Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pupillatágítás alatt mehet...

Pupillatágítás alatt mehet oviba a gyerek?

Figyelt kérdés

Tegnap este kezdük el a szemcseppet használni.Csütörtökön megyünk szdmvizsgálatra vissza.Ilyenkor ugye homályosabban lát a gyerek,emiatt nem tudom,hogy jó e ha viszem oviba.Nem mászókázik a gyerek alapból sem,de szóltam ma az óvónéniknek ha ma v véletlenül mégis kedvet kapna hozzá,ne engedjék!Együttműködők,biztos fokozottabban figyelnek,de én mégsem tudom,hogy hogy jobb.Itthon nem tudom egész nap lekötni a figyelmét,tvzne rajzolna,az ilyenkor eröltető a szemnek,ugye?

Segítsetek,mi a jó ilyenkor!?


2013. dec. 3. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd oviba, ha meg tudod oldani, hogy otthon legyél vele. Sétáljatok, készülj azzal, hogy mesélsz neki, olvastok. Egyre homályosabban fog látni, ami frusztrálni fogja. A többi játékkal sem fog tudni igazán játszani.
2013. dec. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem vinném. Elsősorban azért, mert ilyenkor nagyon zavarja őket a fény. Nekünk mondta is a szemész orvos, hogy ha lehet félhomályban legyen. A cseppentés után mikor kimentünk a kinti fényben is hunyorgott. Bár mi gyorsított dózisban kaptuk
2013. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se, ráadásul ma napos idő van, ha kimennek az udvarra biztos zavarná a fény és fájna a szeme.
2013. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem vittem. Vasárnaptól kellett cseppenteni,csütörtökön mentünk vissza a dokihoz. Azon a héten nem vittem.
2013. dec. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani, szerintem se vidd. Nekem is nemrégiben ki volt tágítva a pupillám, bár csak pár órára, de elég vacak volt, főleg, ha kisütött a nap. Nem láttam rendesen, zavart a fény, folyamatosan hunyorogtam.
2013. dec. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most teljesen elbizonytalanodtam!

Azon a véleményen vagyok amin Ti!Ma nem tudtam megoldani,így vittem reggel.Kérdeztem a szemorvost és a háziorvost,azt mondták vigyem nyugodtan,csak legyen napszemüveg rajta ha kimennek az udvarra.

2013. dec. 3. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!