Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értik meg mások a...

Hogyan értik meg mások a babák / kisgyerekek "nyelvét"?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem 1,5 éves kislánya nagyon aranyos és aktív, rendesen megdolgoztatja az embert és egyfolytában beszél beszél és beszél... Korához képest remekül, de rájöttem, hogy amikor egyedül vagyok vele, akkor egyáltalán nem értem és kell egy tolmács, pedig szegénynek olyan szimpatikus vagyok ok nélkül és hálából nem értem egy szavát sem.


pl.: a mágneseket rakosgatta a hűtőn és olyasmit mondott, hogy vedd le nekem kátyákat (de "baba kiejtéssel", nem igazán tudnám leírni, a lényeg, hogy nem volt ilyen érthető) és áltam ott, fogalmam nem volt róla, hogy mit akar, pedig annyit akart, hogy szedjem fel a mágnest ami leragadt, mert ő nem tudja. Nem értem szegényt és mégis szeret...


Mindenki érti nagyjából hogy mikor mit mond, ők hogy csinálják? (mindenki = unokatesóm testvérei, anyja, apja...) Ők mindig ott vannak vele, mert egy házban laknak, megszokták, vagy jobb képességük van hozzá? Kicsit ijesztő, hogy nekem mennyire nem megy, ?_? <- ilyen fejet fogok vágni a saját gyerekemre is egyszer?



#beszédtanulás #süketvagyok
2014. aug. 20. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Van, hogy azt is értem, mit akar a macskám. Hozzászoktam, kiismertem.
2014. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne izgulj meg fogod érteni :) igen.. ehhez hozzá kell szokni... bölcsödei dolgozóként ha találkozom ismerős babákkal akik épp elkezdenek beszélni, mindig meglepődik az anyuka, hogy hogyhogy értem mit mond, más nem szokta érteni... hát mert ilyen picikkel vagyok körülvéve és hozzászoktam a kiejtésükhöz :)
2014. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az jó, ha nem veleszületett képesség kell hozzá és meg lehet szokni. Köszönöm a választ!
2014. aug. 21. 04:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is szokás kérdése. Az én fiam is másfél éves, de ő még egyáltalán nem beszél, csak ö, á, é meg mutogat, mégis szinte rögtön tudom, mit szeretne. Ha sok időt vagy vele, rájössz.
2014. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zabmester ***** válasza:
Amikor a fiam elkezdett beszélni (meg utána is még egy jó darabig) csak én értettem szinte, hogy mit mond :) Eleinte csak én, aztán már később anyukám is, meg pár olyan rokon/ismerős, akik sokszor találkoztak vele, de pl. távolabbi ismerősök egyáltalán nem. Fura is volt, mert én tökéletesen értettem minden szavát, csodálkoztam is, hogy hogy lehet ezt nem érteni :D Aztán rájöttem, hogy mások hasonló korú gyerekét én se értem :D
2014. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez érdekes, de ha belegondolok velem is volt már így.Régen több hétig egy házban éltem egy 2 éves kisgyerekkel, először nem értettem, később már egyetlen nézéséből tudtam mit szeretne.
2014. aug. 22. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!