Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek a gyermek...

Van itt olyan akinek a gyermeke nem akarja megenni a házi kosztot? Csak az üveges bébiételt? Hány éves koráig ette az üvegeset?

Figyelt kérdés
Gyermekem lassan 2 és fél éves és a palacsintán,a pirító,vagy tejbegrízen kívűl nem eszik meg házi kosztott.Csak azt a vacak üvegeset.Minden variációt kipróbáltam 1 éves korától.üvegbe tettem amit főztem stb.A rántott húsra is mondja hogy finom és kiköpi,öklendezik tőle.Aztán ha sikerül valamit beleimádkozni,kb 3 kiskanállal vagy katonát,a 4.falat már nem megy le,kihányja az egészet.Ez minden alkalommal így megy.A nyeléssel nincs baj,mert a pirítóst megeszi.Volt valaki hasonló helyzetben?
2014. aug. 15. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is hasonló helyzetbe voltunk amikor kicsi volt a kisfiam.

Csak az üveges bébi ételeket volt hajladó megenni.Semmilyen más házi készítésű ételt nem evett meg.

2.5 évesen ment bölcsibe és ott tanult meg enni.

Azóta is válogatós (itthon), de szerencsére ezeket az üveges ételeket, a bölcsi hatására le tudtuk tenni hamar.

Sajnos mai napig benne van a fiamba,hogy csak akkor eszik jól,ha társaságba eszik.(Hosszáteszem az,hogy anya meg apa eszik az nem társaság.)

Bölcsiben is nagyon jó evő volt,és az oviban is nagyon jó evő gyerek,sokszor repetázik.

1 évesen volt 83 centi és 13 kiló

Most 5 éves és 119 centi és 18 kiló.

2014. aug. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem eszi meg a rendes ételt, mert tudja, hogy ha nem fogadja el, akkor jöhet az üveges. Ha nem adsz üvegeset, akkor el fogja fogadni. Gondolom érzed, hogy ebben te vagy a ludas, neked is kell helyrehoznod. Éhenhalni nem fog, a te felelősséged normális ételt adni neki, állj a sarakadra és ne hagyd, hogy kizsarolja belőled a műkaját. Gondold végig mivel ártasz neki többet.
2014. aug. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2-es, neked van, vagy volt rossz evő gyereked? Megszenvedtél vele és megnevelted, hogy úgy egyen, ahogy te diktálod, vagy csak osztod az észt?

Egy igazán rossz evő gyerek akkor sem fogja megenni, amit nem akar, ha a fejed tetejére állsz. Hiába nem adsz neki enni az egyik étkezésnél, örömmel feláll az asztaltól, elmegy játszani és a 3-4 órával későbbi étkezésnél ugyanúgy nem fogja megenni azt, amit te akarsz beletömni. A végtelenségig meg nem fogja senki éheztetni a gyereket, mert ezek a gyerekek általában súlyban is éppen csak hozzák a minimumot és örül a szülő, hogy egyáltalán valamit megeszik a gyerek.

2014. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, van, végigjártam vele a poklot evés terén. Rengeteg munka van abban, hogy most már átlagosnak nevezhető az evése.

Azóta született egy második gyerekem is, ő beteg és különösen hajlamos emiatt az éhségsztrájkra. Most 4 éves és jobban eszik, mint a korosztályában egy átalg gyerek.


Igen, igazad van, nem csak rajtunk múlik, de nem szabad emögé bebújni, hanem küzdeni kell az egésséges táplálkozásért. Nyilván minden gyereknek van "nemszeretem" étele, amit nem is kell erőltetni, mi felnőttek sem eszünk meg mindent, de az, hogy csak üveges kaját eszik egy ennyi idős gyerek, az azért túlmutat a gyerek egyéni ízlésviágának sajátosságain.

2014. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja és a "nem fogja megenni azt, amit te akarsz beletömni" mondatodat pedig kikérem magamnak, nem szoktam tömni őket, gondolom te sem és a kérdező is enni szokott adni és nem tömni szokott, mivel gyereke van és nem tyúkudvara.
2014. aug. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért ment fel bennem a pumpa, mert az ilyen kérdéseknél jellemzően a jó étvágyú gyerekek anyukái jönnek, hogy az anya a hibás és irtó büszkék magukra, hogy az ő kis csemetéjük mindent megeszik. Azt hiszik, hogy ez az ő érdemük. Pedig nagyon nem így van és a rossz evő gyerekek anyukái sem hibásak.

