Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vidéken élő, autóval nem...

Vidéken élő, autóval nem rendelkező anyukák, mennyit tömegközlekedtek 1,5 év körüli gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

A világ végén lakunk, busz ritkán jár (egy nap kb 4 járat jön ill. megy). Szívesen találkoznék a városban élő kisgyermekes anyuka barátnőkkel,de egyszerűen nem bírom rávenni magam,h. buszra szálljak a 16 hónapos lányommal. babakocsit már 11 hónaposan elhyagtuk,batár darab volt. hordozni nem engedi már magát, faluban triciklivel közlekedünk,ha célirányosan megyünk, egyébként még kismotorozik.

hatalmas pakkal kellene elindulni (pláne,h. mossuk a pelust,az jó sok helyet foglal), mi van,ha nem tetszik neki a buszozás,mi van,ha elfárad és álmos lesz és csak üvölt végig? egyátalán hogy menjünk? gyalog? vagy kérjek kölcsön egy esernyőkocsit? jah és ráadásul 24 hetes terhes vagyok, cipelni sem nagyon van kedvem buszra fel,buszról le a kocsit. ti hogy oldjátok meg? vagy csak túlspilázom?


2014. aug. 21. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
mossatok a pelust ? :O
2014. aug. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél esernyőkocsit!
2014. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlspilázod. A buszra vigyél egy képeskönyvet, és egy esernyőkocsi sem árt, abban aludni is tud ha fáradt, ráadásul ezt-azt rá is lehet akasztani.
2014. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz esernyőkocsit. Összezárva a busz csomagtartójába is teheted, akkor nem kell fel-le emelgetni. Hátizsákot vinnék, azt a babakocsira is tudom tenni, illetve a háton vinni sem olyan fárasztó. A mosható pelusozás jó dolog, de ilyen alkalmakra lehet beszereznék pár darab eldobhatós pelust is.
2014. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esernyőkocsi, ráakasztható táska. Buszra játék, könyv, szerintem simán leköti a figyelmét bármi, még a busz és a nyüzsi is fél órára. De őszintén, nem tömegközlekedtem egyáltalán gyerekkel. Mi kisvárosban élünk, mindent elértünk előbb-utóbb gyalog (30-45 perc alatt), amit tudtunk, elintéztünk. Bevásárolni itt településen belül képtelenség, így oda kocsival jártunk a férjemmel együtt.
2014. aug. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Zsófi!

Szoktam olvasni más kérdéseknél olyan frappáns válaszokat írsz,nemhiszem,hogy ez olyan hatalmas probléma amit ne lehetne megoldani!

Ahogy a többiek is írják mindenképp szerezz be egy esernyőkocsit!használtan fillérekért lehet kapni de újonnan sem horror az ára!Ráadsául nem akarlak elkeseríteni de ha jól számolom kb december tájékán szülsz akkor lehet be kell szerezned majd egy testvérbabakocsit is mert az akkor majd 20 hónapos elsőszülötted nem biztos ,hogy a nagy hóba olyan jól bírja majd a strapát és lehet bekéreckedik ő is a babakocsiba!Legalábbis az én 20 hósom még sokszor igen!

Mindkét gyerekemete az új ingerek,az új környezet úgy leköti hogy egy hangjuk sincs tehát sztem a te picidet is a buszozás lefogja kötni!

Én is vennék ilyen esetekre eldobható pelust!Egy noname márkájú(Molfix,Bogi-pell,toujours kb 40 ft db-ja)is megteszi 1-1 délután erejéig!


Menjetek,kapcsolódjatok ki,tartsd a kapcsolatot a rébi babás barátnőkkel mert két gyerekkel a "világ végén" be fogsz fordulni!!


Kitartást!

2014. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi lányok! az igazi gát az elindulás terén saját magam vagyok. nagyon parázok rajta... de majd egy esernyőkocsi megoldja remélem :S
2014. aug. 21. 14:37
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi rutinos tömegközlekedők vagyunk a gyerek 1 éves kora óta. A barátnőm 50 km-re, a szüleink közel 100-ra vannak, nincs autónk.

Én is esernyőkocsit használtam, pontosabban lapra csukhatót, nem tudom, azt is úgy hívják-e.

Mielőtt "racionalizálták" a közlekedést, azelőtt főleg vonattal jártunk mindenfelé, most is igyekszünk, amennyire lehet, sokkal kényelmesebb gyerekkel és csomaggal utazni.

De buszon is megoldható. Én is azt javaslom, vegyél néhány eldobható pelust ezekre az alkalmakra. praktikus 1-1 kis mesekönyv és olyan játék, ami nem annyira kicsi, hogyha elejti, akkor sose többet nem találod meg.

Az én fiam szeret kinézegetni az ablakon, azzal is jól eltelik az idő.

Vigyél fertőtlenítő kéztörlőt is, mert a járművek tisztaságától ne legyenek illúzióid, az én fiam egy vonatút után kapott egy jó kis herpeszfertőzést.

Mi már 4 éve tömegközlekedünk (mindjárt 5 éves a gyerek), de már annyira belejöttünk, hogy 300km-es távot is utaztunk vonattal kettesben is.

Szerintem 2 gyerekkel durvább lesz, mint eggyel, mert nálatok az "egyik kicsi, másik pici" elv fog érvényesülni egy darabig, úgyhogy használd ki a jó időt, most menjetek, mert ha 2 gyerekkel próbálkozol először, lehet elmegy a kedved egy életre!

2014. aug. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!