Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek milyen lázcsillapító...

Kinek milyen lázcsillapító vált be 4 évesénél?

Figyelt kérdés
Nekünk nurofen szirup van itthon,és nurofen kúp.Mi van még ami jó?
2014. szept. 9. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Én csak 39 fölött szoktam gyógyszert használni, ha nem látok rá esélyt, hogy nem lesz még rosszabb. Algopyrin, 10 kg/100 mg.
2014. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nurofen szirup eddig mindig levitte neki. Kopp-kopp-kopp...
2014. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nurofen.
2014. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

enyém ha lázas akkor nagyon... 4 óránként kapja a nurofent, panadolt és a noraminophenazon kúpot. ha nagyon magas akkor a kúpot cataflammal felváltva adom.

és persze hűtőfürdő minden mennyiségben

2014. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Az algopiryn az tablettába van csak?A cataflam is lázcsillapító?Az csepp ugye?Kislányom nem nagyon szokott lázas lenni,de most 39 volt neki.Adtam neki nurofen szirupot,az eddig bevált nála,de most kb 4 óra múlva megint lázas lett.Szegényt 2*is hűtőfürdőztettük,meg törzsborogatást csináltunk neki,és úgy ment le.Az ügyeletes gyógyszertárba most panadolt javasoltak.
2014. szept. 9. 21:10
 6/10 anonim ***** válasza:
3 féle hatóanyag váltogatva: Nurofen, Panadol és a norami... kúp (ez receptköteles) felváltva, 3-4 óránként.
2014. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nurofen és Panadol is van itthon.Mert pl.a cataflam nem adható nurofennel együtt,csak panadollal.A lányonak sokszor volt felsőlégúti megbetegedése,és többször együtt kellett alkalmazni a cataflamot,a panadollal.
2014. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok. a cataflam az csepp, de nagyon erős. gyulladás csökkentő, de mondjuk egy fülgyulladásnál, amikor 40 fokos láza van a gyerekemnek akkor ez viszi le.

39 foknál ezzel nem sokkolnám a szervezetét, teljesen jó a nurofen-panadol.

algopyrin van gyerekeknek, algoflex bébi a neve, de azt most nem tudom melyikkel kombinálható, talán a nurofennel egyezik meg a hatóanyaga, de erre kérdezz rá!

kúpot meg mindig tarts otthon, norami panadollal és nurofennel is kombinálható, elég erős, így éjszakára 8 órán át is véd, a szuszpenziók nem véletlenül kaphatók recept nélkül, hisz azok jóval gyengébbek

2014. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Algopiryn, elvileg van ampullában is, de én csak tabit használtam zúzva. Igaza van a valamelyik előttem szólónak, ha tartósan kell használnod a lázcsillapítót, váltogatni kell a hatóanyagokat. Felesleges túlzásba esni, mert ha van egy betegsége, ami magas lázzal jár, akkor újra és újra visszajön x napig, ha a fejed tetejére állsz, akkor is. Próbáld minél tovább húzni hűtőfürdővel, borogatással és minél kevesebb vegyszerrel. Majd írd meg, hogy alakultatok!
2014. szept. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az Algoflex bébinek semmi köze az Algopirynhez.
2014. szept. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!