Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek bezáródik valamikor?

Szerintetek bezáródik valamikor?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hónapos lesz, elvittük kardiológiára, mert kicsit fáradékonyabb volt, szerencsére minden eredménye jó lett, de a doktornő mellékesen említette, hogy van egy kis rés (3mm) ami még nem záródott be, állítólag születésnél kellene, az első levegővételkor. Volt valaki még így? Hallottam ilyenről de azoknak ennyi idős korukra bezáródott, sokallom a 3 mm-t. Szerintetek?
2014. aug. 31. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen rés nem záródott be?
2014. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
foramen ovale van a papíron
2014. szept. 1. 11:11
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem ezt műtéttel fogják bezárni

Amikor terhes voltam akkor említették nekem ezt a rendellenességet, és hogy műtik.

2014. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lányom 5mm-es réssel született,4 éves korára záródott,addig jártunk ellenőrzésekre,de erről mindenképpen az orvosotokkal konzultálj,ne ijedj meg,nem feltétlenül műtik,csak ha nő a rés vagy 5 éves korra nem záródik magától,de az esetek 90%-ban magától rendeződik a dolog
2014. szept. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt szoktuk mondani a szülőknek, hogy iskolás koráig várjunk, hogy bezáródik-e vagy hogy mennyit szűkül a lyuk, és meglátjuk, hogy mit kell tenni. Nektek mit mondtak? A ductus arteriosus Botallira mit mondtak? Elzáródott? (Lehet hogy a papíron Botallo vezetékként szerepel)


Egy gyermekorvos, és mellette 2 gyerkőcös anyuka :)

2014. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!