Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem rossz az, hogy a legtöbb...

Nem rossz az, hogy a legtöbb lányba már pici korától belenevelik, hogy egy "kis hercegnő"?

Figyelt kérdés

Kifejtem :)

A környezetemben sokan nevelnek gyereket (én nem), és azt veszem észre, hogy a gyerekekbe már pici koruktól túlságosan belenevelik a szerepeket.

A lányoknak rózsaszín, virágos ruhák/kiegészítők, fülbevalók, cuki frizurák...

Szinte mindig azért dicsérik őket, hogy milyen szépek, kis hercegnők, apuci szerelmei, kis tündérkék...

A szoba tipikusan lányos: rózsaszín fal, rózsaszín ágynemű, én kicsi pónim, barbigyűjtemény, miegymás.

A környezetemben már több kislányt láttam felcseperedni, sokakat így neveltek (vagy nem teljesen így, azért fenti leírás kicsit szélsőséges, de a lényeget szerintem értitek).

Mind "tipikus" kislány, csinibaba, már 12 éves korában mindenük a szép frizura, ruhák, kis rózsaszín burokban élnek.

Aztán csoda, hogy ennyi a bizonytalan, álomvilágban élő fiatal lány, akik milliószor csalódnak az életben, mert az életre nevelés valahogy kimaradt az életükből.

Ha nekem lányom lenne, biztosan nem sulykolnám bele ennyire a "tipikus lány" szerepet. Normálisan beszélnék vele, mint egy egy fiúval, nem csak azért dicsérném folyton, hogy milyen szép, hanem inkább azért, hogy milyen ügyes, okos, ha tényleg okosan csinál valamit.

Engem a szüleim picit "fiúsabbra" neveltek, és ennek nagyon örülök. Néhány unokatestvérem szintén így neveli a lánygyermekét, és azt látom, hogy ők sokkal magabiztosabbak és talpraesettebbek, több dolog érdekli őket.

Gyerekkoromban sokat voltam apu mellett is, ha valamit barkácsolt, bútort szerelt össze, vagy mondjuk laminált padlót tett le stb, ott voltam mellette, ő meg tanított. Tetszett az is.

Mesék közül nem csak tipikus lánymeséket néztem, nem csak lányos játékokat játszottam, a tesómmal és barátaikkal sok fiús dolgot is csináltunk: foci, birkózás, biciklivel sárban "ralizás", stb.

Gyerekként is, bevállalósabb voltam, mint a többi lány, a kihívásokat is jobban szerettem. Később már sokkal jobban örültem, amikor az okosságom vagy a találékonyságom miatt dicsértek, mint a szépségem miatt. Persze azt is kell, jól is esik, meg elősegíti az egészséges önbizalom kifejlődését, de önmagában nagyon felszínes.

22/L



2014. aug. 17. 21:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

Mint mindenben itt is meg kell találni az arany középutat.

Fő, hogy téged tökéletesen neveltek a szüleid, reméljük, majd Te is így tudod nevelni a gyerkőceidet.

2014. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Jól látod. Sajnos a helytelen nevelés miatt van ez a rengeteg felületes, nyafka, semmihez nem értő, üresfejű lányka.
2014. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Vannak hülye szülők.
2014. aug. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem neveltek tökéletesen, nincs olyan, hogy tökéletes.

De valóban az arany középút lenne a helyes irány, és hagyni, hogy minél inkább a gyermek eredeti személyisége (mert ugye van olyan) bontakozzon ki, a körülötte ne akarjanak mindenképpen ráhúzni egy tipikus szerepet.

2014. aug. 17. 21:33
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A másik véglet az anyósom (akit egyébként kedvelek). 2 hónapja született meg a lányom (első unoka), csak fiús dolgokat vesz neki én viszont azt mondom, a lányom az legyen lány, nincs szüksége cute boy feliratú pólóra. Ennek ellenére sárgára festettük a gyerekszobát, zöld kiegészítőkkel és egy óriási kézzel festett Vukkal , de ott lóg a sok-sok csinosabbnál csinosabb ruha a szekrényben. Gyerekként nekem is ilyenek voltak és persze ott voltak a barbik és társaik. Egy multi cég humánerőforrás osztályán vagyok középvezető és igenis számít a külső IS. Tényleg szükség van egy középútra
2014. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem meg igenis fontos, hogy egészen kicsi kortól kezdve tudatosítsuk a gyerekben a nemi szerepeket. Hogy fiú és lány nem egyforma.

