Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves szemorvosi státuszvizsg...

5 éves szemorvosi státuszvizsgálatnál kell pupillatágitás minden gyereknek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, miért kell szemorvoshoz menni. A sima 5 éves státuszhoz a szemvizsgálatot általában a védőnő végzi. Ilyenkor természetesen nem kell pupillatágítás. Lányomnak szemüvege van 3 éves korától, vele is mentem 5 évesen kontrollra, neki sem kellett tágítás, mert mindent rendben, ám változatlanul találtak. Ha először viszed szemorvoshoz, mert valamiért úgy gondoljátok, hogy pl. szemüvegre van szüksége, nagy valószínűséggel szükség lesz rá.
2014. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos beutalót irt a szemészetre státuszvizsgálat cimen. Semmi tünete nincs.
2014. szept. 5. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell a védőnőhöz vinned státuszvizsgálatra? Mindkét lányomnak a védőnő csinálta a státuszhoz szükséges szemvizsgálatot (két különböző városban). Ha szemészetre kell menned, akkor kétesélyes. Van olyan gyerekszemész, aki csak akkor ad pupillatágítót, ha úgy látja, hogy valami gond lehet. Nagyobbik lányommal egyszer voltam SZTK gyerekszemészeten, másfél éves korában, és nagyon rossz tapasztalataim voltak. 4-5 órát tartott a vizsgálat, mert félóránként csöpögtettek a szemébe. Mondjuk nála volt probléma, remélem, nálatok nem lesz ilyenre szükség.
2014. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert nekem a gyerekorvos adott beutalót a szemészetre, hallásvizsgálatra,laborba, védőnőnél nem is voltunk. A szemészeten meg rögtön adták a pupillatágitót. Nem tudom,hogy ezt minden gyereknek adják-e vagy csak ha valami gyanús nekik? Furcsa,hogy ilyen kevés válasz jön, pedig gondolom soknak van vagy volt már 5 éves a gyereke...
2014. szept. 6. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi még előtte állunk, október elején megyünk csak.

Nálunk is a gyerekorvos ad szemészetre, fülészetre, vérvételre beutalót, nem a védőnő csinálja, pedig semmi baja, csak nálunk ez így kötelező az 5 éves státuszon.

2014. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!