Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell sportolót nevelni...

Hogyan kell sportolót nevelni a gyerekből?

Figyelt kérdés
Hogy lesz egy családon belül, 2 kiemelkedő sportoló? Pl. Gyurtáék. Mit tudnak ott a szülők? Mennyi energiába, pénzbe kerülhet ez? Mekkora tudatosságot igényel? Azért egy úszó már reggel 6-kor a medencében van, vagyis a szülő sem aludhat. Végig kell asszisztálnia a sérüléseket stb. Lehet kiemelkedő sportoló egy átlagos, nem sportos családba született gyerekből? Ti mennyire vagytok tudatosak ilyen téren?
2014. aug. 14. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:

ismerettség, pénz!


pl Judy (ha ismerős) de úgy lett énekes (szerintem sikeres) hogy már gyerekkorában Kordához járatták énekelni tanulni, neki neve van, kapcsolatai, innen indult, de ugye mindez pénz pénz pénz kérdése


mert akik nevesek"szárnyai alatt vannak, eleve jobban értékelik, mégha alkalmanként nem is tud többet (pl minden médiaszereplő is erősen protekciós)

2014. aug. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem "nevelni" kell hanem meglátni a kiemelkedő tehetséget a gyerekben azon a bizonyos területen!

véleményem szerint elég sok gyerek siklik el ezen a ponton! mivel nem veszik észre "kellő" időben (8-10 évesen! már túl öregek egyes sportágakhoz!) - és ezt saját tapasztalatból mondom! : tehetséges voltam kosárlabdában -magas is vagyok- akárhonnan kosárra dobtam bement - gyakran egy kézzel is!!! egy ismerősünk - aki nagymamámék szomszédja volt - mellesleg edző volt egy női kosárcsapatnál - felfigyelt rám...és kérte menjek majd be hozzájuk.... hát annyit az esetről, hogy 12 éves voltam! bementem ahogy kérte - Ő épp nem volt ott! - odamentem egy kupacban ülő edzőkhöz és mondtam miért vagyok itt! Meg sem néztek!!! az első kérdés az volt : hány éves vagy? - mondom 12. - akkor viszlát! túl öreg vagy! - ezek az edzők - engem egyszer sem láttak ! Abban a pillanatban annyira elvették a kedvem, és sírva mentem haza, hogy többé már nem is akartam megmutatni mit tudok!

Mást is sportoltam : úsztam a KSI-ben...és igen ! pénz kell mindenhez és kapcsolatok! amúgy Te is csak egy vagy a többi edzésre lejáró gyerekből....

Ha kiemelkedő tehetség vagy, akkor szinte kötelező hogy sport suliba járj! - mivel a reggeli edzéseken ott kell lenni! és a délutániakon is....ezt rendes suli mellett nem lehet csinálni! az biztos -hogy én sosem erőltetném a gyerekeimet semmire - mert bizony kőkemény lemondásokkal jár - és nem igazán van gyerekkoruk a versenyző palántáknak!

2014. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Élsporttal óvatosan, fizikailag és pszichésen is iszonyú terhet ró a gyerekre. Számos élsportoló van a környeztemben, amikor kérdeztem őket, hgoy milyen sportra érdemes járatni majd a lányomat (csak annyit szeretnék, hogy szeressen mozogni), mindenki kiemelte, hogy ha jót akarok neki, akkor az élsportot ne engedjem.
2014. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Csak én érzem úgy, hogy sok szülőnek igazából kutya kéne, nem gyerek?
2014. aug. 15. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 gyermekem sportolt versenyszerűen.Reggel 6-kor a város másik végén volt edzés.Néha vitte az edző,ha nem,akkor mi.Onnan suli busszal.Délután jó esetben csak 2 edzés,ezek is kilométerekre egymástól.Este 8-9 körül értünk haza,függően attól kinek,hol volt edzése(2 gyerek).A kisebbik,bár nagyon tehetséges volt,de lusta 13 évesen feladta.A nagyobbik pszichésen nem bírta és támogattam a döntésében,hogy befejezze 16 évesen.A gyerekkoruk nagyon buli volt.Rengeteg verseny,országjárás.Aztán ráébresztették őket,hogy riválisok és nem barátok ők és onnantól már nem volt,olyan jó a csapatuk.

Mivel én akkoriban műszakba jártam dolgozni,így a korai kelés nem okozott gondot.Sérülés náluk nem volt.Összetett sportot űztek,így anyagilag húzós volt.

2014. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!