Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik olyan, hogy csak 1 8...

Létezik olyan, hogy csak 1 8 hetes TSMT tornát írnak? Vagy ebből mindig láncban írják a tornasorokat minimum hónapokig?

Figyelt kérdés

Kislányom 26 hónapos és még egyáltalán nem beszél. Ezt úgy kell érteni, hogy tényleg szinte egyáltalán. Nem mond szavakat sem, csak néhány (kb. 5-7) állathangot utánoz (miáu, vau-vau, brumm-brumm...) és a hamm-hamm megy már több, mint egy éve.

Néhányszor volt, hogy elkezdett egy-egy szót (pl hinta), de aztán 1-2 hét után újra abbahagyta, pedig nagyon sokat dícsértük...


Járása nekem még mindig nagyon bizonytalannak tűnik a korához képest, pedig kb 1 éve indult el. A futása ügyetlen, lépcsőzni is csak kapaszkodva tud. Most jutottunk el oda, hogy a patkáról végre hajlandó egyedül lelépni, vagy föllépni rá.


Néhány fontosabb előzmény:

Természetesen született, időre, tökéletesen komplikációmentesen. 6 hónaos korában fordult át először egyedül hanyattról hasra (visszafele kb. 2 hetes korától csinálta, de csak ekkor tájt lett ez is tudatos, direkt mozdulat). Nem tudom pontosan, hogy már betöltötte-e a 6 hónapot, de pont valamikor a napokban volt. Napokig noszogattuk, gurítgattuk már a végén, mire sikerült ezt elérnünk.

Maga körül már kb 2 hetes korától kúszott, de igazából az ezzel való haladás kimaradt, mert már 6 hónapos korától négykézláb mászott.

7 hónaposan felállt, (8 hónaposan ült), mégis csak 14-15 hónapos korában indult el.


Nem gondolom, hogy nagy probléma lenne, de gondoltam, jobb kisebb korában, valószínűleg kevesebb tornával megoldani ezt, ezért szeretném tudni, hogy lehetséges-e, hogy csak 1, vagy 2 tornasort írnak nekünk a TSMT-ben, vagy minimum hónapokig, talán évekig is kell ezzel küszködni?


Bocsánat a hosszúságért! Előre is köszönöm a türelmeteket és a válaszokat!



2014. aug. 6. 22:25
1 2
 11/12 anonim válasza:

Nem épp mostani a kérdés, de ha csináljátok talán megerősítést ad - HIHETETLEN hatékony a módszer. A lányomnak apróbb problémái voltak csak, de a korai fejlesztés révén olyan előnyre tett szert a kortársaihoz képest, amiből még most is megél. Változások voltak a magaviseletében, az alkalmazkodási képességében és amellett, hogy a fejlődése rakétaként indult meg a mi kapcsolatunkat is elmélyítette a rendszeres napi egymásra figyelés.


Mi úgy 6-7 hónapig csináltuk, és nem mondom, hogy nem macerás, és időrabló tevékenység, de így 5 év távlatából azt gondolom, hogy ez a legjobb dolog ami csak történhetett velünk. Jó alapokkal indult a gyerekünk, de azt, hogy ezeket a jó képességeket ki is tudja aknázni én abszolút a korai fejlesztésnek tartom köszönhetőnek. Most országos tanulmányi versenyeken végez dobogós helyeken, és gyakorlatilag bármilyen sportba nyúl bele abban tehetséges.


Szóval kitartás, csináljátok csak, meglátod, hogy nem lesz eredménytelen a munkátok.

2015. jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Neked is nagyon köszönöm a választ! Igazából az a helyzet, hogy végül az a gyógypedagógus, akihez eljutottunk azt mondta, hogy az egyensúlyával nincs is semi probléma. Kiderült, hogy a gerince kötött egy kicsit, és ez tette nehézkessé a járását, lépcsőzését és minden téren a mozgását. Ezzel kellett csak kicsit foglalkoznunk, de nagyon hamar helyrejött. A beszéde nem biztos, hogy ezzel annyira összefüggésben van, de az is kb. ahogy kiírtam a kérdést, 1,5 hónapra rá megindult, és szerintem egész gyors ütemben fejlődik, kb. egy hónapja már mondatokat mond. De járunk logopédushoz, mert azt tanácsolták, de ő is mondta, hogy nincs nagy probléma, de azért nyilván nem árt, hogy járunk. :) (Egyébként vicces, hogy ahogy elvittem a gyógypedagógushoz, pont előtte 1, vagy 2 héttel kezdett szavakat mondogatni. :))

Egy szó, mint száz, most már hála Istennek minden rendben van, és lassan behozza a lemaradást.

Neked meg gratulálok a gyereked eredményeihez, a te eredményeid is! :)

2015. jan. 5. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!