangzik, de van fiúsabb dizájnú is, és az ide látogató kisfiúk körében is ez a sláger), meg játékpiacunk is lesz hamarosan.

- babák, plüssök: órákig öltözteti rakosgatja őket, lányosnak hangzik, de az ikea most csinál olyat, hogy kiad mesekönyvet, és a szereplőit megveheted plüssben, ezt fiús ismerős anyuka is nagyon kedveli, náluk is bejött, nekünk is van ilyen, jópofa.

- gyurmából pedig soha nem elég, a playdoh készleteket is nagyon szereti.


Ez mind olyan, ami hónapok óta sláger, és nemcsak 1-2 napra kapta fel, szóval ezeket nagyon tudom ajánlani. :)

2014. aug. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az adu ász nálunk a duplo vasút, híddal és egyebekkel. Vettünk Karácsonyra egy alapkészletet, és később azt bővítettük a vateráról egyéb extrákkal. Nekünk nincs, de látom hogy nagyon sikeres a fiúknál a fa vonatkészlet is. Igaz hogy tologatni kell, de imádják építeni a pályákat és vonatoni vele. Ha jól tudom a tescoban is lehet kapni. Siker esetén kiegészítőkkel mindig meg lehet lepni később a kisfiad. Ha még jó időben lenne a szülinapja a kisfiadnak tiszta szívből ajánlom az aquaplay hajópályákat. Van még pár ötlet: futóbicikli, kerti csúszda, hinta stb. Távirányítású autó. Építő játékok. Az okosjáték.hu oldalon is érdemes szétnézni.
2014. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
kisautó/markoló/munkagépek. Tesóm odavan értük.
2014. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok kisfiú rokonunk van. Meglepő hogy a homokozó mellett az összes fiú imádja a játékkonyhát. Sürögnek -forognak- saraznak vele. Beltérben nem tudom mennyire érdekes játék a fiúknak, de kinn nagyon. Egyébként ha jártatok már a Mini-Sity-ben, megfigyelheted hogy a legkedveltebb hely a gyerekeknek nemtől függetlenül a konyha. Ha még nem jártatok egy Mini-city belépő is szép ajánédk lehet. Persze csak akkor ha megy kispajtás is, mert egy gyerekkel nem érdemes oda elindulni. Állatkerti belépő vagy bábszinház vagy Eleven park belépő is szép ajándék lehet.... Egyébként írtad hogy vannak plüssei a kicsidnek. A te gyereked játszik velük? Az enyém meg sem közelítette őket soha.
2014. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Unokaöcsémnél (2éves)jelenleg a dinoszauruszok a menők. Minden mennyiségben. Aranyos amikor próbálja kimondani a nevüket :) Emellett a klasszikus dömper, markoló mindig bejön. A duplót ő is szereti de miután sok készlete lett úgy nézem már megunta.

Szülinapjára egy nagy plüsskutyát adtam neki. Le akartak róla beszélni mert majd biztos megijed tőle, meg mit is kezd majd vele (majdnem nagyobb mint Ő maga). A vége az lett, hogy nevet adott neki, mindenhova hurcolássza, és mivel jó puha gyakran használja párnának is :)

2014. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kisfiam van (már picit nagyobb), de 2 évesen ezek érdekelték:

- játékkonyha (hangot is adott, sok műanyag edénykével, plüss vagy tépőzáras "vágható" gyümölccsel zöldséggel- ilyeneket lehet pl. az ikeában is kapni)- ha olyat veszel, ami megfordítható, akkor abból zöldséges standot vagy piaci elárusítóhelyet is lehet csinálni- de ez is jó ötlet akár külön is (kis pénztárgéppel, műanyag kiskosárral, műanyag pénzekkel, esetleg tolható bevásárlókocsival)

- az Alexandra kiadó lépésről-lépésre köteteiből a 24-36 hósoknak valók: tanya, szavak, színek stb.- lapozgatós, tanulgatós kiskönyvek

- nálunk 2 éves korban kezdődött a vasút mánia, ami azóta is tart. Kezdetnek egy kis ikeás vagy Eichhorn sínpálya szett, esetleg Thomas mesekönyvvel vagy van már 2 éves kortól is adható matricás füzet stb.

(a vasúti sínek nagyjából kompatibilisek egymással: ikea, brio, eichhorn és a tesco márka is kb. összeépíthető- nálunk évek óta gyarapodik az állomány egy egy fordítókoronggal, váltóval stb.)

- 2,5 éves kortól már érdekelheti a LOGICO primo (3-4 éveseknek való feladatlapokat nézzetek és tényleg tudni fogja hamar!) vagy a LÜK bambino (hasonló tanulórendszer)- ez inkább már a karácsonyi ötletem lenne

- futóbicikli, 3 kerekű kisroller

2014. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ikea tojásfotel
2014. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Swawa hinta is jó.

Mi ilyen óriási, és kellemes tapintású babzsákot kaptunk amikor a gyerekem azt játszotta hogy a kanapéról leugrál. Kedvenc lett az óriási babzsák és amikor az ugrálós korszakán túl lett utána is folyamatosan használatban van a zsák. Mesenézésre, vagy szerepjátékokra átalakítja autónak, csónaknak stb... A babzsák sikerét látva az egyik rokon kisgyerek is kapott ilyet a szüleitől, de sajnos gyerek méretben . Gyerek méretű babzsák leginkább csak ülni alkalmas, mert nem tudja annyi mindennek átalakítani a kicsi aminek szeretné.

2014. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a tied is imádja a hűtőmágneseket szívből ajánlom a mágnestapétát. Ha jól tudom Bogyó és Babóca mesemágnestapéta is létezik.
2014. aug. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyémnek két hete volt a 2. szülinapja.

Szerzsámkészleteket kapott, amiket szerintem nagyobb korában is szívesen a kezébe vesz.

2014. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!