Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnek melyik jobb társasjá...

3 évesnek melyik jobb társasjáték. Bogyó és Babóca ki nevet a végén, vagy Bogyó és Babóca irány az óvoda? Tud már vele játszani ennyi idősen, van türelmük egy játékot végigjátszani?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 08:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon egyénfüggő, ismerek olyan kisgyereket, aki 4 évesen is képtelen ennyi időt is végigülni.

Az én kisfiam 4 éves.


Kb. 3 éves korában kapta az úton az oviba társast, mai napig nagyon szeretjük, a kockadobás lépegetések segítették abban, hogy 6-ig rendesen tud számolni és alakul a számfogalma is rendesen (tehát tudja, hogy mennyi az a négy, nem csak mondja).


Emellé én már nem venném meg a ki nevet a végént, egyrészt mert ugyanaz a mese, unalmas lehet- másrészt kezdetnek sokkal jobb a Kisvakond- gyere játszani című játéka- ami tk. egy ki nevet a végén a vakoöndos szereplőkkel, csak a dobókocka pöttyei helyett figurák vannak (napocska, gomba, virág stb.) és a pályán is.

Szerintem célszerű ezzel kezdeni (és a DINO játékmárka még pluszban kb. 30%-a s bogyó és babócának és sem mindőségben, sem színvonalban nem tud kevesebbet).


Még az én 4 évesemnél is fontos az, hogy nem lehet olyan, hogy ő nem nyer- szóval az ovisat és a kisvakondosat is addi játtszuk, amíg mindenki beér- amikor én értem be először nagyon keserves sírásra fakadt :)

Ez a korosztály még nem versengeni szeret, hanem együtt játszani és nem a nyerés a játék lényege számukra, hanem a játék maga.

2014. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, az első válaszoló vagyok, ha nem gond, ide írok privát üzenet helyett.


Mi először a kisvakondos gyere velem játszani-t vettük meg (DINO) a Régió játékáruházban:


[link]


A bogyó és babócát kb. egy hónapja vettem szülinapi ajándéknak 4 éves részére, a netes rendeléskor épp akciós volt:

[link]


Nálunk a legelső társasjáték a kisvakondos volt (és emlékszem, az én gyerekkoromban is ugyanez volt az első társas, szóval ez egy 30+ éves társasjáték :)


Ami nálunk még "első lépés" gyanánt bejött (és tényleg azért, mert az ovis korban tökmindegy, hogy végződik a játék, nem a nyerés a fontos, sőt nem az a lényeg):


1. LOGICO Primo játéktábal (együtt játszani vele, te csak segítsd, ami esetleg nem érthető vagy új azt elmagyarázni, de ő keresse a megoldást, ő húzza a korongot, kb. 2-3 hónap múlva már ő fordítja meg a lapot, hogy megnézze a megoldást, ő tegye bele a következő lapot stb.)

A kiadótól rendeltem, mert itt a legkedvezőbb árú (előreutalás után pár munkanap múlva futár kihozza- ingyenes kb. egy keret és egy pár feladatlaptól):

[link]


2. a logicohoz hasonló tanulós-játékos-feladat megoldós a LÜK BAMBINO is (mindkettő 3 éves kortól ajánlott, a primo és a bambino is iskolaelőkészítőig, vagyis kb. 6 éves korig- az egyes feladatlapokon van életkori jelölés, általában 3-4 és 5-6 éves kor).

Ennek a családnak a Dinasztia Tankönyvkiadó a gazdája, ezt is a kiadótól a legérdemesebb rendelni (árban)- a 15. kerület Tóth István utcában van boltjuk, otrt is lehet vásárolni és telefonon is pedagógiai végzettségű szakember ad tanácsot, nagyon készségesek:


[link]



[link]


Ebből nekünk az összes forgalomban lévő kisfüzet megvan (1 kivételellel, ami egy rózsaszín hercegnős :), kb. 28-30 darab- ez iszonyú sok játék, feladat


Ha nem ismered ezeket a rendszereket, akkor egy kis összehasonlítás:

[link]


(persze ez is elfogult vélemény:)

Mi mindkettőt szeretjük, használjuk, más a megoldás módszere, az ismeretek hasonlók, így szerintem változatosabb és jobban rögzül.


Ha budapesti vagy, akkor a VII. Damjanich utcában (Városligeti végénél) van egy pedagóguskönyvesbolt, mindkettő játék állandóan van, sok füzettel is, kedves eladókkal, meg lehet nézni a füzeteket, adnak ilyen szórólap szerűséget, amiben benne van az összes téma/füzet mindkettőhoz stb.


Ezeken kívül ami nekünk még nagyon bejött, azok a ThinkFun és Orchard Toys játékok. Angol nyelvűek (nem kell hozzá egyébként nyelvtudás, de a neve, a játékleírás angol, de egy felnőtt enélkül is elboldogul), a többségét itthon is lehet kapni (mi kétnyelvűek vagyunk, az apuka külföldi). Már van is olyan, amit annnyit játszottunk és annyira gyorsan megértette a játék lényegét, annyit tanult belőle, hogy a 4 évesem már az 5-6 évesek szintjén játssza ugyanazt a képességet igénylő játékot.

3 éves kortól nagyon szerettük (igyekszem sorba venni, ahogy haladtunk):


[link]

(forma és színpárosítás)


[link]

(plusz, mínusz fogalma)-

a kisfiam 4 éves kora előtt tudja, mi a pozitív, negatív- ez egy nagyon jó játék- Angliában vettük (itthon is pontosan ugyanazt lehet kapni)- ott rajta volt az ajánlás valamilyen oktatási helyezést nyert el és iskolaelőkészítőre ajánlott év játéka


[link]

bevásároló játék (memória, párosítás, életszerű helyzet a bevásárlás)


ennek egy nagyobb változata az, amikor már aprópénzzel is kell operálni:

[link]


(kint ez is díjnyertes játék)


A figurix játékot is biztosan ismered/hallottad. Szín és formakeresés, megfigyelőképesség stb:

[link]


Ennek van kisfiúk számára élvezetesebb Thomas vonatos verziója, nálunk ez is az elsők között volt:

[link]

(jól kiegészíti a dinoszauruszis pöttyös játékot)


örök megunhatatlan nálunk (kézügyességet, reagálás fejleszt:

[link]


(hugóhami néven van talán még, golyókapkodó)



[link]


(a majmokat kell felakasztgatni, hogy ne zuhanjanak bele a krokodilok közé- még felnőttként is izgalmas)



[link]

ez pedig horgászós játék, annyival van megbolondítva, hogy a katicabogarak rezegnek (alul az alaplapon elemes részt kell bekapcsolni)- így nehezebb a saját színűnket elkapni


Utazáshoz, orvosnál váróban, strandon stb. nagyon jó a STORYCUBES sorozat (magyarul is ugyanaz: sztorikocka):

[link]

itt a képzelőerőt, szóbeli kifejezőkészséget lehet fejleszteni.


Szeretek játékokról beszélgetni, szoktam nézni az újdonságokat is.


Nagyjából ezek jutottak eszembe, de csak azért, mert már van olyan puzzle, társas, amiket selejteztünk, teszem fel a netre vagy hasonló, mert már kinőttük.

2014. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
.
2017. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kistál_és_a_bor válasza:

3 évesen a számfogalom "segítés" ill. a többi intellektus ébresztő véleményem szerint koraiak...

A horgászás és társai mind csúcs!!

2021. márc. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!