Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek babája 8-10 hónap...

Akinek babája 8-10 hónap környékén már mondott szavakat, az tényleg korábban kezdett el beszélni? Ha igen, ha nem, mikor?

Figyelt kérdés

2014. aug. 4. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam 22 hónapos, 8 hónapos korában már kb. 5-6 kifejezést mondott, amivel megértette magát. Aztán 1 éves kora körül ez megszűnt és azóta csak visítva próbál értekezni. Most már újra mond pár értelmes szót - látom a fényt...
2014. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az én lányom 25 hónapos, 8 hónaposan kezdett el mondani pár szót (konkrétan hármat), utána 11 hónapos korára ebből hat lett, és 16 hónapos volt, amikor kétszavas mondatokat használt. Kb. 24 hónapos kora óta értelmes, helyes mondatokat használ, jól ragoz, helyesen használ igeidőket. Szerintem nem lett extrém gyors a beszédfejlődése, pedig a védőnőnk amikor látogatóban volt, és meghallotta, hogy a gyerek hogyan használja azt a 3 szót a szívéhez kapott, hogy 12 hónaposan már mondókázni fog. :)) Ez végül 21 hónapos korára jött el. :)
2014. aug. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2. mi volt az a 3 szó?:)
2014. aug. 4. 14:47
 4/19 anonim ***** válasza:
Kislányom is 8 hónaposan kezdett beszélni, 9 hónapos korából 5-6 szót írtam fel, épp tegnap néztem. Ma 4 éves, eszméletlen szókinccsel. 22 hónapos korától használ múlt időt és több szavas mondatokat.
2014. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
lámpa, anya, fűfej. :D:D
2014. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

haha :) nagyon édes lehetett .

köszönöm az eddig érkezett válaszokat

2014. aug. 4. 15:03
 7/19 A kérdező kommentje:
ja, ha még olvassátok, a mozgásfejlődésük hogyan haladt?
2014. aug. 4. 15:05
 8/19 anonim ***** válasza:

10 hónaposan egy nap alatt tanult meg ülni-mászni-állni-lépegetni, addig kúszott és forgott. 15 hónaposan indult el önállóan, addig mászott, meg kapaszkodva ment a fal mellett. Utána belehúzott: 16 hónaposan már önállóan ment lépcsőn fel, 17 hónaposan le is, és 18 hónaposan már szabályosan tudott futni és ugrálni.


A fűfejes kiscsaj anyukája. :)

2014. aug. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam fordított gyerek! :) Neki a mozgása viszonylag lassú volt, tornázni is jártunk. Viszont 8-9 hónaposan tudatosan használta az apa, a pápá, és a vau szavakat. Beszélni is korán kezdett, majdnem hamarabb,mint járni! :)
2014. aug. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Lányom 9-10 hónaposan már mondja, h aja, 8-10 állat hangot utánozott. 15 hónaposan a teljes nevét megmondta 18 hónaposan elénekelte a bocibocit.

Fiam szintén ennyi idősen kb 5-6 szót használt pl, anya, a nővér neve, inni, add ide, homok ilyenek, aztán elvágták. Most 25 hónapos ateljes szókincse kb 9-10 szó, és talán 4-5 állathang.

2014. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!