Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dühös, agresszív hisztit hogy...

Dühös, agresszív hisztit hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Kislányomról van szó,ha megtiltok neki valamit,olykor olyan hisztibe kezd hogy üvölt,ilyenkor ha fogom,és bekísérem a szobájába,hogy nyugodjon meg majd kijöhet,akkor elkezdi dobálni a játékokat,üti az ajtót,majd nagy nehezen 20 perc múlva lenyugszik.Számomra ez riasztó.Teljesen egészséges,okos kislány,de elképesztően dacos,és makacs,nem akarja eltűrni hogy parancsoljunk neki.Próbáltam már szépen szólva,csúnyán,kapott a popsijára is,de nem igazán vált be semmi,valakinél ötlet?
2014. júl. 10. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, maradj következetes. Majd rájön, hogy te parancsolsz neki, nem ő neked. Pár hét türelem kell hozzá.
2014. júl. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyèm is ilyen azzal a különbsèggel hogy nem nyugszik le! A szobájában csak egyre jobban felhergeli magát olyan szinten hogy inkább behány minthogy abbahaggya! 3 èves. Fèl ève van ez, azelött nem volt ez, azt hittem megùszom ezt a kort! Nem tudom mit tegyek nem vagy egyedül...
2014. júl. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is nagyon nehezen nyugszik le,de ez a lenyugvás is olyan,hogy ordít,tör-zúz,üvölt,aztán már csak sír,már csak hüppög,aztán ölelget,puszilgat,így szeret-úgy szeret,10 perc nyugi,de utána ugyanúgy nyávog,csak ez az agresszív hiszti cseng le,úgy látom ilyen csak egyszer max kétszer van egy nap (eddig,remélem ezután is) én nem tagadom el vagyok keseredve emiatt,nekem is 3 éves,2 éves korától vannak hisztik,de ez vagy 2 hete jelent meg,és iszonyatosan kikészítő...
2014. júl. 10. 20:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Alapjáraton a hiszti okát szoktam kezelni. Ha fáradt, akkor csititom, nyugalomba helyezem, ha validi hiszti, mert nem kap meg valamit, akkor elmagyarázom a kereteket és verestem higgadni a szobájaba. Ha tör zuz, azt nem hagyom, nagyon határozottan rászolok, hogy igy nem viselkedünk és osszeszedetek vele mindent. Ha nagyon bedurvulna, akkor hideg víz, vagy kap a fenekére. Határt kell szabbi a viselkedesnek, mert az életben nem tanulja meg kontrollálni magát.
2014. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bekiserem higgadni a szobájaba
2014. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És azt tudjátok egyáltalán miért vannak ezek a hisztik 2 éves kortól? Max 5 éves korig tart. Ha tovább, baj van.

Az agy éretlenségének köszönhető. Sokszor mindent akar, nem tudja megfogalmazni, hogy mit. Ennyi a dolog. Sok türelem és kommunikáció. Nálunk is volt természetesen. Másfél évig tartott. Van akinek gyengébb lefolyású. Az erős akaratú gyerekeknél erősebb lefolyású. DE! az akaratát ne fojtsd vissza, mert egy akaratgyenge ember lesz belőle. Én vettem egy box zsákot neki, és ha dühös hisztis volt, odaraktam elé, hogy üsse :D Sok idős ember megjegyezte, milyen hisztisek a mai gyerekek. Én 45 vagyok, ugyanilyen voltam :D

2014. okt. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!