Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mégis hogyan lehet figyelmen...

Mégis hogyan lehet figyelmen kívűl hagyni a hisztit?

Figyelt kérdés
Hagyni kell,hogy abbahagyja! Mindenki ezt mondja,de hogyan,amikor nem tudok még odébb menni sem,mert csimpaszkodik a lábamba,sír,könyörög,hogy vegyem fel. Ha odébbmegyek mégis,jön utánam,mindegy hova megyek. Hogy kell ezt jól kezelni? 16 hós

2014. szept. 6. 22:22
 1/7 Medvi ***** válasza:
100%
Ez nem hiszti, ha csak teheted vedd föl ilyenkor, próbáld megnyugtatni, kivárni amíg lenyugszik, az enyém is ilyen, másfél éves. Tudom, hogy milyen nehéz ez a korszak, sokszor még elmosogatni sem tudok tőle mert húzza le a gatyámat, hogy vegyem föl. Ha ilyenkor énekelek neki, akkor jobban kibírja, azt szereti. Hamar el fog múlni ez az időszak, pár év múlva úgysem akar majd az öledbe kéredzkedni.
2014. szept. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát persze,hogy felveszem,de pont ezért kérdeztem. Azt gondoltam,pont ezt nem kellene csinálni. Nem hagytam sírni sosem.
2014. szept. 6. 23:19
 3/7 Medvi ***** válasza:
100%
Jól teszed, hogy felveszed, ilyen pici gyereknek ez még természetes szükséglete, hogy az anyukája fölvegye és testközelben lehessen folyton. Hidd el, vannak olyanok, akik ilyenkor ellökik maguktól, kicsukják,stb, na ettől tényleg kaphat hisztériás rohamot szegény kisgyerek.
2014. szept. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:

azt azert nem mondanam hogy ez nem hiszti(cske), de nem biztos, hogy minden esetben hiszti. ha valamit nem kapott meg, vagy nem az akarata szerint tortentek a dolgok akkor ez lehet mar valami hiszti kezdemeny... ha almos vagy elment Apa es O banatos, akkor az nem. a hisztit legyen barmilyen jellegu is, komolyan kell venni, vagyis inkabb azt mondom, nem szabad, hogy a gyerek azt erezze figyelmen kivul hagyod. lehet rola tudomast sem venni, de akkor en azt szoktam mondani, hogy ne haragudj, de ezzel a viselkedessel nem tudok mit kezdeni, majd ha lehiggadtal es nyugodtan tudunk beszelni gyere es megoldjuk. aztan felolem csimpaszkodjon, van olyan helyzet (mondjuk mikor a Hugat fudetem, etetem) amikor nem tudom egyszeruen felvenni. ha komolyabb a baj, pl nalunk sokat sir ha az apja elmegy dolgozni, akkor hiaba vergodik, tepi ki magat, a karomba veszem, szorosan atolelem, es kozben folyamatosan mondom Neki, hogy megertem mi a baj, szeretnek segiteni, de most csak annyiban tudok, hogy igyekszem megnyugtatni azzal, hogy nem hagylak tulporogni! ez az esetek 80%ban 10-15 perces musor is lehet, de bevalik, egyre rovidebb ideig tartanak az ilyen hisztik, es egyre ritkabbak! nekem mas egy picit a helyzetem, mert mar 2,5 eves a fiam, de orultem volbna ha hamarabb rajovok a modszereimre, mondjuk azelott, hogy kb fel eve ugy kiborultam tole, hogy bemenekultem a wcbe es par percig szolni nem birtam annyira zokogtam. akkor jottem ra, hogy a hiszti nem baj, sot, egyre szinesebb lesz az erzelmi skalaja, nekem pedig meg kell tanulnom nem megbolondulni a dologtol! most mar hasznalom a "bunti szeket", ha nagyon bedurvul mondjuk mert nem kap kekszet reggelire, tobbedszeri figyelmeztetes utan finoman bekiserem a szobajaba, leultetem a fotelba es elmayarazom neki, hogy most itt lesz egy kis ideje kifujni magat, kint leszek a konyhaban, ha lehiggadt, jojjon ki es beszeljuk meg. nem sukom ea az ajtot de hagyom hogy egyedul birkozzon meg a dologgal!

en azt nem ertem, hogy miert hivatkoztok nehanyan a hazimunka elhanyagolasakor a hisztire... ha mosogattok tegyetek a gyerket etetoszekbe magatok melle, egy szivacsal es 2 muanyag tanyerral tok jol ellesz, es meg lat is mindent. fozesnel a fiam a pulton ult es segitett, kostolt, sozott, hagymarol tepkedte a hejat, igy szuletett az azota is kedvenc tarkonyos spenot fozelek, ami a fiam krealmanya egy ovatlan pillanatom kovetkezteben. en ugy mosik fel, hogy a kicsi a hatamra van kotve, a nagy pedig a kanapen ul, zokniban, mert ha megis lekivankozna, legalabb nyomot be hagyjon... szoval en egyedul 2 pici gyerekkel, segitseg nelkul nemi kreativitassal igyekszem a dolgokat kezben tartani... neha nem megy... akkor kupi van, en este 8ra ideggyenge vagyok, de ez van, ezt vallaltuj!

2014. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Babeli Zurzavar ***** válasza:
bocsi a hibakert, telefonon potyogok!
2014. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ez igazán hasznos volt. Èn bevonom a házimunkába,nekem ez nem gond. Másként nem menne,nekem nincs segítségem,társaság is alig,külföldön élünk.Másként csinál,ha fáradt,vagy szomorú,ez akkor van,amikor nem kap meg valamit,ami veszélyes,törékeny stb. Földhöz is vágja magát néha. Ezt nem tudom jól kezelni,na meg ilyenkor a saját idegeimet.
2014. szept. 7. 14:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, csak nem mindegyik gyerek lekotheto ilyen módszerekkel. Az én fiam pl extrem eleven, ingerkereso, neki nem program az etetoszekbe beulni, vagy a konyhapulton segiteni. Emiatt szorosan be van osztva minden perc, mert egy darabig elvan, aztán rator a megetnek es az iszonyú hiszti
2014. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!