Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Allergia teszt nem hazudik,...

Allergia teszt nem hazudik, lehet hinni neki? Tényleg nem tejfehérje érzékeny?

Figyelt kérdés
Kisfiam sokat betegeskedett, így a háziorvosunk tejfehérje allergiára gyanakodott. Így felírt pepti plus tápszert és tejmentes diétát. Mivel szeptembertől ovis lesz, mondtam h csináljunk már egy allergia tesztet, hogy ha valóban allergiás akkor azt az oviban mondanom kell. Megcsináltuk a tesztet és az jött ki hogy semmire nem allergiás, viszont valami asztmához hasonló betegsége van. ezt mondta a pulmonológus. Kapott rá gyógyszert, puffot, fél év múlva kontroll. Háziorvossal megbeszéltem hogy akkor elkezdhetjük a tejes ételek bevezetését. De én még mindig aggódom, hogy nem e lesz baja ha tejterméket adok neki. Ugye nem téved a teszt? tényleg lehet adni neki tejtermékeket?
2014. aug. 11. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Elvileg nem hazudik, de én pl nem allergiás vagyok, csak tejfehérje érzékeny vagyok, és időről időre nekem is gondom van vele.
2014. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tejallergia vizsgálatot csak akkor lehet csinálni, ha vissza van vezetve a teszt (súlyos allergiát mutat csak ki enélkül).

kérdés, hogy a vizsgálat előtt mennyi ideje tartottad a megvonást?

a tej 2 hét alatt ürül ki a szervezetből, ha ennél több idő, akkor érdemes lehet megismételni majd a tesztet ha visszavezetted a tejet és problémát okoz nála

2014. aug. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
8 hónapos kora óta nem kap tejtermékeket, és azóta kapja a pepti plust is, most meg már 2,5 éves. Bőrpróbát csináltak nála, meg a vérében ellenanyagot szűrtek és mindkettő negatív lett.
2014. aug. 12. 06:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves első! Neked miben nyilvánul ez meg? Mi bajod van, ha tejterméket eszel?
2014. aug. 12. 06:18
 5/7 anonim ***** válasza:

jól értem, pici baba korában sokat volt beteg, ezért tejmentes diétát kapott???

és ettől nem volt beteg?

miért tartottátok 2 évig a diétát? nem mondta senki, hogy előtte vissza kell vezetni a tejet?

tejtermékeket nem is kapott eddig?


bocs, csak olyan hihetetlen! enyém is tejallergia gyanús volt, nem kapott tejterméket egy ideig, 1,5 évesen bevezettük a tejtermékeket, aztán a tejet havonta kellett próbálnunk, de nem bírta, hasmenése volt tőle.

28 hónapos korában semmi gondot nem okozott, onnantól kapja. majd 3,5 évesen kellett 2 hét tejmentes diéta és visszaállítás, de semmi eltérés nem volt, így megállapították, hogy kinőtte. merthogy allergia vizsgálatra nem küldött el az orvos, mivel 2 éves korától lehetett volna...

2014. aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. A fiam addig míg volt anyatej és cicizett, nem volt beteg. Onnan hogy abbamaradt a szopizás, nagyjából 6 hónapos kora óta folyamatosan beteg. Mihelyt meggyógyul jön a következő. Ez túlzás nélkül így van. Ahogy egy antibiotikum kúra véget ért, volt max 1 hét amíg nem betegedett meg újra, aztán kezdődött előlről. Ezért a háziorvos arra gondolt, hogy a tejalapú tápszer okozhatja nála az állandó nehéz légzést, sípoló légzést. Mindig úgy volt beteg, hogy láza nem volt, orra nem folyt csak köhögött és fulladt. Így elkezdtük a tejmentes diétát meg a tejmentes tápszert. De semmit nem változott a helyzet. Azt mondta a háziorvos, hogy nem is betegeskedik olyan sokat mert más gyereke ennél többször beteg. Így húztuk halasztottuk, hogy elérje a 2 évet hogy megcsinálhassuk a tesztet. Csináltuk mi is azt, illetve próbáltuk, hogy mikor jött egy egészségesebb időszak, adtunk tejtermékeket neki, nap mint nap joghurt, túró rudi, de sosem volt egyértelmű hogy a tejterméktől betegedett meg vagy amúgy is épp aktuálissá vált a következő betegség. És azt is megfigyeltük hogy esősebb időben gyakrabban fordult elő a nehéz légzés. A te gyerekednél ha hasmenése volt akkor ő tejcukor érzékeny, vagy ha úgy tetszik laktóz érzékeny. Az én fiam esetében tejFEHÉRJE allergia gyanúja állt fent amit az allergia teszt megcáfolt. De mivel több mint két évig diétáztunk, így utólag visszagondolva feleslegesen, nehéz az agyamból kizárni annak a lehetőségét hogy baja esik ha kap tejterméket. Ezért kérdeztem hogy ugye nem tévedhet az allergia teszt, főleg ha bőrpróbán is voltunk, meg a vérében az antigéneket is ellenőrizték és minden negatív lett.
2014. aug. 12. 12:48
 7/7 anonim ***** válasza:

az utolsó kommented és a kérdésed így együtt, valóban asztma gyanú mint hogy a tej legyen a ludas.

na meg azért a fulladós allergia inkább más élelmiszereknél van, pl. mogyoró, méz, stb.


mondom, nálunk is volt a tejjel gond, de aztán kinőtte. viszont ő is allergiás, sajnos nem tudjuk elhagyni a gyógyszereket mert rögtön jön a hörgőgyulladás, neki is csak a sípoló köhögése van. talán még érdemes lenne elvinned fülorrgégészetre. mert pl. a gyerekemnek az allergia következtében bedagad a mandulája és attól van a nehéz légzése, ugató köhögése. a gyógyszerrel lelohad a mandulája és semmi baja :)

2014. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!