Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Balatonon milyen kirándulási...

Balatonon milyen kirándulási lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyünk két kis gyerekkel Balatonszemesre(4 és 1,5 éves)Autóval megyünk így viszonylag mobilisak vagyunk tehát bármelyik városban írhattok !Kutatgatok most itt a neten pl egyik nap átkompozunk sztem Tihanyba és onnam meg elmegyünk a veszprémi állatkertbe(ha nem lesz nagyon meleg)Vagy pl Bfűzfőn írják,hogy van egy bobpálya,kalandpark!Szóval bármi ötletet szívesen fogadok!

2014. aug. 15. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szemestől Fűzfő elég messze van...

Komp Szántód és Tihany között van csak, máshol sétahajózni lehet v hajóval átmenni az északi partra.

Boglár ott van nem messze, ott van a gömb kilátó és van bob pálya is. Illetve kalandpark Zamárdiban is van. Az meg ugye ott van Szántód mellett.

Szerintem ne autózzatok 3-szor annyit Fűzfőig...

Balatonszárszón van krokodil zoo.

Ha megy a hegymászás, akkor ott van Badacsony.

Tihanyban kisvasúttal fel lehet menni a templomhoz, a belső tó is szép.

Fonyódon is van 2 szuper kilátó!

Lellén van homokos strand a piciknek:

[link]

2014. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mi most jöttünk haza Balatonról.

bobpálya bogláron van, nem fűzfőn. mondjuk ha tényleg kirándulni mentek akkor nem ártana ezeknek utána nézni, mert nagyon nem mindegy, hogy autóban töltitek a napot és nem találtok meg semmit... ;)


szerintem a bobpálya miatt nem éri meg utazgatni, mi 2 órát álltunk sorba 1 perc csúszásért ami valójában nem is bob hanem hullámvasút :)

van kalandpark is, ott is sokat kell várni, turnusként mennek az emberek, mi ott nem vártunk mert 4 órát ígértek várakozásnak :D

lellén viszont van vidámpark, este 6kor nyit, egy belépő és mindenre ingyen lehet felülni.

tihanyba is átmentünk, de a családhoz, kirándulni nem mentünk mert gyereknek nagyon unalmas szerintem, én legalábbis gyerekkoromban utáltam, ezért megkímélem a gyerekem :D

szántódról megy a komp, elég messze van, kb 1 óra autóval.


rendes kirándulásra meg nem nagyon szabad menni mert kullancs invázió van, nem ér annyit. egyébként nagyon jó a víz, szuper strandok vannak, mégszuperebb játszóterekkel, mi minden nap máshova mentünk, szerintem balatonra ezért megy az ember, nem nagyon van más látnivaló :)

2014. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es:

"szántódról megy a komp, elég messze van, kb 1 óra autóval."

HOnnan 1 óra?

Szemes- szántód 14 km. A komp pedig 10 perc alatt átmegy Tihanyba.

2014. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2es vagyok :)

na igen, nem tudom hány km, de elég dugós a környék, mi 1,5 hete mentünk boglárról a komphoz, 1 óra volt az út... állt az egész főút, 20.-a körül meg aztán végképp borzasztó dugók vannak a déli parton

2014. aug. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat!

Igen mindenféleképpen még itthon előtte utánnanézek és összeírogatom az uticélokat,ezért is tettem fel a kérdést,hogy ne ott akkor keljen kutatgatnunk,keresgélnünk 2 kisgyerekkel az autóban!

Igazából strandolás a cél csak ezeket a kirándulási lehetőségeket azért szedem össze ha nem lesz strandidő!

Még egyszer köszi az infókat!


Jöhetnek még!!

2014. aug. 15. 20:15
 6/10 djudit ***** válasza:

Mi Keszthely környékén voltunk, az egy kicsit messze van, de hátha:

- Rezi Dinó és Kalandpark: [link] Nagyon drága 4000 Ft/fő, de akár egész nap el lett volna bent a kisfiam (3 éves), ha nincs délutáni alvása.

- Keszthely: Vadászati és Vasút Modell kiállítás + Kastéky parkja

- Biciklizés mindenfele (mi vittünk bicikliket)

Jó nyaralást! :)

2014. aug. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2-es jaaaa, úgy lehet, h 1 óra :D

Én déli parti vagyok, néha elég gáz a közlekedés valóban arra. :) De szerencsére nem ez a tempó a jellemző.

2014. aug. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Keszthelyen még ott van a Festetics kastély amit érdemes megnézni.
2014. aug. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 3 hete nyaraltunk 1 hetet Szemesen.

Elmentünk Balatonboglárra,a Gömb kilátóhoz(ide minden évben elmegyünk),

voltunk Rádpusztán,Szemestől 5 perc autóval.

Elhajóztunk Tihanyba,megy Szemesről közvetlen oda-vissza járat.

Bobpálya Bogláron is van.

Fonyódon is van kilátó.

Mi Siófokon is voltunk,mert a nagyobb fiamnak akkor volt a szülinapja,és mentünk a kalózhajóval.

2014. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszi utolsó neked is!

Azóta már hazajöttünk(tegnap)


Voltunk a veszprémi állatkertbe.

Voltunk hajókázni Tihanyba,Csi-hu-huval felmentünk az Apátsághoz.

Voltunk Bogláron a kilátónál és boboztunk is meg a nagyobb gyerek végig ment a kötélpályán is.

Volunk Blellén a vidámparkba(2000 ft a belépő és korlátlanul használhatsz mindent-dodzsem,segők,hullámvasút,lácsergők tömkellege,játszóház,trambulin stb..kánaán volt)

Azon kívül sokat vizibicikliztünk,csónakáztunk,horgásztunk,bicikliztünk!!


Szuper volt annak ellenére hogy nem volt strandidő!!

2014. aug. 31. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!