Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hagyta abba a beszédet...

Miért hagyta abba a beszédet a kisfiam?

Figyelt kérdés
16hónapos.nagyon szépen beszélt,sok szot kimondott.édesanyám elvitte magához pár napra(nem elöször volt egyedül nála)és onnantol kezve csak "dünyög"csukott szájjal?meddig fog ez tartani?mitöl van ez?hogy birjam ujbol szora?
2008. aug. 8. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet, hogy a nagypapánál történt valami, ami megviselte a kisfiadat. Nekem a kisfiam is szépen beszélt, amikor átmentünk a nagypapához (párom apja)és kapott fagyit, de a 2 éves fiacskám nem tudott a fenekén elnyugodni (ami szerintem normális egy ekkorka gyereknél) és a nagypapa ráüvöltött, hogy hagyja abba a futkozást stb és onnantól a gyerek nem akart beszélni, sőt nem is akart bemenni hozzá. Mi elvittük nevelési tanácsadóhoz, ott meg is állapították, hogy emiatt egyfajta sokkot kapott és azért nem beszél. Kb. 1-2 évig vittem oda és segített neki ez a kis terápia, ma már 6 éves és újból beszél, bár egy kicsit bátortalan. Én azt tudom javasolni, hogy próbálj vele beszélni vagy a nagypapát megkérdezni, hogy nem e történt valami, ami miatt ez kialakult. Ha ez nem hoz eredményt, kersd fel a hozzátok közeli nevelési tanácsadók és ők kifogják deríteni, hogy mitől ez a nagy változás. Remélem tudtam segíteni és azt is, hogy a kisfiad újból fog beszélni.

2008. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
bocsi nagymamát akartam írni.
2008. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem beszél valaki a nagyszülők környezetében "dünnyögve"? Esetleg utánozhat is, nem feltétlen sokkra gondolnék első körben.

A mások dolog: gyakorta van az a gyerekeknél, hogy egyik napról a másikra, bár előtte szépen fejlődtek akár bezéd, akár mozgásfejlődés tekintetében, egyszer csak még annyit sem mondanak, tesznek, mint addig. Ideig-óráig tartó állapot ez, ami rendeződik. (gondolom, közben meghányják-vetik magukban a dolgokat :)))

A szóra bírás: türelemmel. Ne éreztesd vele, hogy ez az állapot "nem normális", ne aggódj látványosan, mert ha csupán utánoz valakit, az esetleg dacot szülhet.

Nem tudom, mennyi ideje tart ez a dolog (gyanítom, tán egy-két napja), szóval korai még az aggodalom. Elsősorban neked kell megnyugodnod, pozitívan hozzáállnod, bíztatnod, ez az, ami a legtöbbet segíthet neki, hogy újból visszataláljon ahhoz az állapothoz, amiből indult. Meséljetek, nézegessetek sokat, akár mesekönyvet, akár fényképeket, vannak nagyon jó kis mesekönyvek ilyen célokra (is), Böngésző néven futnak, nagy alakú, keménykötésűek pl. Rotraut Susanne Berner könyvei, az évszakosak, vagy akár kis alakúak is kaphatók, ennél jóval kedvezőbb áron is. Szóval: játékosan, nyugodtan. Minden rendben van.

2009. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!