Mivel én állandó önbizalomhiányban szenvedtem, én állandóan dicsérem a lányom, hogy milyen szép. Na, ne hidd, hogy egy beképzelt fruska lett. Az oviban szerinte mindenki szebb nála, egy ronda kövér kislány azt mondta, hogy ő undorítóan néz ki, egy hétig sírt miatta, hogy ő milyen ronda. Pedig szép vékonyka, gyönyörű kék szemmel, derékig érő göndör hajjal. Na, én hiába mondom neki, hogy szép, akármelyik társa elbizonytalanítja.

Egyébként meg a legújabb kutatások szerint az is baj, ha állandóan azért dicsérgeted, hogy milyen okos, ügyes. Ugyanis egyes pszichológusok szerint az ilyen gyerekek ha olyannal találkoznak, ami nem megy nekik, bele sem fognak, nem is erőlködnek: "ha én olyan ügyes vagyok, és nekem nem megy, akkor bizonyára nekem ezt nem is kell tudni."

A kérdésre visszatérve ettől még ismerni fog fiús dolgokat is, mivel vannak férfiak is a családban. Az öccsével együtt nézik a verdás mesét, szoktak együtt vízipisztollyal, autóval játszani.

Ha ruhát veszünk, ő kiválasztja magának a rózsaszín eperkés pólót, az öcsinek meg a kék autósat. Szerinted meg kéne cserélni, vagy mi?

Egy lány nem attól lesz felnőtt korában üresfejű buta liba, mert kicsinek az anyja mondogatta neki, hogy szép. Ezt nagyon rosszul látod. Majd akkor szólj meg másokat, ha neked is lesz gyereked, és te tudod a tuti tippet.

2014. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

A nemi szerepeket nem kell tudatosítani, a nemi szerepek genetikailag kódolva vannak.

A lányok anélkül is lányként fognak viselkedni, hogy a fent leírt nevelési módszert követné a szülő. A fiú pedig fiúként. (Így is-úgy is lányként bánsz a lányoddal, fiúként a fiaddal, mert így vagyunk kódolva. Nem kell ezt külön felerősíteni mindenféle "adalékkal").

Ha nagy korára kiderül, hogy mondjuk homoszexuális, az nem azért lesz, mert nem tudatosították benne a megfelelő nemi szerepet, hanem mert genetikailag adott, vagy traumát élt meg stb.

"én állandó önbizalomhiányban szenvedtem, én állandóan dicsérem a lányom, hogy milyen szép. (...) én hiába mondom neki, hogy szép, akármelyik társa elbizonytalanítja."

Persze, ez más helyzet, én egészséges önbizalommal rendelkező lányokról beszéltem.

Ha az én lányom tartaná csúnyának magát, nyilván én is próbálnék segíteni ezt legyőzni benne.

Amúgy tapasztalat, hogy a gyermekek között farkastörvények uralkodnak. Én is sokat kaptam kiskoromban, azért is, mert fiúsabb voltam. A kövéreket meg teljesen kikészítették. Ez már csak ilyen :(

" az is baj, ha állandóan azért dicsérgeted, hogy milyen okos, ügyes."

Persze, mert ezt sem kell túlzásba vinni :)

Az én fejemet sem paskolták reggeltől estig, inkább akkor dicsértek meg, ha valamit hosszú próbálkozás és kitartás után sikerült elérnem, nem adtam fel.

2014. aug. 17. 22:38
 8/20 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, nincs gyerekem, viszont rengeteg unokatestvérem van, már 6 éves korom óta folyamatosan besegítettem a nevelésükbe. Szóval teljesen amatőr sem vagyok. Sajnálom, ha te bántásnak élted ezt meg, de ha nem inged, ne vedd magadra.
2014. aug. 17. 22:40
 9/20 A kérdező kommentje:

És igen, valóban számít a jó külső, én is tudom:)

De ez előbb-utóbb úgyis eljut minden lányhoz.

Én 15 éves korom körül kezdet el a sminkekkel és a divattal foglalkozni, szeretek vásárolni, szeretem, ha jól nézek ki.

De nem ez a legfontosabb az életemben, és ez nem is baj.

2014. aug. 17. 22:43
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

Bevallom, én csendben tikkelek a rózsaszín-pink-lila színektől...

Kétezres évektől kezdődött ez az egész mizéria. Egy kislány nem attól kislány, hogy rózsaszínben van tetőtől-talpig.

Nem emlékszem, hogy hordtam volna kislányként rózsaszín ruhát. De volt sárga, világoskék, piros, kék, stb.

2014. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!