A lányunkat már újszülöttként sem érdekelte az evés. Szopizni szinte egyáltalán nem akart, tápszert is alig evett. A hozzátáplálás egy rémálom volt. 2 éves és minden evés előtt már görcsben a gyomrom. Nálunk minden nap van házi készítésű főtt étel, mégis minden nap kénytelen vagyok adni neki egy bébiételt is. Abból is 3 fajtát hajlandó megenni, ráadásul 5-6 hónaposoknak valót. Egyébként tud rágni, tud nyelni, egyszerűen válogatós. Ő a húst bármilyen formában megeszi, de egyáltalán nem hajlandó köretet enni. Kenyérfélét sem. Miután megeszi a húst, inkább adok neki egy kruplis bébiételt is, mert így is csak 10 kiló, meg félek attól, hogy elrontja a gyomrát, ha csak a húst eszi meg.

Minden nap megpróbálom megkínálni többféle étellel, együtt eszünk, külön eszünk, ő kanalaz, én kanalazok, játékállatkákat hozok, "varázskanalat" hozok, etetőszékben próbálom, kanapén próbálom, stb. de akkor se eszik.

Nálunk az egyéb ételekkel is probléma van. Pl. gyümölcsből csak az almát eszi meg.

Végülis nekem mindenki (védőnő, saját gyerekorvos, 10 másik gyerekorvos) azt mondja, hogy adjam neki azt, amit szeret. Egyébként folymatosan fejlődik az evése, csak nagyon lassan. Pár hónapja a húst sem ette meg. Fél éve az almát sem ette.

2014. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hozzátennék, hogy nem annyira ritka, hogy ilyen korú gyerek bébiételt eszik, csak a legtöbb nő szeret vetíteni, hogy ő mindenben tökéletes. Amikor ezt a problémát elmesélem azoknak a rokonaimnak, barátaimnak, akikben megbízom, sokszor kapom azt a visszajelzést, hogy ők is adtak bébiételt a 2, vagy akár 3 éves gyereküknek is.
2014. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Értem mire gonolsz, de nem, én nem ilyen helyzetben lévő anyuka vagyok, akinek a gyereke vegyes salátát eszik nyersen darabosan 1 évesen.

2. gyerekem 3 éves koráig evett bébiételt, de nem napi szinten, bár ha rajta múlik, akkor azon élt volna.


Nézd, ha nem megy másként, mert tegyük fel, hogy csak szerencsém volt, hogy két rosszevőből lett átalgosan vagy annál jobban evő gyerek, nyilván nem fog 6 évesen is bébiételt enni és ez is "csak" egy olyan kérdés, amin kár görcsölni (mint pl a cumi vagy a pelenka, hisz egy egészséges ember sem jár 18 évesen pelenkában vagy cumival a szájában és nem alszik a szülei között). Én mindenestre nem láttam ennek az egésznek a végét, ezért léptem közbe és nem bántam meg. Ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek ugyanígy kell csinálni.

2014. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is megpróbáltam már véget vetni ennek többször is. 3, vagy 4 alkalommal kipróbáltam, hogy nem adok bébiételt, nem adok bébitejpépet, meg Sinlacba rejtett gyümölcspürét. Mindig olyankor próbáltam ki, amikor egy kicsit megugrott a súlya. 1-2 hétig próbálkoztam. Ha 3-4 szem sültkrumplit evett, akkor annyit, ha 2 falat kenyeret, akkor annyit. Ennek annyi lett az eredménye, hogy ezekben az időszakokban szépen visszaesett a súlya, amiért előtte küzdöttünk. Fogyott 20-30-40 dekákat, ami nálunk nagyon sok a 10 kilójához képest. Viszont ezek az akciók semmilyen pozitív eredményt nem hoztak, azóta sem eszik jobban. Én meg úgy vagyok vele, hogy inkább egyen egy bébiételt, mint semmit. Ez perzse nem azt jelenti, hogy teljesen bébiételen él. Napi egyszer kap, miután megevett az általam készített ételből annyit, amennyit hajlandó, magyarul a húst.

Biztos vagyok benne, hogy egyszer magától is el fogja hagyni, ha máskor nem, akkor az óvodában. A gyümölcspüréről is egyik napról a másikra átállt a darabos almára. Kitartóan kínálgattam minden nap és egyszer elfogadta.

2014. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tapasztalatokat amiket leírtatok.Az a helyzet hogy úgymond szinte napi szinten főzök mivel van még két nagyobb gyermekem is akik nagyon imádják a főztömet ès mindent megesznek.A kicsi is szívesen megkóstól mindent és még mondja is hogy finom.Csak kb a 3.-4. falat után kihánnya mintha nem tudná lenyelni.Ez a gondom.Nagyon reménykedek hogy a bölcsibe ahogy írta az első vàlaszoló,megtanul enni és lenyelni a házi kosztot.A második válaszolótól kérdezem,ha a házi kosztot nyelési okokból kihánnya és ezért csak az üvegeset eszi meg akkor hogy álljak a sarkamra?Amikor egy nap 3X takarítasz hányást és öltöztetet át,zuhanyzod le,az nem olyan mókás ám.Én meg hiába turmixolom,vagy nyomom össze az ételt,vagy simán teszem elé,ami nem üveges azt kihányja.
2014. aug. 17. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!