Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pénteken az orvos mandulagyull...

Pénteken az orvos mandulagyulladásra 5 napos antibiotikumot írt 15 hónaposnak. Szombaton (9. nap lesz akkor) elvinnétek családi összejövetelre, ahol kisgyerekek is lesznek?

Figyelt kérdés
A gyerek már jól van, nem nagyon látszik rajta, hogy beteg, de mégis csak benne van a baci szerintem. Félek, hogy túl korai lenne elvinni, de persze jó lenne elmenni is. Nehogy másokat is elfertőzzön, vagy összeszedjen (még) valamit. Szerintetek?

2014. jún. 3. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Én nem vinném.

Ennyi idő alatt nyilván rendbe jött már, nem fertőz, de mivel mégiscsak átesett egy nagyobb fertőzésen, így még nem gondolnám, hogy elég erős lenne a szervezete, ha mondjuk gyerektársaságban összeszedne valamit, akkor az ellen tudna védekezni és lehet hogy újra visszaesne a betegségbe.

Én inkább erősíteném kicsit az immunrendszerét és utána vinném gyerekek közé.

De mindenki máshogy csinálja, sajnos nálunk az ovi miatt tapasztalatból mondom, hogy tudom, milyen az, amikor egy éppen meggyógyult gyerek meg a gyerekek közé, aki már ugyan nem fertőz, de nem is elég erős a szervezete és 1-2 hét múlva újra itthon van betegség miatt.:(

De mondjuk az se mindegy, hogy mekkora gyerekek lesznek azon az összejövetelen. Ha már nagyobbak, akik esetleg tudják, hogy tüsszentés, köhögés esetén mi a teendő, akkor azért elég kicsi az esélye, ha még betegek is, hogy elkapná a gyereketek.

2014. jún. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Ha ot napig szedte rendesen a gyogyszert es nincs tünete, akkor elvihetned
2014. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
nem vinném,mert még nincs felerősödve,simán összeszedhet vmit
2014. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Simán elvinném...
2014. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Aki nem vinné, az oviba, bölcsibe se vinne a gyereket?
2014. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lesznek 2,3,5 évesek. A legkisebb ő lenne. Sajnos van olyan gyanúm, hogy ezt a mostanit is így szedte össze. Az unokatestvérével sokat vannak együtt, aki ovis. Sajnos többször van otthon, mint az oviban, mert mindig beteg, ha visszamegy. Már a második alkalom ez a mostani, hogy egyszerre lettek betegek. A másik kisgyerek is már jól van elvileg. Ők mennek. Nálunk kérdés csak, hogy mi legyen.
2014. jún. 3. 12:37
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Épp ezt akartam én is kérdezni. Hogy akkor sehova, és semeddig, ha dolgozna anyu, akkor is hetekig otthon lenne egy betegség esetén...? Nem hinném. Vagy te magad, ha beteg vagy, akkor is otthon vagy, ha már jól vagy?
2014. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"Aki nem vinné, az oviba, bölcsibe se vinne a gyereket?"

A különbség a kettő közt ott van, hogy egy családi összejövetelre nem muszáj elmenni, míg oviba, bölcsibe nyilván igen, ha a gyerekre nincs ki otthon vigyázzon, mert a szülők, nagyszülők dolgoznak.

Egy betegséget sokkal könnyebb megelőzni, mint kezelni.

És egy 15 hónapos gyerek, akivel még éppen gyeden, gyesen otthon van anyuka, akkor neki nyilván megadatik az, hogy otthon tarthatja a gyerekét.

Szóval a kettő közel sem ugyanaz.

És volt már rá példa, hogy meg tudtunk oldani és oviba is már mehetett volna, de még pár napot itthon maradt, mert erősítettük a szervezetét vitaminokkal. Míg ha ment egyből, akkor 1 hét múlva itthon is volt. Míg mikor nem ment egyből, akkor pedig többet is kibírt betegség nélkül.

A kisfiam sajnos rengeteget volt beteg, amióta közösségbe került, úgyhogy szerintem mindenki döntse el maga, ha megoldható, akkor inkább ne kockáztasson!

2014. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

"Vagy te magad, ha beteg vagy, akkor is otthon vagy, ha már jól vagy?"

Erre is azért reagálnék! Egy felnőtt ember szervezete, immunrendszere sokkal erősebb, mint egy 15 hónapos gyereké. Egy felnőttnek is piszkosul rossz és kellemetlen, ha beteg, de egy gyereknek még sokkal nehezebb. És ha a felnőtt elmegy felnőttek közé egy betegség után, nyilván a felnőttek nem vesznek mindent a szájukba, mint a pici gyerekek és nem köhögnek, tüsszögnek a levegőbe vagy egymásra, mint egy pici gyerek, akik így egymás közt sokkal jobban átadják a betegséget.

Szóval ez a kettő sem ugyanaz.

2014. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a kulcs, hogy egy betegség UTÁN. Tehát amikor már gyógyult.
2014. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!