Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistesó érkezését hogyan...

Kistesó érkezését hogyan fogadta 5 éves gyermeketek? Nálunk elég érdekes helyzet alakult ki!

Figyelt kérdés
Nálunk nem a klasszikus féltékenységek vannak, sőt szinte nincs is konkrét féltékenység. Imádja az öccsét, reggelente odabújik hozzá, simogatja, stb. A problémánk az, hogy teljesen anyás lett, apa nem csinálhat semmit, nem adhat neki inni, esténként csak én bújhatok az ágyába mesélni és simogatni. (minig így alszik el) Ezáltal elég sokáig fent van, megvárja amig elalszik a baba és betudok hozzá menni. Ebbe már én is kezdek belefáradni, az apja meg lassan depis lesz, hogy nem szereti a gyerek. Sokat beszélgetünk, mindig mondja, hogy ő szereti apát is, de akkor is én menjek be hozzá!! Mit tegyek?
2010. jan. 13. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez teljesen természetes. érzi, hogy most a kicsivel sokkal többet foglalkozol, és ő is szeretne ugyanannyi időt, figyelmet kapni tőled, mint a tesója. Nagyon nehéz és fárasztó a dolog, így 3. gyerek után már eléggé képben vagyok. :) Apja ne legyen depis, mert ez nem az ő hibája, nem csinált rosszul semmit, csak az anya az anya. Neked is biztos nehéz, mert nem tudsz 2 felé menni, és fáradt is vagy már estére. Pár hónap alatt elmúlik. Ha már kicsit nagyobb lesz a baba, és le tudod passzolni mamáknak apukának 1-2-3 órára, akkor vidd el csak a nagyobb gyereket magaddal valahová. Hogy érezze ő is ugyanolyan fontos még. Beszélgess vele sokat arról, hogy a kicsi még mulyácska és több segítséget igényel, de ő a NAGY tesója, akinek majd meg kell tanítania egy csomó mindenre, hogy a kicsi is olyan ügyes legyen majd mint ő.


Kitartás!

2010. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sajnos elég durva helyzet alakult ki. Páromnak van egy szintén 5 éves kislánya előző házasságából. Amíg terhes voltam semmi probléma nem volt, simogatta a hasam, beszélgetett az öcsihez. De mikor megszületett a kisfiam, teljes 180fokos fordulat. Nem evett, nem ivott, kitalálta hogy az apja őt már nem szereti, mert ott az öcsi.

Amikor a kislány kint van nálunk mindig vele van foglalkozva, apja csak vele játszik, mama is csak vele foglalkozik, olyan ebédet főz neki amit megeszik, amit kíván.

De addig addig csinálta a fesztivált ezzel a nem evéssel nem ivással, hogy bekerült a kórházba, apja 4 napig mellette volt, mert a sztár anyukája nem volt képes eljönni szabadságra arra az időre. Nah a kislány el is lett tiltva, több mint egy hónapig nem jöhetett hozzánk. Aztán az apja mindig beszélt vele, beszélgetett az öcsiről, míg végül nagy nehezen de a kistesó 3 hónapos korára visszakapta a nővérét, azóta elválaszthatatlan tőle. Csak ő játszik neki a csörgővel, csak ő húzhatja fel a zenélőkéjét, lassan már ott tartunk, hogy át sem pelenkázhatom a fiamat :)

2010. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Biztos hogy vannak nehéz testvér háborús esetek! Örülök, hogy nálatok ilyen jól végződött a dolog.
2010. jan. 13. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!