Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen plusz foglalkozasokra...

Milyen plusz foglalkozasokra jar (jart) 4 eves kislanyotok az ovi mellett?

Figyelt kérdés

2014. szept. 10. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Balett, zenés torna, néptánc (utóbbi kettő az oviban)
2014. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Ovin kívülire semmire. Maradjon még gyerek.
2014. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
fiu, és angolórára jár heti egyszer. Még az úszás, ha indul, arra fog járni.
2014. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Semmire, nem is szándékozom őt vinni ilyen kicsiként.

Anyukám óvónő, ő is támogatja ezt a nézetem.

A gyereknek ebben az életkorban a legfontosabb "feladata" a játék.

2014. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hallják ám egymástól, hogy ilyen-olyan órára járok, ott balettoznak meg karatéznak a csoportszobában... ők kérlelik a szülőket, pláne, ha a kis barátnő is oda ár. Nem arról van szó, hogy órarendje van egy négyévesnek, de egy-két dolgot kipróbálhat, amíg a kedve kitart. Amennyiben az óvodaidőben történik, semmilyen megterhelést nem jelent a gyereknek, vagy ha igen, azt biztos, hogy mondani is fogja. Nem élsportról van szó.
2014. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úszás (külön vittem), zeneovi, ovis torna az oviban.
2014. szept. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem igaz kisfiam van de remelem nem gond ha valaszolok.


Szombatonkent delelott viszi a ferjem focizni. Egy szorolapot kaputunk par honapja az ovibol amin hirdettek, hogy indul foci 4-6 eveseknek. O akart menni es nagyon szereti.


En heti 2-szer viszem uszni (kedden es csutortokon) delutan. Ide mar baba kora ota jarunk. Eloszor ugy gondoltam kicsit kizokkent minket a monoton hetkoznapokbol a gyes alatt de a kisfiam nagyon megszerette. Ha rajta mulna minden nap menne.


Soha nem eroltetnem, ha elem allna es azt mondana o nem akarja barmelyiket is csinalni akkor hat nem.

2014. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bár kisfiam an, ő is 4 éves, de válaszolok, ha nem gond.

Magánoviba jár, így nap közben vannak főleg foglalkozások (van fizetős is, meg ingyenes is).

A nap végén 17 óra után már nem jár nagyon semmire.

Egyetlen dolog tetszett meg neki, egy drámapedagógiai foglalkozás pont az ő korosztályának (mesélős, nagyon szupernek ígérkezik, megmozgatja a fantáziájukat, eljátszhatják mindenféle eszközökkel az általuk szövött meséket stb.)


Ennél többet az esti órákra én már időzíteni nem szeretnék- örülök, ha van egy kis együtt töltött időnk, játszhatunk mondjuk vacsora előtt egy társast vagy ha van kedve, akkor találkozhat a kis nem ovis barátjával stb.


Én is elfáradok a nap végére, ő is, este 7-8 körül már inkább a vacsoráé, esti mesélésé a főszerep és időben le is kell feküdnie ahhoz, hogy másnap reggel 7kor már fent legyen. Ugyanannyi időt van távol az otthontól, mint én...

Nap közben egyébként úszás, kosárlabda, mozgásfejlesztő torna az, amire jár, de nagyon széles a választék.


Kétnyelvűek vagyunk, angolra nem jár, itthon természetes az, hogy angolul is pl. mesét olvasunk vagy angolul nézi a meséket, így ez pl. nálunk felesleges.


Otthon is igyekszünk hasznosan, értelmesen eltölteni az időt, szoktunk logicot, LÜK-öt, puzzle-t, számos-betűs kis ovis társasokat stb. játszani és amikor sokat rossz az idő, akkor gyurmázni, rajzolni, nagy fa gyöngyöket fűzni is.

A kisfiam értelmes, életkorának megfelelően tájékozott, megfelelő szókinccsel beszélő életrevaló kisfiú :)

2014. szept. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, az én kisfiam is azért jár angolra mert a tesója járt és ő is szeretett volna. Most középsős, és tavaly kiscsoportba is járt már. Úszással ugyanez a helyzet. Az úszás szombaton van. Az angol kedden délután fél4től, így alvás után 3ra megyek érte, és megyünk- fél 5re már otthon vagyunk. Nem megerőltető neki, nagyon szereti is. Emellett bőven jut ideje játszani és gyereknek lenni. :)
2014. szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4.5 éves a lányom. Most középsős.Októberben kezdődik az oviban a torna.Erre fog csak járni. Ez heti 2 du. Másra még nem jár. Lehet elvisszük majd uszni is,de ez még nem annyira érdeklni. (Nem teszi be könnyen itthon legalábbis a fejét a viz alá.)
2014. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!