Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik vizsgálati eredményt...

Melyik vizsgálati eredményt fogadjam el, az SZTK vagy a magán szemorvosit?

Figyelt kérdés
SZTK szemvizsgálat pupillatágitásban,eredmény kisebb távollátás,valószinű szemüveg kell. A magánrendelőben tágitás nélkül,modern vizsgáló géppel (plusoptix) mérték,eredmény nagyon kis eltérés,sokkal kisebb,mint az sztk-s eltérés,orvos szerint nem kell szemüveg, még változik a szeme.
2014. szept. 5. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Én ilyen eredmény mellett inkább nem csináltatnék szemüveget, hacsak nincsenek tünetei (láthatóan rosszul lát, esetleg fája feje) mert azután már csak rosszabb lesz.

Igaz nem mostanában volt, de gyerekkoromban nekem is írtak fel szemüveget, amiben konkrétan semmit nem láttam (saját bevallásom szerint), ezért nem is hordtam. Most 41 éves vagyok, azóta sincs szemüvegem, és majdnem minden évben el szoktam menni látás vizsgálatra (a munkahelyem támogatta, meg szokott lenni "a látás hónapja" keretében ingyenes szemvizsgálat), mindig azt mondják, hogy nincs szükség rá, és én sem érzem úgy, hogy lenne.

2014. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Annyi mindent hallani,hogy ha nem kap a kisgyerek szemüveget,akkor tompalátása lesz később, de egyébként meg minden gyerek enyhén távollátó,amit majd kinőnek...Szóval nem tudom,mi a helyes megoldás...
2014. szept. 5. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Tompa látása csak akkor lehet valakinek, ha csak az egyik szeme rossz, vagy ha mindkettő rossz ugyan, de az egyik rosszabb, mint a másik. Vagyis, ha nem egyformán lát a két szemével. Én tompalátó vagyok sajnos születésemtől fogva, de az én esetem nagyon súlyos, nem hasonlítanám a kérdezőéhez. Szerintem viseld a szemüveget, de csak akkor, ha csak az egyik szemedre kell a dioptria, de ha mindkét szemedre kell a dioptriás szemüveg egyforma erősségben, akkor ne használd, mert akkor még szerintem csak ártasz vele. Elkezd úgymond lazítani a szemed és az agyad (látókéreg), és egyre csak romlani fog.

Viszont lehet, hogy akár egy harmadik orvossal is konzultálhatnál, az lenne a legbiztosabb.

2014. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!