Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyerekülés vegyünk?

Milyen gyerekülés vegyünk?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 kiló, a jelenlegi gyerekülése 9-15 kg-os. Azon gondolkozom, hogy lehet a téli ruházattal bele sem fog már ebbe férni. Lassan cserélni kellene nagyobbra? Milyet vegyünk? Olyan sokféle van, nem tudom mit kell a leginkább megnézni rajta. Köszönöm.
2014. aug. 26. 09:10
 1/7 A kérdező kommentje:
gyerekülést - a t betű lemaradt! :)
2014. aug. 26. 09:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Hivatalosan télikabát nélkül kéne bekötni, utólag a bekötött gyereket be lehet takarni a kabáttal. Annyival nagyobb a téli cucc, mint a gyerek, hogy nem biztos, hogy baleset esetén megfogja az öv.

Nézz ADAC-teszteket, én az alapján választanék, ha újat veszek. Egyébként 3-4 éves korig háttal bekötve a legbiztonságosabb, ha ezt nem akarod, akkor a pajzsos ülések jönnek, ha az sem jön be neki vagy neked, akkor a többi ötpontos öves.

2014. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtál! Most nézegetem a Brendon oldalát, és én nem is látok olyan 15-36 kg-os gyerekülést, ami 5 pontos, pajzsost meg főleg. Vagy a 9-25 kg-os kategóriában keresgéljek?
2014. aug. 26. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 9-25-ös ülést vennék a helyedben. Kabát nélkül nem tenném be az autóba, viszont az övek állíthatóa
2014. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, inkább 9-25 kg. Mindig legyen a lehető legkisebb az ülés. A súlyhatár azért fontos, mert baleset esetén a kisebb súlyt nem biztos, hogy megfogja az autó öve, úgy vannak kitalálva az ülések, hogy a megadott súlyhatáron belül tutira fog, alatta-fölötte nem biztonságos. Isofixnél biztosabb, értelemszerűen.

Nézz körül itt: biztonsagbanutazni.hu - sok hasznos infót találsz.

2014. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az övek valóban állíthatóak, de próbáld ki, hogy bekötöd téli cuccban, meghúzod az övet, utána leveszed a kabátot, visszateszed a gyereket az előző övbeállítással. Annyira véd az öv, amennyire így látszik. Valószínűleg jó laza lesz.

Ha már biztonsági gyerekülés, célszerű a legbiztonságosabb módon használni... Tudom, hogy nem mindig kivitelezhető, de amikor csak lehet, inkább megoldom. Lemegyünk előbb öt perccel, kicsit befűtöm az autót stb.

2014. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Még körülnézek!
2014. aug. 26. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!